داوینچی، نابغه یا غریبه!

لئوناردو داوینیچی،شخصیتی معروف که عموما به خاطر نقاشی هایش شناخته شده است، اما نکاتی درباره ی شخصیت او وجود دارد که کمتر کسی از ان  خبر دارد، داوینچی که عموما از او به عنوان بزرگترین استعداد تاریخ یاد میشود انسانی با رفتاری خاص و نبوغی خاص تر بود، اثار او به حدی وسیع و دقیق است که گاهی باور اینکه تمام اینها کار خود او به تنهاییست بسیار سخت میشود، کسی که اثارش سال هاست راه گشای دیگر رهروانش بوده اما ایا کسی از اعتقاداتش نیز پیروی خواهد کرد؟!…

داوینچی متولد ۱۴۵۲ ایتالیاست، او یک همه کاره ی به تمام معنابود! از نقاشی و مجسمه سازی تا ریاضی و ابداعات عجیب همه در حیطه ی کارهای اوست، بسیاری از او به عنوان بزرگترین نابغه ای که تاکنون زیسته یاد میکنند و بسیاری او را دارای ارتباطات عجیب و حتی فرازمینی میدانند.او طرح ها و کنجکاوی هایش را که بالغ بر هزاران برگه است در اتاق شخصی خود نگه میداشت، و به علت میزان بسیار بالای این طرح ها بسیاری به مرور به او قدرتهایی اسرار امیز نسبت دادند، داوینچی اولین طرح ها از توپ جنگی، تانک، هواپیما، مسلسل سبک، ریل و چندین وسیله ی جنگی عجیب دیگر را ارائه داده بود، در این میان ساعتی به نام ساعت داوینچی وجود دارد که از خصوصیات بسیار عجیب و دقیقی برخوردار بوده و تمام ساعت های مچی مدرن را میتوان میراث دار همان طرح نامید.در این میان بعضی نوشته های او به شکلی نوشته شده که تنها در برابر ایینه قابل خواندن است! او همچنین در طراحی اناتومی بدن نیز از قابلیت های خاصی برخوردار بوده و تعداد زیادی طراحی اناتومی بدن انجام داده بود.

معروف ترین اثار نقاشی او مونالیزای معروف، شام آخر، تطهیر مسیح و یحیای تعمید دهنده است.
داوینچی در زندگی خود شاهکارهای بسیاری خلق کرد اما در همین میان نیز کارهای عجیبی انجام داد، او عاشق طراحی وسائل نظامی جهت کشتار بوده، به شکلی که بیشتر طراحی های در واقع تسلیحات جنگی است، با اینکه به نظر میرسد او مسیحی بوده اما اعتقاد او کاملا خودساخته و غیرمسیحی است، در میان یادداشت های او مطالبی مبنی بر اعتقادات غیرالهی و حتی بی خدایی به چشم میخورد، داوینچی در رساله ی خود حتی اشاره ای به خداییت موجودات غیرزمینی میکند! درمورد گرایشات جنسی داوینچی نیز شک و شبهه های بسیاری وجود دارد، عموم نقاشی از انسان داوینچی مانند مونالیزا، باکوس، یحیای تعمید دهنده نوعی القای دو جنسیتی دارند و تشخیص جنسیت شخص کمی سخت است، برای مثال در نقاشی یحیای تعمید دهنده به وضوح اندام زنانه به چشم میخورد، و نکته ی دیگر شعری است که در ان به نظر میرسد داوینچی درمورد یک پسر گفته و در ان به تمجید از زیبایی اندام او پرداخته، همین مسئله باعث شده بسیاری او را یک همجنس گرا و یا حتی دوجنس گرا بدانند.

نقاشی های داوینچی اما سال هاست محققان را مشغول کرده است، مونالیزا بیش از ۲۰۰سال است که در حال بررسی است و به نظر میرسد نکات بسیار زیادی دارد، این نقاشی در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ توسط لیزر بررسی شد و ان طور که مشخص شده این شخص ابتدا به شکل عریان کشیده شده، سپس با طرحی ابی بر روی کل اثر دوباره کشیده شده است، که همین علت لبخند عجیب مونالیزاست( این لبخند در زوایاهای مختلف نوری تغییر حالت میدهد)، هرچند بسیاری معتقدند هنوز چیزهای بسیاری درمورد این اثر نامشخص است.

نقاشی دیگر او شام اخر است که انرا بروری دیواری در یک صومعه و در طول سه سال کشیده بود، این نقاشی در نهایت با همان دیوار از این صومعه خارج شد، این اثر عجیب ترین اثر داوینچی است، تاکنون بیش از ۲۰ نقش غیرقابل دیدن در این اثر شناسایی شده است، برای مثال اگر این اثر در برابر سه ردیف ایینه قرار بگیرد، جامی در ان دیده میشود که به نظر بسیاری همان جامی که مسیح انرا شفا بخش نامید، و یا اینکه شوالیه ای که در اثر دیده میشود!

تمام کتاب های نوشته شده توسط داوینچی را باید در برابر ایینه خواند، که در یکی از این کتاب ها نزدیک به ۲۰صفحه جملات رمزگذاری شده نوشته شده که تا به امروز شکسته نشده اند. داوینچی اولین کسی بود که متوجه شد عمر درختان در حلقه های ان است، و به نظر میرسد به شکلی مخفیانه و به دور از چشم کلیسا به کالبدشکافی انسان میپرداخته است.

طراحی او از تانک، هواپیما و هلی کوپتر بسیاری پیچیده و دقیق است و در علم عدسی ها به حداستادی رسیده بود. بسیاری معتقدند داونیچی با فرازمینی ها و یا قدرتی برتر در ارتباط بوده و حتی اینکه او جایگاه صندوق عهد که صندوقی است افسانه ای که بارها در تورات و انجیل به ان اشاره شده را نیز میدانسته است و این نقاشی ها در واقع راه رسیدن به این چیزهاست.

داوینچی همچنین اولین لباس غواصی را با دقتی خاص طراحی کرده بود، این لباس اولین باردر جنگ جهانی استفاده شدن، او همچنین طرح وسیله ای مخوف را کشیده بود که در میادین جنگ حرکت میکرد و پای سربازان را قطع میکرد!

داوینچی در نهایت در سال ۱۵۱۹ ودر اوج امادگی ذهنی و سلامت درگذشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *