دعوا با همسر و مواردی که نباید بزرگ کنید

داد و بیداد همسر

دعوا

بحث و دعوا در همه رابطه ها وجود دارد و اختلاف نظر میان زوج ها طبیعی است اما تعداد زیادی از این اختلاف نظرها هیچ اهمیتی ندارد. برخی زن و شوهرها از اختلافاتی که اهمیت زیادی ندارند، کوه می سازند و فکر می کنند که رابطه شان در حال اتمام است اما برخی از اختلافات  حتی میان زوج هایی کـه رابطه ای شاد و سالم دارند نیز دیده میشود، بنابراین بهتر اسـت که از آنها کوه نسازید زیرا خطر جدی رابطه تان را تهدید نمی کند.

گوشی را بیشتر از من دوست دارد

اگر همسرتان گاهی گوشی موبایل را در دست می گیرد، فکر نکنید که او گوشیش را بیشتر از شما دوست دارد و زندگی مشترکتان در حال نابودی است اما اگر همسرتان همیشه و در همه حال گوشی موبایل در دست دارد، با او صحبت کنید و توافق نمایید که زمان هایی کـه درکنار هم هستید گوشی تان رابه کناری بگذارید.

زیاد بحث می کنیم

اگر شما هر روز با هم اختلاف نظر دارید و بحث می کنید، امری طبیعی و بی اهمیتی ست. بحث و اختلاف نظر نشان می دهد که شما برای رابطه تان ارزش قائلید و داشتن گفت و گو های روزانه و هوشمندانه در رابطه با تمامی ابعاد و مشکلات زندگی، شما را بیشتر به یکدیگر نزدیک می کند.

رابطه جنسی مان کم شده است

کم شدن رابطه جنسی به معنی نابودی زندگی مشترک نیست بلکه تمایل بـه رابطه جنسی بـه میزان زیادی بـه استرس، بیماری و … بستگی دارد. اگر شـما بـه دلایل مختلف در مورد رابطه جنسی با همسرتان تفاهم ندارید، لازم نیست کـه خودتان را تنها بـه این مورد محدود کنید و بـه دنبال راههای دیگری برای ایجاد صمیمیت باشید.

مثل روزهای اول نیستیم

این طبیعی است که بعد از تشکیل زندگی مشترک هیجان روزهای اول رابطه را نداشته باشید زیرا بعد از زندگی مشترک شما با مسئولیت های زیادی از کار بیرون گرفته تا کار خانه و بچه داری و… خواهید داشت. اگر رابطه شما مثل روزهای اول نیست نباید نگران باشید بلکه باید از هر فرصتی برای هیجان دادن به رابطه تان استفاده کنید تا آتش عشق تان بار دیگر شعله ور شود.

بهتر از تو هم بود

اگر بعد از ازدواج به یاد عشق ها یا خواستگارهایی که در زندگی تان داشته اید،می افتید و همسرتان را با دیگران مقایسه می کنید، باید بدانید که خود شما هم کامل نیستید. شما و همسرتان پر از توانمندی ها و نقص هستید پس انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما هم همه چیزهای خوب را با هم داشته باشد. اگر کمبودی در او دیدید، با گفتگو سعی کنید که برطرف اش کنید.

دوست دارم تنها باشم

همانطور که شما دوست دارید زمانی را به خود اختصاص داده و تنها باشید، همسر شما نیز به تنهایی نیاز دارد پس اگر او از شما درخواست می کند تنها باشد ناراحت نباشید، زندگی مشترکتان در خطر نیست و تا زمانی که اعتماد بین شما وجود داشته باشد، تنهایی و دوری می تواند تاثیری مثبت بر رابطه تان بگذارد.

چرا فلانی را لایک می کنی

بسیاری از زوجین سر شبکه های اجتماعی و لایک کردن پست های اینستاگرامی باهم بگو مگو دارند اما این بگو مگو ها خیلی جدی نیستند البته اگر زن و شوهرها رعایت کنند. اگر احساس میکنید که همسرتان از لایک کردن برخی عکس ها ناراحت میشود، بهتر اسـت کـه اینکار را انجام ندهید و در ارتباط با دیگران بـه خصوص جنس مخالف در شبکه های اجتماعی محتاط تر عمل کنید.

چرا از من جدا نمی شود؟

حتی زوج هایی کـه رابطه سالم و شادی با یک دیگر دارند هم گاهی دعوا می کنند پس هنگام دعوا مدام انگیزه همسرتان از رابطه با را زیر سوال نبرید، فکر نکنید این رابطه از اول اشتباه بوده و هر دعوایی را دلیلی بر جدایی ندانید بلکه بیاندیشید کـه چرا برای نخستین بار یک دیگر را انتخاب کرده اید و بیاندیشید که شما و همسرتان یکدیگر را دوست دارید که رها نمی کنید بنابراین هر مشکلی را دلیلی بر برهم زدن رابطه تان نبینید.

چیزی را از من پنهان می کند

صداقت مهم ترین مسئله در زندگی مشترک است اما گاهی پنهان کردن برخی مسائل سبب می شود زندگی مشترک در خطر نیافتد، اگر همسرتان چیزی را از شـما پنهان میکند، شاید فکر می کند این پنهان کاری به نفع زندگی است و او اینگونه می خواهد رابطه را از دعواهای بزرگ در امان نگاه دارد.

همسرم عوض شده است

پس از ازدواج همسرتان با مسائل مختلفی روبرو می شود و همین درگیری روی رفتار او با شـما تاثیر می گذارد و او نمی تواند همیشه بـه یک شکل با شـما برخورد کند پس اگر در رفتار او تغییری میبینید تصور نکنید کـه او فرد دیگری شده و شـما و نیازهایتان را درک نمیکند.

همه چیز عادی شده است

اگر در زندگی مشترکتان دچار روزمرگی شده اید و همه چیز برایتان عادی و خسته کننده شده است، عمر زندگیتان به پایان نرسیده بلکه شما باید به زندگی تان هیجان دهید و به دنبال تجربه های نو باشید زیرا هیجانات کوچک به زندگی شما رنگ و بوی دیگری خواهد داد.

گذشته ام را به رخ می کشد

همه ما گذشته ای داریم و در گذشته اشتباهاتی انجام داده ایم پس باید در آرامش در مورد گذشته با همسرتان گفت و گو کنید و برای همیشه پرونده شان را ببندید تا هنگام دعوا و از روی عصبانیت، اشتباهات گذشته یکدیگر رابه رخ نکشید و خاطرات گذشته را زنده نکنید.

رفتار او عجیب است

اگر فکر می کنید رفتار همسرتان عجیب است، باید بدانید که شما دنیا را از زاویه دید خودتان می بینید پس طبیعی ست که بعضی از رفتارهای شریک زندگی تان از نظر شما عجیب باشد. دید شما و همسرتان با یکدیگر متفاوت است و همین تفاوت هاست که موجب رشد شما می شود. بنابراین بهتر است که این تفاوت ها را بپذیرید و نسبت به آنها عکس العمل منفی نشان ندهید.

کارهای خانه را انجام نمی دهد

بحث بر سر انجام کارهای خانه موضوع مهمی نیست که بخواهید ذهن تان را درگیرش کنید. کارهای خانه تمامی ندارد و شما باید طبق علاقه خود تقسیم کار کنید و بدون بحث، در کنار یکدیگر برای تمیزی خانه مشترک تان تلاش کنید.

به دیگران نگاه می کند

اگر متوجه شدید که همسر شما در حال نگاه کردن به فرد دیگری ست، حساس و عصبانی نشوید زیرا او یک آدم زنده است، پس طبیعی ست که کنجکاو باشد یا گاهی از سر کنجکاوی و… دیگران را نگاه کند اما اگر نگاه های او ادامه دار و رفتار او عجیب بود، این مورد زندگی مشترکتان را تهدید خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *