زلزله امشب تهران

پو شش لحظه ای زلزله ۲۹ آذر ۹۶

آخرین اخبار در همین صفحه بارگزاری خواهد شد 
زلزله تهران


ساعت : ۳:۰۷ بامداد

ادارات و مراکز دولتی شهر تهران امروز پنجشنبه تعطیل شد

پیش تر نیز مراکز دولتی و اجرایی استان های البرز و قم تعطیل اعلام شده بود.

 


 

ساعت : ۳:۰۳ بامداد

دختران خوابگاهی دانشگاه تهران شب را در فضای باز می گذرانند
جمع زیادی از دختران دانشجو در خوابگاه های دانشگاه تهران با حضور در محوطه باز مجتمع شهید چمران ترجیح دادند، شب را خارج از خوابگاه های خود سپری کنند.

دختران خوابگاهی دانشگاه تهران

دختران خوابگاهی دانشگاه تهران


 

ساعت : ۲:۵۴ بامداد

در استان البرز هم دستگاه های اجرایی و آموزشی تعطیل شد
بر اساس اطلاعات رسیده از ستاد مدیریت بحران استان البرز، کلیه دستگاه های اجرایی و آموزشی فردا پنجشنبه همانند استان قم تعطیل هستند.


 

ساعت : ۲:۴۶ بامداد

تاکنون هیچ گزارشی از صدمات و مصدوم ناشی از زلزله گزارش نشده است
کولیوند، رئیس اورژانس کشور لحظاتی پیش در مورد زلزله تهران و خسارت های احتمالی آن گفت: تاکنون هیچ گزارشی از صدمات و مصدوم ناشی از زلزله گزارش نشده است.

وی افزود: حدود ۸-۹ پس لرزه داشتیم و مردم با خونسردی کامل اما هوشیار باشند. همکاران اورژانس در تهران البرز قم و قزوین صدردصد آماده باش هستند و حتی نگرانی نیست.

کولیوند افزود: مردم کنار پنجره نخوابند و از نقاط امن منزل که مقاومتر است استفاده کنند و از تردد غیرضروری خودداری کنند تا مسیرها برای امداد احتمالی باز باشد.


ساعت : ۲:۳۹ بامداد

دانشجویان کوی دانشگاه تهران در فضاهای عمومی و باز اجتماع کرده اند
گزارش های رسیده از کوی دانشگاه تهران حکایت از این دارد که دانشجویان خود را به فضاهای عمومی و باز رسانده اند و ترجیح می دهند شب را در خوابگاه های خود نباشند.

دانشجویان کوی دانشگاه تهران

دانشجویان کوی دانشگاه تهران


ساعت : ۲:۳۳ بامداد

وزیر نیرو: این زلزله مانور خوبی بود
رضا اردکانیان، وزیر نیروی کشور با اشاره به نبود خسارت قابل ذکر در زلزله تهران، تأکید کرد: امیدواریم این زلزله مانور خوبی برای آماده باش بیشتر در بین مردم و مسئولان باشد.


ساعت : ۲:۳۱ بامداد

اکثر فضاهای عمومی شهر تهران برای استفاده عمومی آماده است
اکثر فضاهای عمومی شهر تهران برای استفاده عمومی آماده است. این فضاها اماکنی مثل حرم مطهر امام (ره)، ورزشگاه آزادی تهران، ورزشگاه تختی و همه سالن های ورزشی شهر است.


ساعت : ۲:۲۵ بامداد

دختران خوابگاهی دانشگاه شهید بهشتی شب را در سالن ورزشی سپری می کنند
تعداد زیادی از دانشجویان دختر خوابگاهی در دانشگاه شهید بهشتی به سالن های ورزشی مجتمع خوابگاهی این دانشگاه رفتند و تصمیم دارند شب را بیرون از خوابگاه های خود بگذرانند.

دختران خوابگاهی دانشگاه شهید بهشتی

دختران خوابگاهی دانشگاه شهید بهشتی


ساعت : ۲:۱۷ بامداد

سرویس‌های بهداشتی پارک‌های تهران فعال هستند/ آماده باش سوله‌های بحران تهران
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مورد تلاش های این معاونت برای خدمت رسانی گفت: به دنبال وقوع زلزله در مرز دو استان البرز و تهران بسیاری از مردم به فضای باز آمده‌اند و در همین راستا خدمات شهری نیز امکانات خود را مستقر کرده است.

وی افزود: تمام سرویس‌های بهداشتی عمومی در سطح شهر فعالند. تانکرهای آب نیز بارگیر شده و در نقاط مختلف شهر مستقر خواهد شد. ماشین‌های عمرانی خدمات شهری با رانده‌هایشان در آماده باش کامل هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: همچنین تعدادی از پارک‌های ما نیز آماده شده و در فضای پارک‌ها امکان استقرار فراهم است و ما سعی کردیم امکانات اولیه را در فضای عمومی فراهم کنیم. تمامی نیروهای خدمات شهری در آماده باش هستند. از مردم نیز می‌خواهیم با رعایت نظم در فضای عمومی حاضر شوند.

بر همین اساس آماده باش در سوله‌های بحران و ورزشگاه‌ها وجود دارد و ۱۱۰ سوله بحران شهر تهران در آماده باش کامل بوده و درهای آن باز است.


ساعت : ۲:۱۳ بامداد

اتصالات و انشعابات گازی را بررسی کنید
با توجه به وقوع زلزله، این احتمال وجود دارد که اتصالات و انشعابات گازی دچار آسیب شده باشد. بنابر این ضرورت دارد که شهروندان پیش از خوابیدن این مبادی را مورد بررسی دقیق قرار دهند.


ساعت : ۲:۰۶ بامداد

رئیس ستاد بحران کشور؛ امیدواریم که مشکلی پیش نیاید
اسماعیل نجار، رئیس ستاد بحران کشور در مورد زلزله تهران گفت: از اولین لحظات جلسه را تشکیل دادیم. آمادگی دستگاه های اجرایی وجود دارد و مشکل خاصی نیست.

اوضاع آرام است و علی رغم اینکه در لحظات اولیه شهروندان هیجان زده بودند، اما اکنون آرامش به شهر بازگشته است. امیدواریم که مشکلی پیش نیاید.

نجار به مردم توصیه کرد، از ازدحام در مراکز حساس اجتناب کنند و با حفظ آرامش خود کمک کنند که مشکلی پیش نیاید.


ساعت : ۲:۰۴ بامداد

چند روستا در شهرستان ملارد خسارت جزئی دیدند
به گفته مهروز، رئیس ستاد بحران استان البرز در شهرستان ملارد استان البرز چند روستا با خسارت جزئی رو به رو شدند که البته این خسارت ها مصدومی نداشت.


ساعت : ۲:۰۳ بامداد

اعلام نتایج اطلاعات ایستگاه شتاب نگاری تهران و کرج درباره زلزله چهارشنبه شب
ربیس شبکه شتاب نگاری کشور در مورد زلزله چهارشنبه شب گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در ایستگاه مرد آباد شتاب ۲ دهم ثقل زمین به ثبت رسیده است که شتاب بالایی است.

وی افزود: طلاعات یک ایستگاه از تهران استخراج شده است. بر اساس این اطلاعات شتاب ثبت شده در تهران ۷ دهم ثقل زمین است که این عدد نشان می دهد شتاب در تهران نسبت به شتاب استان البرز کمتر بوده است.


ساعت : ۱:۵۹بامداد

هشدارهای امنیتی پلیس به شهروندان در پی زلزله اخیر
معاون اجتماعی فرماندهی استان تهران با اشاره به حضور شهروندان تهرانی در بیرون از منازل خود در پی زلزله اخیر اظهار کرد:
اولین نکته این است که شهروندان خونسردی خود را حفظ کرده و اخبار را از رسانه‌ها و منابع معتبر پیگیری کنند.
تردد در سطح معابر سبب سنگینی ترافیک می‌شود از این رو لازم است تمام مردم در خارج از منزل خود نزدیک‌ترین فضای باز را پیدا کنند.
برخی از خودروها به طور دوبل نوقف می‌کنند که این کار هم خطر تصادف را افزایش داده و هم سبب اخلال در ترافیک می شود که باید از چنین اقدامی پرهیز شود.
آن دسته از شهروندانی که منازل خود را ترک کرده‌اند حتما در منازل خود را قفل کرده و موارد ایمنی را رعایت کنند.
همچنین افرادی که در بیرون از منزل قرار دارند از رها کردن خودرو خود خودداری کرده و مراقب اشیا گران قمیت خود باشند.


ساعت : ۱:۵۶بامداد

خودرونشینان در حاشیه بزرگراه ها متوقف شده اند
با توجه به تأکید و درخواست های مسئولان از شهروندانی که با خودروهای خود در خیابان ها در حال تردد بودند مبنی بر اینکه از حرکت باز بایستند و باعث افزایش ترافیک نشوند، گزارش های میدانی حکایت از این دارد که بسیاری از شهروندان به این نکته مهم توجه کردند و هم اینک در حاشیه های بزرگراه توقف کرده اند.


ساعت : ۱:۵۴بامداد

تمام دستگاه های اجرایی و آموزشی قم فردا تعطیل است
با توجه به تصمیم اتخاذ شده توسط ستاد مدیریت بحران استان قم، تمام دستگاه های اجرایی و آموزشی استان قم فردا پنجشنبه تعطیل خواهد بود.


ساعت : ۱:۴۳بامداد

همه دستگاه های امدادی استان البرز در آماده باش کامل هستند
رئیس ستاد مدیریت بحران استان البرز دقایق قبل و در گفت و گو با شبکه خبر از بازگشت آرامش به شهر و روستاهای استان البرز سخن گفت و ادامه داد، تمام امکانات و نیروهای امدادی استان از جمله سالن های ورزشی برای خدمات دهی به شهروندان در حال آماده باش کامل هستند.


ساعت : ۱:۴۰بامداد

جلسه مدیریت بحران همچنان ادامه دارد
جلسه ستاد بحران استان تهران که از دقایق اولیه وقوع زلزله در تهران آغاز شد، همچنان ادامه دارد.

زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و کرج را لرزاند/ مردم هراسان روانه خیابان‌ها شدند/ در مسیرهای منتهی به پمپ بنزین ها ترافیک سنگین است

جلسه مدیریت بحران

جلسه مدیریت بحران


ساعت : ۱:۳۶بامداد

مردم به شایعات توجه نکنند
با توجه به اینکه جمع زیادی از مردم شهر تهران هم اینک در خیابان های شهر تهران و یا در خودروهای شخصی هستند، اخبار و اطلاعات را از فضای مجازی دریافت می کنند که در میان این اخبار، بعضاً شایعاتی نیز دست به دست می شود.

توصیه شهروندان تهرانی این است که از صحت اخباری که می خوانند و یا می شنوند، اطلاع دقیق کسب کنند.


ساعت : ۱:۳۲بامداد

مواردی که بایستی دراین زمان و امشب برای زلزله رعایت کنیم
کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در مورد مواردی که بایستی دراین زمان و امشب برای زلزله رعایت کنیم، موارد زیر را باید رعایت کرد:

۱-هوشیار بودن حداقل یک نفر از اعضای خانواده
۲-روشن نگه داشتن حداقل یک چراغ در منزل
۳-قفل نکردن درب اتاقها-پنجره ودرب اصلی منزل
۴-برداشتن مقداری آب و مواد غذایی
۵-پوشیدن لباس گرم و حتی الامکان لباسهایی که بتوان در بیرون منزل پوشید استفاده کنیم.
۶-مشخص نمودن مسیر خروج و مسدود نکردن راهرو خروجی (جاکفشی)
۷-برداشتن داروهای مورد استفاده
۸-شارژکردن گوشی موبایل
۹-نخوابیدن نزدیک پنجره
۱۰-مشخص نمودن محلی امن برای جمع شدن اعضا خانواده بعد از حادثه
۱۱-چک کردن لوله بخاری


 

ساعت : ۱:۲۸بامداد

شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران تشکیل جلسه داد

جلسه شورای هماهگی مدیریت بحران تهران به منظور بررسی اخرین وضعیت زلزله تهران تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، دقایقی پیش جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران باحضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران و دیگر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران تشکیل شد.

در این جلسه درباره آخرین تمهیدات دستگاه‌ها در خصوص زلزله ۵٫۲ ریشتری بین استان‌های البرز و تهران بحث و تصمیم‌گیری خواهد شد.


ساعت : ۱:۲۶بامداد

رییس مرکز اطلاعات پلیس راهور ناجا؛ترافیک پرحجم در خروجی‌های تهران/ مردم از تردد در معابر خودداری کنند

ریس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک پرحجم در خروجی‌های تهران و البرز خبر داد و از شهروندان خواست از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ترافکی درشهرهای متاثر از زلزله اظهار کرد: در حال حاضر حجم ترافیک در خروجی‌های تهران و البرز پرحجم اما روان است. از شهروندان درخواست می‌شود از انجام سفر غیر ضروری در معابر جدا پرهیز کنند.

رییس مرکزی اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا بابیان اینکه در برخی از معابر و بزرگراه‌های تهران ترافیک پرحجم گزارش شده است اظهار کرد، به شهروندان توصیه شده بیرون منزل باشند اما به هیچ عنوان سفر بین شهری و درون شهری انجام نداده و در نزدیک ترین بارک یا فضای باز محل سکونت خود ساکن شوند.

رحمانی درباره وضعیت چاده چالوس گفت‌

جاده جالوس در مواقعی به دلیل ریزش بسته بود که این مشکل رفع شده اما شهروندان به هیچ وجه از جاده‌های کوهستانی هراز، فیروزکوه و چالوس تردد نکنند


ساعت : ۱:۲۲بامداد

استاندار تهران:‌ آماده باش صد درصدی نیروهای امدادی درسطح تهران/ مردم ارامش خود را حفظ کنند

محمد حسین مقیمی، استاندار تهران در گفتگو با ایسنا با اشاره به زلزله ۵٫۲ ریشتری که در استان تهران احساس شد گفت: شهروندان تهرانی در حد امکان در ساختمان‌های ایمن بمانند و درصورت خروج از ساختمان، از خودرو استفاده نکنند و موجب ایجاد ترافیک در معابر نشوند.

وی افزود:‌ کلیه نیروهای امدادی و انتظامی در سطح استان تهران در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند لذا شهروندان تهرانی ضمن حفظ آرامش اخبار را تنها از منابع رسمی همچون صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری‌ها پیگیری کنند.

استاندار تهران تاکید کردَ: شهروندان آرامش خود را حفظ کنند و به موارد ایمنی که در این موارد لازم است رعایت شوند توجه داشته باشند و از شتابزدگی و حرکت خودروها در معابر خودداری کنند.


ساعت : ۱:۱۴بامداد

 ازدحام مردم تهران و البرز به پمپ بنزین‌ها/ موجودی سوخت کافی است

درحالی که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از کافی بودن سوخت در استان‌های تهران و البرز بعد از وقوع زلزله خبر داده است، گزارش‌ها حاکی از تمام شدن بنزین در برخی جایگاه های سوخت است.

به گزارش ایسنا، در پی وقوع زلزله امشب استان‌های تهران و البرز مردم برای تامین سوخت به جایگاه های سوخت هجوم برده و شاهد ازدحام مردم در جایگاه‌های سوخت هستیم.
در این راستا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد درپی وقوع زلزله ۵/۲ ریشتری دراستان تهران همه تاسیسات و جایگاهای عرضه سوخت سالم هستند.

در قسمت دیگر این اطلاعیه آمده است مردم نگرانی از بابت تامین سوخت نداشته باشند و بنزین به میزان بیشتری به جایگاه‌ها ارسال شده است.
همچنین مدیر منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تهران برای تامین بنزین ستاد بحران شهرداری هم اکنون عازم جلسه ستادمدیریت بحران شهر تهران است.

با این حال طبق گزارش‌های مردمی بنزین برخی جایگاه‌ها تمام شده و مردم در صف انتظار برای رسیدن سوخت هستند.

بر اساس این گزارش مردم می‌توانند مشکلات و تخلفات پیش آمده در توزیع سوخت رسانی را از طریق شماره ۰۹۶۲۷اطلاع رسانی کنند.


ساعت : ۱:۱۷بامداد

ثبت بیشترین شتاب زلزله در استان البرز/ ثبت دو پس لرزه دیگر

رییس شبکه شتاب نگاری کشور با تاکید بر اینکه بیشترین شتاب زلزله روز چهارشنبه ۲۹ اذر ماه در استان البرز بوده است گفت: گسل‌های شمال تهران، شمال قزوین و اشتهارد از جمله گسل‌هایی هستند که موجب زلزله در دو استان تهران و البرز می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیل فرزانگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به زلزله امشب تهران و کرج افزود: این زلزله در ساعت ۲۳ و ۲۷ دقیقه روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه رخ داد.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات ایستگاه شتاب نگاری استان البرز شتاب این زلزله ۵۱ سانتی متر بر مجذور ثانیه بوده است که بیشترین شتاب این زلزله در استان البرز بوده است.

فرزانگان تاکید کرد: این میزان شتاب میزان بالایی است.
وی در خصوص اطلاعات ایستگاه شتاب‌نگاری تهران گفت: اطلاعات این ایستگاه در حال تخلیه و تکمیل نشده است.

فرزانگان با بیان اینکه به نظر می رسد اوج لرزش مشکین دشت استان البرز بوده است، خاطر نشان کرد: از هفته‌های گذشته زلزله‌های متعددی در این منطقه در حال رخ دادن است.

رییس شبکه شتاب نگاری کشور با تاکید بر اینکه نظر دادن در خصوص گسل این زلزله زود است یادآور شد: گسل‌هایی که موجب زلزله در استان البرز می‌شود همان گسل‌هایی است که موجب زلزله در تهران می‌شود.

به گفته وی گسل‌های شمال تهران، شمال قزوین و گسل اشتهارد از جمله این گسل‌ها است.

مرادی رییس مرکز لرزه نگاری نیز در گفت و گو با ایسنا گفت بعد از زلزله ساعت ۲۳ و ۲۷ دقیقه روز چهارشنبه ۲ پس لرزه کمتر از ۳٫۵ به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: این زلزله در ۳ کیلومتری ملارد و ۷ کیلومتری مشکین دشت رخ داداه است.


ساعت : ۱:۰۷ بامداد

زلزله ناشی از گسل کرج بوده

مهدی زارع، عضو پژوهشکده زمین لرزه گفت: این زلزله ناشی از گسل کرج بوده و در مجاورت گسل‌های بزرگ شمال تهران و اشتهارد قرار دارد. بنابراین این گسل منتها الیه گسل‌های بزرگ بوده است. وی افزود: عمق این زلزله در ٧ کیلومتری زمین بوده است و یک چهارم جمعیت ایران این زلزله را حس کرده اند. احتمال وقوع دومینو وجود دارد و گسل جنوب کرج در ١٢٠٠ سال گذشته و گسل تهران در ٩٠٠ سال اخیر لرزشی نداشته و احتمال وقوع زلزله در این گسل‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد:

تجمیع قوای گسل‌های غیر فعال بستگی به توان لرزه زایی گسل‌های لرزیده شده دارد و معمولا با قدرت ٧ ریشتر فعالیت گسل‌های خفته آغاز می‌شود.


ساعت : ۱۲:۵۶ بامداد

تمامی دستگاه‌ها در آماده باش کامل هستند / احتمال پس لرزه‌ها وجود دارد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری به وقوع پیوسته در مرز استان‌ البرز و تهران گفت: جلسه ستاد مدیریت بحران استان‌های البرز و تهران تشکیل شده است و تمامی دستگاه‌های ذیربط در آماده‌باش کامل هستند.

اسماعیل نجار امشب در گفت‌وگو با تسنیم درباره زلزله به وقوع پیوسته در مرز استان‌های البرز و تهران اظهار کرد: این زلزله در مرز استان‌های البرز و تهران و در ۳۰ کیلومتری ملارد به وقوع پیوست و استان‌های البرز، تهران و برخی استان‌های همجوار نیز این زلزله را احساس کردند.

وی درباره تلفات و خسارات این زلزله توضیح داد: تاکنون هیچ تلفاتی از این زلزله گزارش نشده است و بعید می‌دانید که تلفاتی نیز وجود داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تنها ریزش کوه در جاده چالوس گزارش شده است و هنوز گزارش‌هایی درباره خسارات و تلفات نداشته‌ایم.

نجار تصریح کرد: به محض وقوع زمین‌لرزه جلسات ستاد مدیریت بحران استان‌های البرز و تهران آغاز شد و در حال حاضر نیز این جلسات برقرار است.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های ذیربط و متولیان امر در آماده‌باش کامل هستند و مردم نیز باید آرامش خود را در این لحظات حفظ کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره این که احتمال پس‌لرزه‌ها وجود دارد یا خیر گفت: احتمال پس‌لرزه‌ها وجود دارد، اما تمامی دستگاه‌ها در آماده باش قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: به اهالی غرب استان تهران و کرج توصیه کرده‌ایم تا هوشیاری لازم را داشته باشند و مردم نیز خودشان در این گونه حوادث باید مدیریت لازم را انجام دهند.

نجار تاکید کرد: آرامش و پرهیز از استرس در این لحظات ضروری خواهد بود و مردم باید به توصیه‌های کارشناسان توجه داشته باشند.


ساعت : ۱۲:۵۵ بامداد

تلفات زلزله امشب تهران

بهنام سعیدی درباره زلزله‌ای که امشب استان تهران و برخی استان‌های همجوار را لرزانده است گفت: قدرت این زمین لرزه ۵٫۲ ریشتر گزارش شده و این زلزله حوالی ملارد را لرزانده است.

وی ادامه داد: تا این لحظه گزارشی از مصدومیت و خسارات اعلام نشده است و اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام می شود.

 

خبرگزاری تسینم: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این که زلزله ای با قدرت ۵.۲ ریشتر امشب استان تهران و برخی استان های همجوار را لرزانده است گفت: این زلزله حوالی ملارد به وقوع پیوست اما تا این لحظه گزارشی از خسارات یا مصدومیت اعلام نشده است.

 


ساعت : ۱۲:۵۲ بامداد

رئیس سازمان امداد و نجات می‌گوید شهر تهران قفل شده است و مردم اجازه تردد خودروهای امدادی را بدهند.

به گزارش تسنیم، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه کیلومتر ۱۶ جاده چالوس ریزش کرده است, گفت: شهر تهران قفل شده است و مردم اجازه تردد خودروهای امدادی را بدهند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه خیابانهای تهران پرازدحام شده است ولی طبق ارزیابی ها در البرز و مناطق دیگر خساراتی نداشتیم و فقط روستای اخترآباد کمی تخریب داشته است و یک نفر مصدوم داشتیم ولی مشکل خاصی وجود ندارد.


ساعت : ۱۲:۴۷ بامداد

ترافیک سنگین است اما مشکل ترافیکی نداریم

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت :مراجعه شهروندان تهرانی به پمپ بنزین ها بار ترافیکی در برخی نقاط ایجاد کرده است اما جای نگرانی نیست، بار ترافیکی در مبادی خروجی اندکی سنگین است اما مشکل ترافیکی وجود ندارد.


ساعت : ۱۲:۴۴بامداد

هفت پس لرزه تا این لحظه

تا این لحظه هفت پس لرزه که بزرگترین آنها ۲٫۱ ریشتر بوده به ثبت رسیده است. کانون این لرزه ها ملارد، ماهدشت، وحیدیه و صفادشت بود.


 

ساعت : ۱۲:۳۵ بامداد

? محمودیان -مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه:

?به دنبال وقوع ۲ پس لرزه با شدت ۴٫۶ ریشتر در حوالی شهرهای سرپل ذهاب و تازه اباد در تماس با فرمانداران این شهرستانها، خوشبختانه هیچ گونه خساراتی گزارش نشده است


ساعت : ۱۲:۱۴ بامداد

خروج مردم از ساختمان ها در تهران

خروج مردم از ساختمان ها در تهران

 مرادی،‌رییس مرکز لرزه‌نگاری: گسل اشتهارت فعال شده است؛ با توجه به شدت زلزله، نمی‌توان گفت پیش لرزه بوده یا زلزله اصلی؛ احتمال وقوع زلزله و پس‌لرزه‌ها وجود دارد


ساعت : ۱۸ :۱۲بامداد

آماده باش به اهالی غرب تهران

مرادی، رئیس مرکز لرزه نگاری کشوری از احتمال فعال شدن گسل اشتهارد بر اثر زمین لرزه رخ داده خبر دادو از شهروندان، به ویژه ساکنان مناطق غربی تهران خواست هوشیار باشند.

 


 

ساعت : ۱۲:۰۶بامداد

 

اتوبان همت راس ساعت ۱۲:۰۶ بامداد

هم اکنون باتوجه به خطر احتمالی وقوع مجدد زلزله مردم در خارج از منزل خود به سر می برند و همچنین ترافیک در سطح شهر افزایش یافته


ساعت : ۰۵ :۱۲بامداد

تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف اعزام شده‌اند

نجار از اعزام تیم های ارزیاب به مناطق مختلف خبر داد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه شهروندان باید آرامش خود را حفظ کنند در مورد اختلال پیش آمده در خطوط همراه گفت:‌ این اختلال در پی افزایش حجم تماس‌ها است بنابر این ازمردم درخواست می‌شود از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.

وزیر ارتباطات: مکالمات را کوتاه کنید

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات گفت: به دلیل وقوع زلزله در برخی محله‌های تهران امکان برقراری تماس سخت شده است ، از شهروندان تهرانی تقاضا داریم مکالمات تلفنی را کوتاه برقرار نمایند.

 


 

ساعت : ۲۳:۳۸ بامداد

هم اکنون تهران لرزید !

به گزارش مرادی از مرکز لرزه نگاری کشور زلزله ای به بزرگی ۵.۲ در مقیاس ریشتر در حد فاصل استان های تهران و کرج حوالی مشکین دشت رالرزاند . زمان وقوع زلزله ۲۳:۲۷:۳۷

زلزله علاوه بر تهران در البرز ُ قم ُ گیلان ُ قزوین و اراک هم احساس شده است .

?گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۵٫۲
محل وقوع: مرز استانهای تهران و البرز – حوالی ملارد(تهران)
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ ۲۳:۲۷:۳۷
طول جغرافیایی: ۵۰٫۹۶
عرض جغرافیایی: ۳۵٫۶۹
عمق زمین‌لرزه: ۷ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۳ کیلومتری ملارد (تهران)
۷ کیلومتری مشکین دشت (البرز)
۹ کیلومتری شهریار (تهران)

نزدیکترین مراکز استان:
۱۶ کیلومتری کرج
۳۹ کیلومتری تهران

 

⭕️ منابع خبری از حضور مردم تهران بدلیل ترس در خیایانها خبر دادند

⭕️ منابع خبری از حضور مردم تهران بدلیل ترس در خیایانها خبر دادند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *