ریختن تینر در باک خودرو چه معایبی دارد؟

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند

 

معایب و مزایای ریختن تینر در باک خودرو چیست؟

می توان به حلال بودن تینر اشاره کنیم که در صورت استفاده در باک بنزین، تبدیل به یک عامل خورنده می شود و قطعات موجود در مسیر را دچار خورندگی می کند.

همچنین در صورت استفاده طولانی مدت از تینر، اورینگ ها از بین می روند و مشکلات بعدی را به وجود می آورند.

آیا قرار دادن لاک تینر در مخزن گاز خوب است؟

بسیاری از دارندگان خودرو به دلیل تأثیرات فوری آن ترجیح می دهند از تینر لاک در باک بنزین استفاده کنند. با این حال، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که استفاده از آن روی موتور خودرو مفید است یا مضر؟ این مقاله به شما پاسخ قانع کننده ای برای چنین سردرگمی ارائه می دهد.

 

ما مزایا و معایب آن ها را برای شما آورده ایم. در نتیجه، دانش بهتر شما را در راه حل های بهتر برای حفظ کیفیت خوب راهنمایی می کند.

 

باید بگوییم تینر رسوبات و مواد به جای مانده در خودرو را نمی شوید بلکه آنها را حل می کند. تینر همچنین می تواند عمر سنسور اکسیژن را کم کند و آن را از بین ببرد.

دیده شده که پس از استفاده از تینر در باک خودرو، خطاهایی در سنسور اکسیژن به وجود می آید اما باید گفت که این خطا باید بررسی و علت اصلی آن پیدا شود چراکه خطاهای متفاوتی در سنسور اکسیژن وجود دارد و نمی توان آن را تنها به استفاده از تینر مرتبط کرد.

 

لاک پاک کن یا تینر چیست؟

مردم آن را با نام رقیق کننده سلولز نیز می نامند. حلال های مختلفی را ترکیب می کند که می تواند برخی از انواع رزین ها و پلاستیک ها را حل کند.

 

فرمولاسیون چنین تینر مدرنی از مقررات کم VOC پیروی می کند. به همین دلیل بوی تند و مضری دارد. هنگام استفاده باید، از ماسک تخصصی، برای محافظت از سلامت خود استفاده کنید.

 

مواد قابل احتراق آن از دیگر موارد قابل تامل است. بنابراین، برای جلوگیری از حوادث ناگوار باید استانداردهای ایمنی را رعایت کنید.

 

فواید ریختن تینر در باک بنزین

در خصوص فواید و تاثیر ریختن تینر در باک خودرو باید در ابتدا جنبه علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ البته این موضوع نه تنها در هیچ تحقیق علمی ثابت نشده، بلکه ریختن تینر فوری داخل باک بنزین ضررهای بسیاری را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت.

 

از آنجایی که تینر خاصیت اشتعال زایی دارد، لذا ریختن تینر در باک تنها سبب بهتر سوختن بنزین خواهد شد.

 

خوب است بدانید که تینر ماده ای حلال است و خاصیت اشتعال پذیری بسیار بالایی دارد. درست است که ریختن تینر در باک بنزین خودرو سبب بهتر سوختن بنزین می شود، اما این هیچ ارتباطی به عملکرد بهتر در موتور اتومبیل نخواهد شد. از سوی دیگر هیچ یک از آلودگی ها و رسوبات نیز از بین نمی رود و تنها شیوه سوختن بنزین در باک خودرو است که تغییر می کند.

 

اما این تمام ماجرا نیست. حلال بودن تینر سبب می شود که باک بنزین شما استحکام خود را به دلیل خورندگی مواد موجود در تینر از دست داده و به سرعت فرسوده شود. از سوی دیگر اگر به طور طولانی مدت تینر را درون باک بنزین بریزید، اورینگ های خودرو از بین می روند.

 

موارد استفاده از رقیق کننده لاک (تینر)

این یک “گزینه ی” عالی برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های روی سطوح است. با این حال، شما نمی توانید آن را فقط در هر ماده ای استفاده کنید. فقدان دانش ضروری می تواند منجر به خسارات تأسف بار شود!

 

در این بخش، شما را با کاربردهای رایج و برخی نکات آشنا می کنیم. لطفاً برای جزئیات بیشتر در مورد بهترین روش های رقیق کننده لاک در ادامه با ما همراه باشید.

 

– به عنوان از بین بردن زنگ و چکه رنگ

گنجاندن نفت سفید، لاک را نازک تر می کند و برای از بین بردن لکه های رنگ یا زنگ زدگی ایده آل است. می تواند به بازگرداندن درخشندگی سطوح کمک کند!

 

با این حال، اگر اجازه دهید برای مدت طولانی روی سطح بماند. اثر قوی آن می تواند مزایای آن را به تخریب غیرمنتظره تبدیل کند.

 

بنابراین، شما باید نتایج را مشاهده کنید و لاک را قبل از اینکه روی پوشش رویه تاثیر بگذارد، پاک کنید!

 

این واقعیت وجود دارد که می توانید از تینر لاک برای اتومبیل استفاده کنید. روند از بین بردن لکه های خودرو را تسریع می کند.

 

با این حال، رنگ خودرو پس از استفاده از تینر سلولزی روی آن هرگز یکسان نخواهد بود زیرا حلال ها می توانند رنگ اصلی را حل کنند. بنابراین، شما باید سریع و دقیق باشید.

 

– به عنوان یک چربی گیر

زمانی که قیر یا گریس به ماشین یا موتورسیکلت بچسبد، منطقی است. به دلیل وجود آن، ظاهری کثیف و غیر جذاب ایجاد می کند.

 

حلال ها می توانند شما را در فرآیند چربی زدایی این لکه ها آسان کنند. با این حال، مراقب بخارات مضر و عوارض جانبی شدید باشید.

 

می توانید به برخی از جایگزین ها نگاه کنید که عملکردهای مشابهی دارند و خطرات کمتری برای سلامتی ما دارند.

 

– به عنوان پاک کننده کاتالیزور رقیق کننده لاک

مبدل کاتالیزوری نقش مهمی در سیستم اگزوز یک خودرو دارد. وضعیت خوب آن می تواند عملیات روان را حفظ کند. علاوه بر این، باعث صرفه جویی در هزینه های ناشی از نقص یا تعویض مکرر می شود!

 

نگران نحوه تمیز کردن مبدل کاتالیزوری با تینر لاک نباشید. این یک فرآیند ساده است که همه می توانند برای آن درخواست دهند!

 

مقدار مناسب حلال خالص را داخل مخزن نیمه پر بریزید. سپس، کد موتور خود را در ۲۵۰۰ دور در دقیقه در ۳۰ دقیقه فعال کنید تا فرآیند تمیز کردن به پایان برسد.

 

آیا قرار دادن تینر در باک خوب است ؟

 

این سوال ممکن است گیج کننده باشد زیرا ما به قرار دادن تینر لاک در باک برای تمیز کردن مبدل کاتالیزوری اشاره کردیم. مردم تمایل دارند از آن برای اثرات فوری آن استفاده کنند.

 

اگر از مقدار مناسب و روند استاندارد پیروی کنیم، همه چیز می تواند خوب پیش برود.

 

ممکن است در کوتاه مدت هیچ تاثیر مخربی نداشته باشد. با این حال، می توانید رنگ ها و بوی ناخوشایند انتشار گازهای گلخانه ای را تشخیص دهید.

 

به تدریج کاهش قدرت موتور با تاثیرات شدید روی اجزای موتور آشکارتر خواهد شد!

 

محتوای زیر به این موضوع می پردازد که چرا و چگونه حلال بر عملکرد و نگهداری خودرو تأثیر عمیقی می گذارد!

 

چرا نمی توانیم از تینر لاک برای تمیز کردن باک استفاده کنیم ؟

اگر روش های صحیح کاربرد را بدانید، ممکن است ایده ی بدی نباشد.

 

با این حال، در این بخش به تشریح مضرات استفاده از تینر برای تمیز کردن مبدل کاتالیزوری می پردازیم.

 

سپس، می توانید علل و تأثیرات عمیق آن را بر پاک کننده ی سیستم سوخت ما درک کنید.

 

مواد شیمیایی در تینر لاک

این ترکیب می تواند کثیفی روی رنگ و حتی پوشش رنگ را از بین ببرد. اکنون می توانید توضیحی برای قدرت خوردگی توربوشارژ آن از طریق مواد تشکیل دهنده آن پیدا کنید!

 

طیف گسترده ای از مواد مانند متیل اتیل کتون، استون، تولوئن، زایلن و غیره وجود دارد. نسبت ها با توجه به معیارهای سازنده های مختلف متفاوت است.

 

در همین حال، لاستیک و پلاستیک بیشترین سهم را در تشکیل سیستم سوخت خودرو دارند. این مواد به ترکیبات استون تینر حساس هستند!

 

همچنین ترکیبات آن قابل اشتعال هستند. وقتی موتور روشن است، گرمای داخل افزایش می یابد. محیط ایده آلی را برای لاک ایجاد می کند تا دریچه های اگزوز و حتی هسته مبدل را احتراق کند.

 

امیدواریم اطلاعات بالا به سادگی بیانگر این باشد که چرا رقیق کننده لاک (تینر) خالص روی سیستم سوخت خودرو ایده ی خوبی نیست.

 

تاثیرات تینر در باک خودرو

– واکنش فوری و اثرات کوتاه مدت

بسیاری از کاربران خودرو به دلیل حذف فوری مبدل کاتالیزوری را با تینر تمیز می کنند. استفاده ی بسیار کمی از مخلوط هیچ مشکل بزرگی ایجاد نمی کند. اثرات کوتاه مدت رقیق کننده رنگ در مخزن گاز بسته به میزان استفاده شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، مقدار کمی تینر که در مخزن بنزین قرار می گیرد، بعید است مشکلی ایجاد کند.

 

با این وجود، خودرو دود بیشتری در اگزوزها و صدای بیشتری از موتورهای فعال تولید می کند. ما باید چنین اگزوز دودی را به عنوان هشدار اولیه در نظر بگیریم!

 

با این حال، ممکن است متوجه اگزوز دودی و عملکرد ضعیف موتور شوید. استفاده از آن به عنوان یک بار یا آخرین راه حل قابل قبول است. اگرچه مقدار اندکی تینر ممکن است مضر نباشد، اما همچنان یک حرکت هوشمندانه نیست. در واقع، استفاده بیش از حد می تواند یک ماشین را از درون نابود کند!

 

– خسارات بلند مدت

اگر مبدل های کاتالیزوری نازک تر را با تینر تمیز کنید، مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. دانش در مورد مواد خورنده می تواند ما را از قبل از این واقعیت آگاه کند.

 

ترکیب داخل پاک کننده سیستم سوخت توسط ترکیبات سمی از بین می رود.

 

اگر این وضعیت طولانی شود، رایحه ها و رنگ های مشمئز کننده و انتشارات تنها عواقب آن نیستند. کل موتور نیز خراب خواهد شد.

 

هدف اولیه تازه کردن یا تجدید سیستم سوخت است. استفاده ی نادرست از مواد اثراتی برعکس انتظارات ما دارد. یک ماشین با موتور کندتر و ضعیف تر می شود.

 

حتی باقی مانده کوچک یا تکرار استفاده از تینر برای تمیز کردن دستگاه انتشار منجر به مشکلات زیادی می شود. اثرات فوری می تواند در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

 

به همین دلیل، زمان آن رسیده است که به دنبال راه حل های بهینه برای خلاص شدن از شر چنین ماده شیمیایی سمی از مخزن سوخت خودرو باشید.

 

نحوه حذف رقیق کننده لاک (تینر) از باک

 

 

بنابراین، ما هنوز این حلال را توصیه نمی کنیم، اگرچه استفاده از مقدار مناسب خوب است. حذف آن ممکن است برای شما هزینه، زمان و تلاش داشته باشد.

 

محتوای زیر شما را با اقدامات توصیه شده برای جلوگیری از کوچکترین مشکل سیستم سوخت رسانی و آسیب های فاجعه بار راهنمایی می کند.

 

مراحل شامل :

– خاموش کردن موتور و خالی کردن باک بنزین ماشین.

– رعایت وضعیت یا شرایط برای اقدامات بهینه.

– اگر اوضاع بدتر شود، احتمال تعویض فیلتر بنزین و تنظیم کننده فشار سوخت وجود دارد.

– تغییر کل سوخت قدیمی به سوخت جدید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *