عوارض و نکات مهم جراحی ایمپلنت سینه

 

breast-surgery

ایمپلنت پستان بر روی هزاران نفر از زنان استفاده شده است ، چه برای زیبایی و چه به علت برداشتن بستان و یا قسمتی از آن ، نشت و یا سوراخ شدن ایمپلنت سینه ممکن است بسیار خطرناک باشد !!!

عوارض جراحی سینه چقدر است و تا چه حد می توان به آن اطمینان کرد ؟ بعد از عمل جراحی سینه آنجلینا جولی ، اطمینان بسیاری از افراد به این جراحی جلب شده است ،چرا که باعث نجات جان بسیاری از زنانی خواهد شد که به سرطان سینه دچار می شوند. این یک انتخاب هوشمندانه است که زمانی که احتمال ابتلا به سرطان بالاست جراحی کنید. چه بخواهید یک جراحی پیشگیرانه انجام دهید و چه جراحی زیبایی باید با آگاهی کامل این کار را انجام دهید ، استفاده از ایمپلنت های غیر استاندارد و ارزان می تواند جان شما را به خطر بیندازد !

ایمپلنتهای سینه که از ژل سیلیکون ساخته شده اند و برای تغییر شکل و یا افزایش سایز سینه طراحی شده اند مادام العمر نیست و هرمقدار که بیشتر در بدن بماند احتمال عوارض جانبی آن بیشتر است. زنانی که از ایمپلنت استفاده کرده اند باید به طور منظم اسکن MRI بگیرند تا از عفونت و پارگی آن جلوگیری شود.

اگر شما در این مورد نگران هستید و یا پرسشهایی دارید حتما با پزشک خود تماس بگیرید. باتوجه به اینکه ایمپلنت سینه یک جسم خارجی میباشد بهتر است در مورد ایمپلنت آگاهی داشته باشید.

برخی کارشناسان پزشکی شکایت کرده اند که محصولات ایمپلنت تستهای ایمنی مناسب را انجام نداده است. آنها هشدار دادند که برخی از تولیدکنندگان به اندازه کافی نظارت بر ایمنی محصولات خود ندارند و به جای توجه به بیماران در این مورد سهل انگاری کرده اند و نسبت به هزاران تن از زنانی که تحت عمل جراحی ایمپلنت قرار داشتند بی ملاحظه بوده اند. در حال حاضر جراحان در فرانسه در مورد محصولات معیوب ایمپلنت پستان هشدار جدی داده اند ، حتی در پروتز پلی ایمپلنت (PIP) پارگی و حتی شکافهایی دیده میشود.

به همین دلیل شرکت PIP توسط دادگاه توقیف شد. اما بعد از آن جراحان مشکلات در سیستم ایمنی بدن ، دردهای ناتوان کننده ، بثورات و خستگی شدید را در افراد زیادی مشاهده کردند. استفاده از محصولات ارزان قیمت و با ایمنی کمتر و کاهش قیمت ایمپلنت پستان و همینطور ایمپلنتهای معیوبی که مورد استفاده قرار میگیرد ، زنان را در معرض خطرات بیشتری قرار میدهد. با نکات زیر خود را آگاه نگهدارید.

درباره جراحی سینه باید بدانید:

در مورد جراحی سینه عجله نکنید ،هنگام مشورت با پزشک خانوادگیتان گزینه های مورد نظر خود را مطرح کنید، بزرگ شدن پستان معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام میشود بنابراین شما در طول عمل خواب خواهید بود. اگر سیگار میکشید ممکن است توصیه شود که آن را ترک کنید زیرا سیگار کشیدن خطر تنگی قفسه سینه و عفونت را افزایش میدهد و میتواند درمان و بهبود زخم را کندتر کند.

اینگونه عمل ها معمولا یک تا دوساعت طول میکشد البته ممکن است بسته به نوع کار شما زمان طولانی تری نیاز باشد. در یک دوره تعیین شده نباید اجسام سنگین بلند کنید و یا حتی ورزش های سنگین انجام دهید این کار به بهبودتان کمک میکند.

عوارض احتمالی جراحی سینه:

مانند همه روشهای جراحی در این عمل هم امکان وقوع یک واکنش غیرمنتظره در بیهوشی وجود دارد. ممکن است منجر به خونریزی بیش از حد و یا لخته شدن خون در یک رگ از پاها شود. بعضی از زنان ممکن است متوجه تفاوت در اندازه و یا شکل پستان راست و چپ شوند که این تفاوت ممکن است بسیار محسوس تر از افزایش سایز توسط ایمپلنت باشد.

اگر شما دچار عفونت شوید باید دوباره تحت عمل جراحی قرار بگیرید تا برای درمان عفونت ایمپلنت را از بدن خارج کنید. حتی ایمپلنت میتواند نشت کند ، سوراخ شود و گاهی اوقات باعث چین و چروکهایی بر روی پوست پستان شود.

خطراتی که ممکن است وجود داشته باشد در بیماران مختلف متفاوت است به همین دلیل بهتر است به طور کامل شیوه زندگی و شرایط خاص خود را با جراح خود در میان بگذارید تا خطرات و ریسک آن کاملا ارزیابی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *