رنگ موی ایرانی یا خارجی ; کدام بهتر است؟

رنگ مو

رنگ مو

 

رنگ موی ایرانی بهتره یا خارجی؟

اگر شما هم برای ایجاد تنوع در ظاهرتان از رنگ کردن موها استفاده می کنید با خواندن این مقاله متوجه می شوید که بهتر است از رنگ موی ایرانی استفاده کنید یا رنگ موی خارجی.

یکی از ساده ترین و جذاب ترین تنوع ها برای تغییر ظاهر که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جذابیت ظاهری دارد تغییر رنگ مو است. خیلی از خانم ها هزینه بسیار زیادی برای خرید رنگ موهای خارجی پرداخت می کنند ولی در نهایت با موهایی خشک و زبر روبرو می شوند که رنگش با انتظاری که داشتند بسیار متفاوت است ولی برخی خانم ها با وجود پرداخت هزینه کم و استفاده از رنگ های ایرانی ، موهای سالم تر و زیباتری دارند و سوال بسیاری این است که رنگ موی ایرانی یا خارجی کدام بهتر است،

در ادامه شما را برای انتخاب رنگ موی مناسب راهنمایی می کنیم با ما همراه باشید:

 

انتخاب رنگ مو برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز به مهارت برای ترکیب رنگ ها و انتخاب صحیح نوع رنگ مو است.

 

پایه رنگ مو ایرانی ها با اروپایی ها و غربی ها متفاوت است و قرمزی بیشتری در پایه رنگ مو طبیعی ایرانی ها وجود دارد. ایرانی ها حتی اگر موی روشن داشته باشند باز هم در پایه رنگ مویشان قرمزی حتی با درصد کم وجود دارد به همین دلیل برای تغییر رنگ مو و گرفتن قرمزی آن گاهی به مشکل می خورند.

 

 

حتی گاهی خانم با رنگ پوست سفید و موهایی روشن برای تغییر رنگ موی خود به خانواده زیتونی به مشکل می خورد. وجود رنگ قرمز در پایه رنگ مو روشن ایرانی ها باعث می شود که بعد از این که رنگ مو را به پایه دلخواه می رسانید با یک تا دو بار شستن ، رنگ مو زیتونی محو شده و مویتان به نارنجی یا قرمز متمایل شود و بعد از مدت کوتاهی مجبور شوید برای تغییر رنگ مو یا دکلره و بیرنگ کردن موها به آرایشگاه مراجعه کنید.

همه کشورها هنگام تولید رنگ مو ، فرمولاسیون رنگ را با توجه به رنگ پایه غالب مردم کشورشان تنظیم می کنند.

 

رنگ موی ایرانی یا خارجی

رنگ موها براساس پایه رنگ موهای افراد ساکن هر کشور ساخته می شود بنابراین اگر تمایل به خرید رنگ مو خارجی دارید باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، شباهت رنگ پایه موی ساکنین آن کشور را با ایران در نظر داشته باشید.

هنگام خرید رنگ موی خارجی باید دقت داشته باشید چون برخی از این رنگ ها ماندگاری بسیار کمی دارند و با یک تا دو بار شستشو، رنگشان تغییر می کند.

 

تجربه نشان داده است که علاوه بر مهارت ترکیب رنگ برای از بین بردن سایه های غیر دلخواه ، انتخاب رنگ مو هم برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، اهمیت بالایی دارد.

برای ما ایرانی ها با پایه رنگ موی متفاوتی که داریم استفاده از رنگ موی ایرانی و اکسیدان با کیفیت مناسب ترین گزینه است ضمن این که از نظر قیمت ، رنگ موی ایرانی بسیار به صرفه است.

 

رنگ موهای اسپانیایی و ایتالیایی که در داخل ایران بسته بندی می شوند و در برندهای متنوع موجود هستند به دلیل نزدیک بودن پایه رنگ مو نژادشان با موی ایرانی می تواند گزینه مناسبی باشند.

 

رنگ مو آلمانی و ترکیه ای با توجه به این که پایه رنگ مو نژادشان با ایرانیان هماهنگی ندارد ، نمی تواند انتخاب مناسبی باشد مگر در موارد معدود که نژاد موی شما شباهت زیادی به آن ها داشته باشد.

 

موی خانم های ایرانی معمولا ضخیم تر است ولی موی خانم های اروپایی معمولا لطیف تر و نازک تر است بنابراین استفاده از رنگ موهای خارجی روی موی ایرانی ها میتواند با ماندگاری کمتری همراه باشد.

 

رنگ مو چطور عمل می کند؟

پیگمنت ها یا رنگدانه های موجود در رنگ مو بسیار کوچک هستند و میتوانند به داخل پولک های ساقه مو نفوذ کنند و وارد ساقه مو شوند و با رنگدانه های طبیعی مو به صورت شیمیایی واکنش بدهند و در نتیجه مولکول های درشت تری را تشکیل بدهند و داخل مو حبس شوند و تا مدت زیادی روی مو باقی بمانند.

 

بنابراین با توجه به این که رنگدانه های موی خودمان نقش زیادی در رنگ موی نهایی دارند بنابراین در بیشتر مواقع رنگ مو نهایی با رنگی که در کاتالوگ مشاهده می کنید ، متفاوت است.

بنابراین برای یکسری از رنگ موها باید با استفاده از دکلره موها را تا پایه مشخص روشن کنید و سپس موها را رنگ کنید.

 

 

هنگام خرید رنگ موی ایرانی یا خارجی به چه نکاتی توجه کنیم؟

دقت داشته باشید که گران تر بودن رنگ مو دلیل بر با کیفیت تر بودن آن نیست البته دلیل نمی شود که هنگام خرید به سراغ ارزان ترین ها و بی کیفیت ترین ها بروید.

رنگ موی خریداری شده هر چه آمونیاک کمتری داشته باشد آسیب کمتری به ساقه مو می زند.

هنگام خرید رنگ مو باید با توجه به کاربردی که نیاز دارید از فروشنده بخواهید برای خرید رنگ مو موقت ، نیمه دائم یا دائمی شما را راهنمایی کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *