زلزله و تاثیرات انرژی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی بر روی زمین

زلزله تهران

فاطمه دایی زاده

زلزله مثل همه موهبت های الهی، یک نعمت بزرگ است. شاید برای شما که همیشه نگران خطر زلزله هستید این جمله غیر منطقی باشد.

اما حقیقتی غیر از اینکه زلزله یک نعمت بزرگ است، وجود ندارد. ما در فنگ شویی ایران در مسیر داشتن آرامش و آسایش قدم برمی داریم، برهمین مبنا به شما اطمینان می دهیم تنها با مختصری تمهیدات لازم؛ نگاه شما هم به زلزله تغییر می کند. این سوالات در مورد فواید زلزله است که در این متن به آن پاسخ داده می شود:

زلزله بر اساس چه مسائلی به وجود می آید ؟!

چه فعل و انفعالاتی در زمین رخ می دهد که باعث به وجود آمدن این پدیده می شود؟!

آیا زلزله دارای فواید است یا یک بلای طبیعی به حساب می آید؟!

ارتباط زلزله با خسوف و کسوف

همیشه بعد از یک کسوف یا خسوف ما شاهد یک سری فعل و انفعالات بر روی کره زمین هستیم! زیرا ستاره ها و سیارات از کائنات انرژی های متفاوتی را در آن لحظه به کره زمین ارسال می کنند. تکنولوژی هنوز نتونسته از زمان دقیق وقایع زیر آگاهی پیدا کند، اینکه آنها را تخمین بزند و بگوید در چه روز و ساعتی اتفاق می افتند:

سیل
سونامی
باد
طوفان
زلزله

چیزی که من همیشه می گویم این است: از زمان وجود کره زمین فصل ها تغییر پیدا نکرده اند و همچنان طبیعت روند خودش را بعد از میلیاردها سال طی می کند. تکنولوژی هیچ تاثیری بر روی آن نگذاشته و ما با وجود علومی که در دست داریم، باز هم باید زندگی خودمان را همگام با طبیعت پیش ببریم.

بازسازی زمین

زمین نیز مانند انسان نیاز به بازسازی و ترمیم دارد!

زمانی که شما قسمتی از بدنتان زخم می شود و یا بیمار می شوید بدن شروع به ترمیم جاهای که آسیب دیده می کند و خودش را مورد بازسازی قرار می دهد. علاوه بر این که شما با دارو این ترمیم را زودتر انجام می دهید. زمین نیز باید خودش را ترمیم کند که به صورت سیل، باد و طوفان و یا زلزله خفیف یا قوی خودش را نشان می دهد و تغییراتی را بر روی کره زمین ایجاد می کند. این عوامل طبیعی مثل زلزله که ما آنها را به عنوان بلایای طبیعی می شناسیم در واقع برای خود زمین حکم نعمت را دارند.

در حقیقت بلایای طبیعی ، بلا نیستند !

جالب است که بدانید، ضرب المثلی داریم که می گوید:

همیشه در یک شر، خیری هست!

این حوادث که ما آنها را بلای طبیعی می نامیم، فواید بسیاری برای ما انسانها به همراه دارد که ما از آنها بی خبر هستیم.

ما انسانها باید شرایط این وقایع طبیعی را بشناسیم! ما می توانیم زندگی خودمان را با آمادگی برای وجود آن ها بسازیم. مثلا خانه هایی که در مقابل زلزله و طوفان محکم باشند. وقتی که شرایط مهیا باشد، دیگر نیازی به ترس و استرس نخواهد بود که اگر همین حالا زلزله اتفاق بیفتد، چه فاجعه ای به بار خواهد آورد. در ادامه برای شما مخاطبان عزیز فنگ شویی ایران از فواید زلزله برای زمین خواهد گفت. موسسات تحقیقاتی بسیاری در زمینه عواقب، مضرات و فواید این دست حوادث تحقیق و مطالعات فراوانی انجام داده اند.

موسسه تحقیقاتی piranchr نتایج جالبی در این رابطه منتظر کرده اند، آنها تحقیقات خود را بر اساس بررسی ۴۵۰ زلزله در سراسر دنیا تنظیم کرده اند. این موسسه چند ملیتی فواید زلزله برای کشورها را در ۲۹ عنوان تنظیم کرده اند که ما چند مورد را در اینجا می آوریم.

فواید زلزله در جهان:

#۱ زلزله سال ۱۹۶۹ در الاسکا:

این پدیده باعث شد مسیر رودخانه به معدن طلای زیرزمینی هدایت شود! طلای شستشو شده با رودخانه در سطح زمین جاری شد، از آن سال آلاسکا تبدیل به مرکز کشف طلا در دنیا شد.

#۲ زلزله سال ۱۹۹۲ چین:

به علت این پدیده، شیب زمین به سمت دشت خشک تنهان تغییر یافت! سیلاب رودخانه خاک غنی شستشو شده کوه ها را در دشتی وسیع ته نشین کرد که در حال حاضر جزو زمینهای بسیار حاصلخیز دنیاست.

#۳ زلزله سال ۱۹۹۵ چاد:

این اتفاق باعث به پایان رسیدن هجوم ۳۸ میلیون ملخ در صحرای آفریقا شد. تا قبل از این زلزله، ملخ ها هکتارها زمین کشاورزی در شمال آفریقا را از بین برده بودند. با این زلزله ملخ ها با امواج فراصوتی زمین درگیر شدند و قادر به ‌پرواز نبودند، به سبب گرسنگی آنها مجبور هم‌خواری شدند و به صورت کامل از بین رفتند.

#۴ زلزله سال ۱۸۳۴ شیلی:

سبب شد صخره های ساحلی ۱۳ متر نشست کنند! این اتفاق باعث هجوم میلیونها ماهی برای تخم گذاری به آن ناحیه شد، به دنبال آن برای اهالی منطقه صید هزاران تن ماهی مقدور شد. (خلیج فنتاگواس)

#۵ زلزله سال ۱۸۹۳ کلمبیا:

این اتفاق باعث شد که رودخانه اروادگیا تغییر مسیر داده و به منطقه مادکیا نفوذ کند. به دلیل همین اتفاق توانستند در آن منطقه ۱۳ معدن را شناسایی کنند.

#۶ زلزله سال ۱۹۹۰ ژاپن:

پس از این حادثه، جزیره فکودیمو ظاهر شد و یکی از آب های گرم اقیانوسی بسمت جزایر آمد. این آب ها باعث رونق بسیار ماهیگیری شدند.

#۷ زلزله سال ۱۹۹۴ مغولستان:

این اتفاق سبب شد سفره های آب زیر زمینی دشت خشک مغولستان تغییر کند، جهت مسیر در زیر گسل ها عوض شود و عمق دستیابی به آب تا ۷ متر کاهش یابد.

#۸ زلزله سال ۱۹۹۳ هند:

سبب شد ۱۲ غار زیبای آهکی نمایان و دو‌ معدن بزرگ هند کشف گردد.

#۹ زلزله سال ۱۹۹۴ نیوزلند:

بر اثر این پدیده ارتفاع سطح کوه والیلاندر در این کشور ۲۰ سانتی متر کاهش یافت! همین امر باعث عبور مه اقیانوسی و ایجاد جزیره مه با ظرفیت پذیرش سالانه ۶ میلیون گردشگر در این کشور شد.

فواید زلزله در ایران

زلزله سال ۱۳۶۹ رودبار و ۱۳۸۲ بم:
طبق گزارش مرکز زلزله نگاری ایران زلزله های که در رودبار و بم اتفاق افتاد، از نظر علمی مزایای زیر را با خود به همراه داشتند:

ردیابی ۳۴۰ معدن با ارزش زیر زمینی توسط ماهواره ها
کشف ۸ حوزه بزرگ نفتی
کشف ۱۲ حوزه وسیع گازی

همه این نعمت ها بر اثر جابجایی سطوح زیرین زمین، کشف و قابل بهره برداری شدند!

این ‌موسسه معتقد است؛ با این دو زلزله منابع آب زیرزمینی با شیب ملایم به سمت سطح و کویر مرکزی حرکت می کنند. یعنی منابع آب در خشک ترین منطقه ایران افزایش می یابد. این پدیده یکی از قوانین طبیعی طبیعت است، در واقع با رعایت نکردن اصول پیشگیری تبدیل به مصیبت و فاجعه می شود. این موسسه معتقد است زلزله ها در ایران گرچه تلفات و‌ خسارات بسیار داشته (که آن هم مقصر ایرانی ها هستند) ولی در برخی شهرها مثل مشکین شهر، باعث شده است که مردم بتوانند از انرژی گرمایی زمین، بر اثر جابجایی گسل ها انرژی پاک بدست آورند. جالب است بدانید بر اساس همین مورد گفته شده؛ نیوزلند توانسته روشنایی ۵۰ شهر را تامین کند، ولی ایرانی ها نتوانسته اند هیچ استفاده گسترده ای از آن را داشته باشند .

بر خلاف تصورات همه زلزله می تواند نعمت باشد!

از این اتفاق تحت عنوان بلای طبیعی یاد می شود که این صحیح نیست! ما در این مطلب آن را به عنوان یک موهبت الهی برای انسان در نظر گرفتیم و توانستیم به صورت علمی، مفید بودن آن را اثبات کنیم. عدم آگاهی ما از لحظه وقوع زلزله باعث می شود که ما آن را به این نام بشناسیم. این در صورتی است که ما بر روی کمربند زلزله قرار داریم و فواید این پدیده کوچک و بزرگ نیز مشخص است!!

همه ما باید آماده باشیم !

شاید سوال شود که چگونه؟ آماده سازی ما ایرانی ها باید به صورت زیر باشد:

ساختن بناهای مقاوم
آموزش نحوه چیدمان در منزل
آموزش جلوگیری از آسیب در حین وقوع
آگاهی بیشتر در مورد چگونگی اتفاق افتادن زلزله

فنگشویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *