زمانی که سامسونگ، «نودل» تولید می‌کرد!

در زبان مردم کره‌ی جنوبی، کلمه‌ی «سامسونگ» به معنی «سه‌ستاره» است. مؤسس شرکت سامسونگ، با این نام‌گذاری قصد داشت عظمت و قدرت سامسونگ  را نشان دهد.
لی بیونگ چول، در سال ۱۹۳۳ میلادی، سامسونگ را به عنوان یک شرکت تجاری، با ۴۰ کارمند که با فروشگاه‌های خواروبار محلی دادوستد داشت، تاسیس کرد. سامسونگ در آن زمان، «نودل» نیز تولید می‌کرد. در اواخر دهه‌ی نود میلادی، گروه سامسونگ درگیر فعالیت اقتصادی جدید در زمینه‌ی الکترونیک شد و در نهایت سامسونگ الکترونیک را ایجاد کرد.
از سال ۱۹۹۳ میلادی، سامسونگ الکترونیک، بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی تراشه‌های حافظه در جهان نیز بوده است. این شرکت در سال ۲۰۱۱، بزرگ‌ترین سازنده‌ی تلفن‌های هوشمند در جهان شد. اولین دستگاه تلفن همراه، که توسط سامسونگ در سال ۱۹۸۶ میلادی رونمایی شد، تلفن همراه مخصوص اتومبیل بود. تولید این محصول به دلیل استقبال بد و فروش ضعیف متوقف شد. اولین سینمای خانگی جهان، در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط شرکت سامسونگ رونمایی شد. همچنین در این سال، سامسونگ الکترونیک، اولین پلت‌فرم بادا را برای گوشی‌های هوشمند ارائه کرد.
از شروع سال ۲۰۰۶ تا کنون، سامسونگ بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی تلویزیون و همچنین پنل‌های LCD در جهان بوده است. اولین تلویزیون سه بعدی Full HD، در سال ۲۰۱۰ توسط سامسونگ رونمایی شد. پنل‌های قابل انعطاف آمولد، با وضوح WVGA، که توسط سامسونگ برای بکارگیری در تلفن‌های همراه توسعه داده شد، نسبت به نمایشگرهای مرسوم، چهار برابر وضوح بیشتری داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *