زنان بوی مردان مجرد را تشخیص می‌دهند

– بر اساس نتایج بررسی‌های انجام شده، مردان مجرد نسبت به مردانی که دارای رابطه‌ی مستمر با یک زن هستند، بوی بیشتری از خود ساطع می‌کنند. محققین حدس می‌زنند که شاید بوی بیشتر مردان مجرد به این دلیل باشد که بدن این مردان مایل است اعلام کند که دست نخورده است و آماده است تا وارد رابطه شود.

در مطالعات گذشته ثابت شده بود که مردان مجرد دارای سطح «تستسترون» بیشتری نسبت به مردان متاهل هستند، زیرا رابطه‌ی جنسی مرتب ندارند. نگهداری رابطه با جنس مخالف برای مردانی که سطح تستسترون کمتری دارند، راحت‌تر است و در واقع هر چقدر سطح این هورمون کمتر باشد تعهد مرد به رابطه بیشتر می‌شود.
این نظریه نیز وجود دارد که سطح تستسترون دارای ارتباط معکوس با بوی بدن است و مردان مجرد دارای بوی قوی‌تری نسبت به مردان متاهل هستند.

محققین برای اینکه این نظریه‌ها را دقیق‌تر بررسی کنند، ۹۱ مرد را استخدام کردند. آن‌ها به همه‌ی مردان تیشرت سفید دادند تا به مدت یک روز بپوشند. ۴۶ نفر از مردان مجرد و ۴۵ نفر از آن‌ها متاهل بوده‌اند. از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا در طول یک روزی که تیشرت تعیین شده را پوشیده بودند، به میزان متوسط فعالیت ورزشی داشته باشند تا بوی بدن آن‌ها به تیشرت بچسبد.

در مرحله‌ی بعد تیشرت‌ها به ۸۲ زن که در زمینه‌ی تشخیص بو تخصص داشته‌اند داده شد تا آن‌ها را بو کنند و در کنار آن عکس افراد را نیز ببینند.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، بوی بدن مردان مجرد بیشتر از بوی بدن مردان متاهل بوده است. از طرف دیگر به نظر می‌رسد میزان ماهیچه در صورت مردان مجرد، بیشتر از مردان متاهل تشخیص داده شده است.

شاید بوی بیشتر مردان مجرد به این دلیل است که زنان را بهتر به سمت خود جذب کنند، ولی واقعیت این است که از نظر زنان، بوی بدن مردان مجرد حالت سکسی‌تری به آن‌ها نمی‌دهد و حتی شاید باعث دور شدن زنان از آن‌ها شود.

البته محققین این نظریه ساده‌تر را نیز مطرح کرده‌اند که بوی بیشتر بدن مردان مجرد می‌تواند به دلیل کمتر رعایت کردن نکات بهداشتی نسبت به مردان متاهل باشد.

نتایج این مطالعه در مجله‌ی Frontiers in Psychology منتشر شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *