دنیای ماتریکس

علم و تکنولوژی بدون وقفه در حال پیشرفت است. در این بین علوم و تکنولوژی رایانه ای و هوش مصنوعی بسرعت هر چه تمامتر در حال توسعه می باشند. تصور اینکه در ده سال آینده چه نوآوری هایی در این علوم صورت خواهد گرفت دشوار است چه برسد به صد سال بعد، اما بر اساس پیشرفت ها می توان دورنمایی را از برخی از نوآوری ها و اختراعات بشر در ۱۰۰ یا ۲۰۰ سال بعد را حدس زد. یکی از ابعادی که دانشمندان در حال مطالعه و تحقیق بر روی ان می باشند پیوند زدن حافظه رایانه ای با حافظه انسان است و زمانی که این اتفاق بیفتد همه چیز تغییر خواهد کرد. آیا دوست دارید دسترسی آنی به مقادیر عظیمی از دانش و قدرت رایانه ای صرفا با ذهن یا فکرتان داشته باشید؟ ممکن است تعجب کنید اما دانشمندان پیش بینی کرده اند که پیوند مغز انسان با داده های ابری (CLOUD) زودتر از انچه تصور می کنیم در دسترس قرار بگیرد. این سیستم قادر خواهد بود تا نورون ها و عصب های مغز شما را به مقادیر عظیمی از شبکه های رایانه ای ابری بطور آنی متصل کند و شما صرفا با فکر کردن به موضوع خاصی به دانش عظیمی در ان مورد خاص دست خواهید یافت. به دنیای ماتریکس خوش آمدید.
افرادی هستند که به همراه پیوند اعضا، خاطرات فرد اهدا کننده را نیز دریافت کرده‌اند! افرادی هستند که هرگز آبجو دوست نداشتند ولی با پیوند کبد در آنها اشتیاق به آبجو بوجود آمده است. اعضای بدن می توانند اطلاعات ژنتیکی را به فرد دیگری منتقل کنند که موجب می شود خاطراتی که در واقع متعلق به آنها نیست را بخاطر بیآورند، بخصوص در پیوند قلب مواردی از احساس خاطرات دیگران گزارش شده است. انطور که بنظر میرسد حافظه در مغز انسان ذخیره نمی‌شود بلکه در تمام سلول های بدن ما ذخیره میشود. احتمالا حافظه در یک محل مشخص مانند مغز انسان ذخیره نمیشود، بلکه بصورت ماتریکس در تمام اجزا بدن انسان وجود دارد، و DNA ما وسیله ای برای انتقال آن است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. هاشمی گفت:

    سلام. مطلب زیبایی بود. دست شما درد نکند اما
    ۱- ذکر منبع نشده
    ۲- کلمه رایانه هم قرائت موضوع را دشوار می کند هم بسیار نشاند دهنده ضعف است. چون کامپیوتر چیزی نیست که ما ساخته باشیم تا نام آن را رایانه نام بگذاریم. ما به گردهمایی و سخنرانی میگوییم کنفرانس،در حالی که یک رفتار است چون می خواهیم خودمان را مهم جلوه دهیم اما به کامپیوتر می گوییم رایانه، باز هم به خاطر اینکه خودمان را مهم و توانا جلوه دهیم
    وقتی از ساختار کامپیوتر مطلع باشیم، متوجه می شویم که معنی کلمه کامپیوت بیشتر به تکنولوژی کامپیوتر نزدیکتر است تا کلمه رایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *