راهکارهایی برای دوام بیشتر کانسیلر در آرایش روزانه

چگونه کانسیلر بزنیم؟

کانسیلر

 

برای دوام بیشتر کانسیلر روی صورت چه کارهایی انجام دهیم؟

این روزها کانسیلر تبدیل به یکی از مهم ترین لوازمات آرایشی به خصوص برای میک آپ حضور در جشنهای رسمی شده است که چندین ساعت طول می کشند ، از این رو افزایش ماندگاری آن اهمیت زیادی برای دوام و ماندگاری میک آپ خواهد داشت.

کانسیلر با پیگمنت های غنی که دارد برای پوشاندن جوش ها و لکه های تیره پوست بسیار مناسب است ، در مواردی که میخواهید آرایش شما ماندگاری زیادی داشته باشد و کانسیلر تمام روز پوشانندگی خوبی ایجاد کند و بعد از مدتی حالت خمیری و چروک پیدا نکند یا پاک نشود نیاز به استفاده از ترفندهای خاصی دارید.

 

عرق کردن ، جنس نامناسب کانسیلر یا استفاده نادرست از آن میتواند ماندگاری آن را کاهش دهد ، بنابراین برای داشتن یک آرایش طبیعی و ماندگار علاوه بر خرید یک کانسیلر مناسب باید روشهای صحیح استفاده از کانسیلر و روش های دوام کانسیلر را هم به کار ببرید.

 

انتخاب کانسیلر مناسب

معمولا دوام کانسیلر روی پوست چرب کمتر است ولی این افراد به دلیل وجود اکنه و لک بیشتر ، تمایل بیشتری برای استفاده از کانسیلر دارند. استفاده از کانسیلر روی پوست چرب باعث ایجاد حالتی روغنی می شود ، اگر پوست چربی دارید بهترین انتخاب برای شما استفاده از کانسیلر سبک و ضد آب است ،کانسیلر های کرمی روی پوست چربی خیلی زود با عرق و چربی سطح پوست ترکیب شده و پاک می شوند.

 

بافت کانسیلر نقش مهمی در ماندگاری و ظاهر نهایی آن دارد. کانسیلرهی خشک بیشتر مستعد چروک شدن هستند و کانسیلرهای چرب و سنگین ماندگاری کمتری دارند.

ماندگارترین کانسیلر ، کانسیلرهای سبک با بافت کرمی هستند که به خوبی روی پوست می نشینند و دوام بیشتری دارند.

 

استفاده درست از کانسیلر

محلی که کانسیلر را استفاده می کنید هم نقش موثری در میزان ماندگاری کانسیلر دارد ، استفاده از کانسیلر روی ناحیه T زون که چربی بیشتری تولید می کند مانند اطراف بینی و پیشانی ماندگاری کمتری دارد. قسمت هایی از پوست که چین وچروک دارد مثل کناره های چشم و کنار دهان کانسیلر را کمتر نگه می دارد بنابراین باید دقت بیشتری روی این نقاط داشته باشید.

 

برای ماندگاری بیشتر و حالت طبیعی داشتن آرایش تمام صورت را نباید با کانسیلر بپوشانید و فقط روی نقاطیکه تیرگی دارند از کانسیلر استفاده کنید.

برای افزایش ماندگاری کانسیلر بعد از این که کانسیلر را روی پوست اعمال نمودید با حرکات ضربه ای آن را روی پوست پخش کنید.

 

استفاده از یک لایه نازک کانسیلر

یک باور غلط درباره استفاده از کانسیلر این است که برخی افراد تصور میکند هرچه لایه ضخیم تری از کانسیلر روی صورت بزنند پوشانندگی بهتری خواهد داشت درحالی که کاملا برعکس است. کانسیلر به طور کلی بافتی پوشاننده دارد و یک لایه نازک از آن برای هدف شما کافیست.

 

اگر لایه ضخیمی از کانسیلر روی جوش ها یا زیر چشم بزنید بعد از مدت کوتاهی حالت چروک و ترک خوردگی پیدا میکند و ظاهری ناخوشایند پیدا میکند.

برای این که پوشش بهتری با کانسیلر ایجاد کنید به جای استفاده از برس یا اسفنج از انگشت سبابه خود استفاده کنید تا مقدار کمتری کانسیلر روی پوست بنشیند و سطح آن هم صاف تر به نظر برسد.

 

یا این که میتوانید از برسی کوچک برای زدن کانیلر استفاده کنید و سپس انگشت سبابه را روی این نقاط قرار دهید و به آرامی فشار دهید تا گرمای ناشی از پوست دست کانسیلر را ذوب کند و حالتی طبیعی تر به آن بدهد.

قبل از استفاده از کانسیلر اطراف چشم ، کرم دور چشم یا بالم لب روی این ناحیه بزنید و صبر کنید جذب شود و پوست را مرطوب کند سپس کانسیلر بزنید.

 

از پرایمر سایه کمک بگیرید

پرایمر سایه مخصوص اماده سازی پلک قبل از آرایش و سایه زدن است و کمک میکند تا سایه چشم دوام بیشتری داشته باشد.

از این ماده میتوانید برای زیر کانسیلر استفاده کنید تا سطح پوست را صاف و یکدست کند و دوام کانسیلر را بیشتر نماید.

 

استفاده از پودر تثبیت کننده

برای افزایش ماندگاری آرایش و به خصوص کانسیلر بعد از اتمام آرایش از پودر تثبیت کننده آرایش استفاده کنید. ۳ دقیقه بعد از آرایش صبر کنید و سپس پودر تثبیت کننده را با یک برش کوچک و نرم آرایشی روی نقاطی که کانسیلر زده اید بکشید.

 

از پودر تثبیت کننده سبک استفاده کنید و مقدار خیلی کمی از آن روی پوست بکشید تا ارایشتان سنگین نشود. حتما قبل زدن پودر تثبیت کننده روی صورت برس را بتکانید تا پودر اضافه اش جدا شود و در نهایت ۳ دقیقه دیگر صبر کنید تا اثر تثبیت کنندگی اش کامل شود.

 

از دستمال کاغذی کمک بگیرید

یک روش ساده ولی موثر برای تثبیت آرایش ، استفاده از یک لایه دستمال کاغذی است. بعد از این که کانسیلر را روی نقاط مورد نظر استفاده کردید یک دستمال کاغذی معمولی بردارید و دو لایه اش را از هم جدا کنید و یک لایه از آن را روی نقاطی که کانسیلر زده اید فشار دهید.

 

برای تاثیر بیشتر میتوانید مقداری پودر تثبیت کننده روی دستمال کاغذی بریزید و سپس روی پوست بفشارید. از این روش میتوانید برای آرایش همه قسمت های صورت مثل لب ها و چشم استفاده کنید تا ماندگاری آرایشتان بیشتر شود.

 

نزدیک خط مژه کانسیلر نزنید

تیرگی زیر چشم معمولا تا لبه پایین پلک ادامه دارد ولی برای پوشاندن این تیرگی نباید کانسیلر را تا لبه خط مژه بزنید چرا که این کار باعث می شود کانسیلر زودتر چروک شود و دوام کمتری داشته باشد.

هنگام کانسیلر زدن زیر چشم به لبه پایین پلک نزدیک نشوید و در صورتی که اتفاقی این نقطه را کانسیلر زدید با گوش پاک کن تمیزش کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *