غار شناگرها

 

جلف کبیر فلاتی است در استان وادی الجدید, منطقه دورافتاده ای واقع در گوشه جنوب غربی مصر و جنوب شرقی لیبی آن را به حایل بزرگ ترجمه کرده‌اند. غار شناگرها در وادی سورا درکوههای فلات جلف کبیر در جنوب غربی مصر نزدیک مرز لیبی واقع شده. نقاشی ها پیکره هایی شناور را نشان می دهند که در سال ۱۹۳۳ توسط کاشف مجارستانی لازلو آلماسی کشف شده اند. آلماسی بعدها یافته هایش را در کتاب” صحرای ناشناخته” چاپ کرد.

 

 

این غار حاوی تصاویر موجوداتی است که ما آن ها را پری دریایی می نامیم و انسانه ایی را نشان می دهد که مشغول شکار آن ها هستند. اگر نیمی از این تصاویر که انسانهای شکارچی کمان دار را نشان می دهد بپذیریم که واقعی هستند باید نیمه دیگر را هم بپذیریم که پری های دریایی را نشان می دهند که شکار شده اند. جایگاه این پری ها در سیر تکاملی چطور تعریف می شود آنها از گونه انسان خردمند بوده اند یا صرفا جانورانی آبزی به حساب می آمده اند?

 

 

 

آیا شکارچی ها از گوشت این موجودات استفاده می کرده اند? ظاهرا آن ها انسان سان بوده اند با این تفاوت که به جای دو پا یک پایین تنه دم ماهی مانند دارند. آیا شکارچی ها پری دریای خوار یا آدم خوار بوده اند? یا آنها را به چشم ماهی می دیده اند?

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *