ساختمان ها با چه نمایی بهتر فروش میروند؟

 

ساختمان

ساختمان

نمای ساختمان همیشه معرف یک ساختمان است. معرف اینکه نمای داخلی آن به چه نحوی است و برای چه مصرفی ساخته شده است.

به زبانی ساده تر ساختمان های ساخته شده در هر شهری، هویت آن شهر را ترسیم میکند.

شما با دیدن عکس و یا فیلم های مختلف که فضای شهری در آن معلوم باشد، می توانید حدس بزنید که آن شهر کجاست و یا حداقل برای چه کشوری است. برای مثال اکثر معماری خانه های ساخته شده در آمریکا به صورت ویلایی است.

به این نحو که معمولا خانه ای ویلایی به همراه سقف شیروانی دار ساخته شده است که در بغل آن گاراژ و پارکینگی هم برای اتومبیل قرار دارد. در جلوی خانه هم یک فضای سبز کوچک وجود دارد که معمولا در گوشه آن باربیکیو قرار گرفته است.

و یا برای مثال در شهر ایتالیا و یونان، معماری ساختمان ها به نحوی است که در آن ها تا حد بسیار زیادی از مجسمه ها و ستون ها استفاده شده است. برخلاف کشور های اروپایی که بیشتر معماری ساختمان های آن ها بر پایه سبکی سازه است و کمتر از سنگ و بتن بهره گیری میکنند.

چرا که بیشتر خانه های آن ها مبتنی بر استفاده از چوب و فوم های مقاوم است که این نوع معماری ایده آل ترین نوع سازه در هنگام تخریب و زلزله است. به این علت که کمترین آسیب را وارد کرده و آوار سنگین و تخریب گری را به وجود نمی آورد.

و اما معماری شهر های ایرانی علی الخصوص تهران…………

 

 

معماری نمای ساختمان در شهر تهران

در حال حاضر ساختمان ها به نحوی ساخته شده است که واقعا هویت مشخصی ندارد. بلکه کاملا معماری آن ترکیبی است. مانند میوه ها و گل هایی که به صورت پیوندی به وجود می آیند.

به این نحو که سعی شده است در ساخت معماری ساختمان، فرهنگ ایرانی وجود داشته باشد ولی زور معماری ایرانی نچربیده و بناهای به اصطلاح مدرنی به وجود آمده که واقعا اثری از مدرن بودن در آن ها وجود ندارد.

متاسفانه به علت قیمت های کاملا غیر اصولی و بی جهتی که تمامی اجناس، کالا ها و مستقلات به خود گرفته اند، کارفرمایان ساختمان سعی بر این دارند تا آپارتمان های ساخته شده را با کمترین قیمت بسازند.

تازه این در حالی است که وجدان کاری در کارفرمایان ساختمان ساز وجود داشته باشد. چرا که عده ای تنها و تنها به سود فکر می کنند و برای آن ها ایمنی ساختمان، استحکام سازه و راحتی ساکنان بعد از گذشت زمان اهمیتی ندارد.

فقط می سازند و به قیمت های کلان می فروشند و میروند. که متاسفانه چون به دلایل نا مشخص کسی هم نظاره گر کیفیت ساختمان های نوساز نیست، همواره شاهد این هستیم که ساختمان های نوساز فرو میریزند و باعث ایجاد آسیب های مالی و جانی می شوند.

این نوع ساختمان سازی یک سبک است. سبکی که به علت گرانی هنوز هم طرفداران زیادی را دارد. چرا که بخش زیادی از مردم تنها به دنبال یک سرپناه می گردند و به راحتی از آن ها سواستفاده می شود.

معماری

 

سنگ های استفاده شده در نما

اگر دقت کرده باشید، اکثر ساختمان ها ساختاری یکسان دارند. معماری ساخت آن ها به یک روش است و حتی شکل نمایی که برای آن ها ساخته می شود نیز سبکی مشابه دارد.

اما این مورد را نباید صرفا به عنوان عاملی بد حساب کرد. چرا که شهر نشینی در حال حاضر این مورد را می طلبد.

افزایش جمعیت ساکن در شهرهای پرجمعیت باعث شده است ارتفاع ساختمان ها و آپارتمان های ساخته شده نیز بیش تر بشود و برای قیمت متعادل تر از موارد ارزان تر هم استفاده بشود.

اما صرفا این ارزان بودن همیشه به معنای کیفیت بد نیست. برای مثال سنگ تراورتن یکی از سنگ هایی است که همیشه در انتخاب اول سازندگان و پیکانکاران قرار می گیرد.

این سنگ از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و نسبتا ظاهر مناسبی را هم در مقایسه با نما های آجری و سنگ های قدیمی به وجود می آورد.

ولی استفاده از آن به قدری شایع شده است که تقریبا ۹۰ درصد نمای ساختمان های شهر را در بر می گیرد. و نهایت کاری که می توان برای متفاوت شدن نما به وجود آورد، استفاده از سنگ های به نسبت خاص تر و گران تر می باشد.

سنگ

فروش بهتر ساختمان با استفاده از سنگ بهتر

قطع به یقین با استفاده از سنگ بهتر، می توان نمایی متفاوت تر را برای ساختمان به وجود آورد. هر چه یک چیز متفاوت تر و زیبا تر باشد، بی شک طرفداران بیش تری را هم نسبت به ساختمان های دیگر پیدا میکند. برای مثال ساختمانی که در نمای آن سنگ مرمریت به همراه المان های دیگر به کار رفته باشد، جذابیت بسیار بیش تری نسبت به سایر آپارتمان ها پیدا می کند.

اما نکته بسیار مهم این است که حتما باید قدرت خرید مردمی که در آن محله زندگی می کنند در نظر گرفته شود. و گرنه اضافه کردن موارد و در عین حال گران به نمای ساختمان، اگر متناسب با قدرت خرید نباشد، فروش آن مشکل خواهد شد و سازنده مجبور خواهد بود که قیمت ملک را پایین بیاورد.

 

همیشه بهتر بودن به معنای سنگ گران تر نیست!!

استفاده از سنگ بهتر در زمانی است که کارفرما در حال ساخت یک ساختمان باشد و بخواهد نمای آن را با استفاده از سنگی گران قیمت تر متفاوت تر کرده و در نهایت با قیمتی بالاتر به فروش برساند.

اما هنگامی که از بنا شدن ساختمان مدت زمان زیادی گذشته باشد، عوض کردن تمام سنگ های نما نمی تواند کاری به صرفه باشد. چرا که می توان با راه کاری بهتر، ارزان تر و راحت تر نمای ساختمان را نو کرده و با قیمتی بهتر به فروش رساند.

ساختمان

ساختمان

راه کار های نو کردن نمای ساختمان

برای اینکه ساختمان قدیمی را بتوانید به قیمت بسیار بهتر به فروش برسانید در درجه اول باید سنگ های آسیب دیده را تعویض و یا تعمیر کنید. بعد از جایگزینی سنگ های افتاده برای ایمنی بیش تر ساختمان و بالا بردن قیمت آن از پیچ و رولپلاک نما استفاده کنید.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، با انجام شدن در کوتاه ترین زمان در روز و داشتن قیمت بسیار مناسب؛ میتواند قیمت ملک ساختمان را به علت بازسازی و نو بودن نما بالا ببرد.

هم چنین بر خلاف تصور، هیچ ردی از جای پیچ و رولپلاک باقی نمی ماند چرا که حتی جای ریز پیچ ها، با رنگ مخصوص و مشابه با رنگ سنگ، پوشیده می شود.

برای این که کار پیچ و رولپلاک نما را بتوانید خوب انجام دهید و به شرکت های مناسبی بسپارید پیشنهاد میکنم از این سایت ها بازدید کنید:

sazehlux.com

pichorolpelaknama.com

namarooz.com

بعد از انجام این عملیات، با یک نماشویی ساده و پلیش بر روی سنگ کار را به اتمام برسانید.

تبریک می گوییم !! ساختمان شما به بهترین قیمت آماده فروش است.

 

ساختمان

ساختمان

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.