راهکارهای لاغری سریع

برای لاغری سریع و بدون دردسر، کارهای زیادی می‌توان انجام داد، مثل خوردن یک صبحانه ویژه لاغری، ولی کارهای دیگری هم هست که اگر آن‌ها را قبل از صبحانه انجام دهید، نتیجه بیشتر و بهتری می‌گیرید.

راهکارهای لاغری سریع

روش های بسیاری برای لاغری پیشنهاد شده که یا سختی بسیاری دارند، یا روند طولانی دارند و یا داروهای شیمیایی هستند که از کیفیت آنها مطمئن نیستیم و ممکن است اثرات مخرب بسیاری داشته باشند. در این مطلب، راهکارهای لاغری سریع را به شما معرفی می‌کنیم که از لحاظ سلامتی استانداردهای لازم را دریافت کرده‌اند.

قبل از اینکه به سراغ ارائه راهکارهای لاغری برویم، بد نیست در مورد علل چاقی و اضافه وزن صحبت کنیم. به طور کلی، دو نوع چربی در بدن انسان وجود دارد: سلولیت و چربیهای قهوه‌ای. سلولیت‌ها بیش از هر چیز، باعث به هم ریختن تناسب اندام می‌شوند و در برخی موارد، وجود آنها دلایل هورمونی داشته و ربطی به کم‌فعالیت بودن یا پرخوری ندارند. این سلول‌ها ظرف ۳ تا ۴ سال بد‌شکل می‌شوند و در صورتی که آنها را اصلاح کنید، برای دوباره بد‌شکل شدن به ۳ تا ۴ سال وقت احتیاج دارند.

راهکارهای لاغری سریع

اما چربی‌های قهوه‌ای در اثر پرخوری و کم‌فعالیتی ایجاد می‌شوند و راه برطرف کردن آنها، کم کردن غذا، افزایش فعالیت و طب سوزنی است. برای از بین بردن سلولیت‌ها، تنها راه استفاده از دستگاه‌های لاغری است. در ادامه، به معرفی این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

۱. کرایولیپولیز

در کرایولیپولیز به ناحیه تحت درمان به عمق حداکثر ۲ سانتیمتر گرما داده می‌شود تا تری‌گلیسیرید‌های موجود در بافت چربی، به کریستال تبدیل شوند. این کار باعث می‌شود تا ماکروفاژها (گلبول‌های سفید) چربی‌ها را به‌عنوان جسم خارجی تلقی کرده و آنها را هضم نمایند. با یک بار کرایولیپولیز می‌توان ۴ تا ۱۲ سانتیمتر سایز کم کرد و هیچ گونه خطر و عوارضی را به همراه نخواهد داشت.

۲. کویتیشن

کویتیشن یک روش بدون نیاز به جراحی برای از بین بردن چربی‌های جمع شده در سطوح مختلف بدن است. امواج اولتراسوند با فرکانس‌های صوتی خود، تکان‌هایی در چربی‌های بدن ایجاد می‌کنند، امواجی که گوش انسان قادر به شنیدن آنها نیست. اما همین امواج در ظاهر بی‌صدا، چنان تکانی در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند که سلول‌های چربی نمی‌توانند در مقابل آن مقاومت کنند و در نتیجه شکسته و به حالت مایع در می‌آیند. سپس بدن آنها را برای سوختن در بدن یا دفع درکبد آماده می‌کنند. پس از آن، سلول‌های شکسته شده به کبد رفته و پس از یک سری تغییرات شیمیایی و تبدیل به مواد قابل سوختن در ماهیچه‌ها، ازطریق ادرار دفع یا درماهیچه‌ها سوزانده می‌شوند.

راهکارهای لاغری سریع

۳. کاشت نخ

این شیوه درمانی که با نام امبدینگ هم شناخته می‌شود، یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید. در این روش، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، نخ‌های قابل جذبی از جنس cutgut یا کرومیک را درنقاط طب سوزنی می‎کارد. این نخ‎ها تقریباً سه هفته در بدن باقی می‌مانند و در حین جذب‎ شدن، نقاط مربوط به طب سوزنی را پیوسته تحریک می‌کنند. در واقع، در این روش بدن انسان به نخ‎های کاشته ‎شده همان واکنش به سوزن‎های طب سوزنی را از خود نشان می‎دهد.

عمدتا چاقی به دلیل افزایش مصرف کالری رخ می‌دهد. انقباض و انبساط غیرطبیعی عضلات نواحی شل و وارفته باسن، بازوها و پهلوها، با این روش اصلاح می‌گردد. همچنین جایگذاری این نخ‌ها در بافت چربی افراد موجب افزایش خون رسانی به بافت سلولیتی چربی شده و موجب لاغری موضعی می‌گردد.

۴. پرسوتراپی

پرسوتراپی که با نام طب فشاری نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک درناژ لنفاور مکانیزه است که از مهم‌ترین مزیت‌های روش پرسوتراپی می‌توان به مقابله با تجمع آب در بافت‌ها اشاره کرد. پرسوتراپی برای لاغری، سلول‌های چربی موضعی و مقاوم به ورزش و رژیم را تحریک می‌کند و به این ترتیب، این سلول‌ها شکسته و از سیستم لنف خارج می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *