سفر به گذشته

ماشین زمان

دانشمندان ناسا شواهدی از یک جهان موازی را کشف کرده‌اند که در آن زمان به عقب باز می‌گردد

در یک سناریو که گویی مستقیم از فیلم «منطقه نیمه روشن» گرفته شده باشد، گروهی از دانشمندان ناسا که در قطب جنوب بر روی یک آزمایش تجربی کار می‌کردند، شواهدی از جهان موازی را کشف کرده‌اند.

به گزارش دیلی استار، در این جهان موازی قوانین فیزیک می‌تواند برعکس دنیای ما باشد، یا واقعیت‌های دیگری در کنار واقعیت کنونی وجود داشته باشد.

مفهوم جهان موازی حدوداً از اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی، به خصوص در بین هواداران برنامه‌های تلویزیونی علمی تخیلی و کتاب‌های مصور، رواج پیدا کرد. ولی اکنون یک آزمایش ردیابی اشعه کیهانی، ذراتی را پیدا کرده است که می‌تواند از قلمرو جهان موازی باشد.

این یافته نشان می‌دهد که این ذرات در واقع در زمان سفر می‌کنند و به گذشته برمی‌گردند که این به مثابه گواهی برای فرضیه جهان موازی در فیزیک کوانتوم است.

در سال ۱۹۵۴ میلادی هیو اورت (Hugh Everett) دانشجویان دوره دکتری دانشگاه پرینستون نظریه جهان موازی (multiverse) را مطرح کرد:
براساس نظریه او جهان‌های موازی وجود دارند و با هر تصمیم و فعالیتی که ما می‌کنیم، در جهان‌های موازی نتایج و پیامدهایی متفاوت از آنچه ما می‌دانیم داشته‌اند.
موجوداتی که در این دنیا منقرض شده‌اند، تکامل یافته و اکنون در دنیای دیگری زندگی می‌کنند. از طرفی در جهان‌های دیگر، احتمال می‌رود که ما انسان‌ها نیز منقرض شده باشیم. طبق این نظریه با هر تصمیمی که ما می‌گیریم یک جهان موازی ایجاد می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *