درازترین هواپیمای جهان در آسمان انگلیس به پرواز درامد

درازترین هواپیمای جهان

درازترین هواپیمای جهان در برابر دیدگان مردم انگلستان به پرواز درامد تا بار دیگر شکوه دست‌نیافتنی آسمان‌ها را به چالش کشد. درازترین هواپیمای جهان که به‌صورت ترکیبی از بالن و هواپیما ساخته‌شده است لقب Airlander 10 هست که ۹۲ متر (۳۲ فوت) طول دارد.

هواپیمای Airlander 10 که از آن به‌عنوان درازترین هواپیمای تاریخ جهان یاد می‌شود در نگاه اول بسیار عجیب و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد اما درواقع نسل این‌گونه هواپیماهای ترکیبی آینده پرواز و هواپیماها را رقم خواهد زد. هواپیمای Airlander 10 که ترکیبی از بالن و هواپیما محسوب می‌شود طولی برابر با ۹۲ متر (۳۲ فوت) دارد که این وسیله حمل‌ونقل هوایی را در نوع خود منحصر به فرد می‌سازد.

درازترین هواپیمای جهان

اگرچه پرواز اولیه این هواپیمای ترکیبی در چند دقیقه خلاصه شد و مدتی پس از به پرواز درآمدن در برابر دیدگان مردم، فرود آمد اما آسمان منطقه Bedfordshire انگلستان را شکوهی دوباره بخشید تا تجلی‌بخش طراحی فوق‌العاده در قالب یک هواپیمای مدرن و امروزی در اذهان مردم باشد.

Bedfordshire یکی از شهرستان‌های شرفی انگلستان است که اغلب از آن به‌عنوان منطقه ای تاریخی و تشریفاتی یاد می‌شود از این‌ رو تصمیم بر آن شد که دراز‌ترین هواپیمای جهان با نام Airlander 10 نخستین پرواز خود را در آسمان این شهر تجربه کند.

نخستین طرح‌های این‌گونه از هواپیماهای ترکیبی برای نخستین بار در جهت انجام امور نظارتی آمریکا پایه ‌ریزی شد اما به دلیل عملی نبودن بسیاری از قابلیت‌های آن و عدم دسترسی به فناوری لازم جهت تولید بسیاری از قطعات، این مدل از هواپیماها به دست فراموشی سپرده شده بودند.

هواپیمای ترکیبی Airlander 10 با ۹۲ متر طول درازترین هواپیمای جهان لقب گرفت!

کمپانی انگلیسی تولیدکننده Airlander 10 با نام اچ‌ای‌وی (Hybrid Air Vehicles) در نظر دارد تا سال ۲۰۲۱ تعداد ۱۰ فروند از این وسایل حمل‌ونقل هوایی را تولید کند. اگر HAV موفق به تولید این تعداد از Airlander 10 شود علاوه بر عنوان دار شدن به نام نخستین شرکتی که موفق به تولید درازترین هواپیمای ترکیبی جهان شده، شایستگی‌های خود را به جهان اثبات خواهد کرد.

درازترین هواپیمای جهان

هواپیمای Airlander 10 قادر است تا به مدت ۵ روز بدون وقفه در آسمان باقی بماند که این ویژگی منحصر به فرد یک قابلیت ایده آل برای گسترش ارتباطات هوایی، تجدید نیروهای نظامی و حتی مسافرت‌های تفریحی به شمار می‌رود.

لقب درازترین هواپیمای جهان شاید‌ برای این محصول فوق‌العاده انگلیسی کافی نباشد چراکه درازترین هواپیمای جهان با نام Airlander 10 تنها به دلیل داشتن طول بسیار زیاد مورد توجه نیست بلکه تولید کمترین مقدار آلودگی نسبت به سایر هواپیماها، تولید صدای بسیار کم و قابلیت پرواز در بسیاری از مناطق خطرناک مانند کوهستان‌های مرتفع ازجمله ویژگی‌هایی است که Airlander 10 را تحت عنوان درازترین هواپیمای جهان در مرکز دید و توجه همگان قرار داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *