دستگاه تبدیل انرژی خودرو به برق

دستگاه تبدیل انرژی خودرو به برقمهندسان در ایتالیا، دستگاهی اختراع کرده‌اند که انرژی خودروهای در حال حرکت را به برق تبدیل می‌کند. اختراع جدید در واقع سرعت خودروها را هر جا که لازم باشد کاهش خواهد داد و از انرژی خود وسیله نقلیه برای مبارزه با آلاینده دی اکسید کربن استفاده خواهد کرد.

این اختراع جدید نه تنها قادر است انرژی خودروی در حال حرکت را هنگام تردد در خیابان به برق تبدیل کند، بلکه مانند سرعت‌گیر عمل کرده و جاده‌ها را ایمن تر می‌کند.این فناوری جدید که «لیبرا» نام دارد، در واقع نوعی کف‌پوش پلاستیکی است که انرژی را از چرخ خودروها هنگام حرکت جذب می‌کند. اختراع جدید قادر است انرژی جنبشی خودروها را به برق تبدیل کند. این کف پوش از جنس پلاستیک نرم به کار رفته در لاستیک خودروها ساخته شده است و آن را می‌توان روی آسفالت خیابان‌ها تعبیه کرد.
“لیبرا” برای جذب انرژی خودروها به شکل هم‌زمان از سامانه‌های هیدرولیک، بادی و حتی برقی استفاده می‌کند. آندریا پریسی یکی از مهندسان فعال در پروژه می‌گوید: آنچه ما عرضه کرده‌ایم، سیستم هوشمند و نوآورانه ای است که با کاهش سرعت خودروها، انرژی آنها را جذب می کند. بدین وسیله هم ایمنی خیابان‌ها افزایش می‌یابد و هم انرژی که به هر شکل باید از طریق ترمز گرفتن خودرو هدر می‌رفت، جذب شده و به انرژی پاک و سازگار با محیط زیست تولید می شود. وی گفت: انرژی از سطح گردآوری شده و سپس به ژنراتورها منتقل می شود تا انرژی جنبشی را به برق تبدیل کنند. دستگاه مبدل خاصی نیز انرژی منقطع را به انرژی برق پایدار تبدیل خواهد کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *