فرازمینی ها و راز پشت پرده – ایا دایناسورها با انسان ها هم زیستی داشته اند


ایا باستان شناسان از حقیقتی بسیار حیرت انگیز پرده برداشتند؟

نقش فرازمینی های باستانی و خزندگان ما قبل تاریخ چیست ؟

آثار باستانی بسیاری وجود داره که به روشنی نشان دهنده این هست که خزندگان، مورد پرستش انسان بوده اند و این به نوعی حاکی از حضور خزندگان در زمین و در دوران باستان هست .

کوکولکان

سوال این هست که آیا ممکن هست نیاکانِ ما چیزی دیده اند که سعی در کپی کردن اون داشتند؟
و جواب این سوال هم یک “بله” محکم هست هر بار شواهدی پیدا شده از احتمال اینکه دایناسورها و انسانها همزمان با هم وجود داشته اند ، علم از توضیح اون سرباز زده ولی ما میدونیم شواهد باستانشناسی مبین این هست که این موضوع غیر ممکن نیست.

واقعاً احتمال اینکه پیشینیان ما دایناسورها را دیده باشند، وجود داره آیا ممکن است که تصاویر دایناسورهای باستانی دال بر همزیستی انسانها و دایناسورها باشد؟

بر اساس نظر جامعه دانشمندان ، این نظریه نه تنها باور نکردنیست ، بلکه کاملاً غیر ممکن است مگر اینکه با شواهدی از فسیل ردّ پای دایناسوری درست در کنار ردّ پای انسان، روبرو شوند .

درّه دایناسور ،”استِیت پارک” “گلن روز”، تگزاس ،اینجا و در سال ۱۹۳۰ “رولند تی بِرد” محقق “موزه امریکن” خبر از یافتن قطعی ردّ پای انسان در کنار ردّ پای دایناسور در لایه یکسانی از بستر آهکی رودخانه داد.

محققین، ردّ پای انسان را در کنار ردّ پای دایناسورها پیدا کرده اند شواهد دیگری از نقاط دیگری از دنیا هم وجود داره که نشان میده انسانهایی شبیه ما در عصر دایناسورها وجود داشته اند.

ما ردّ پای انسان، دایناسور، و همه جور فسیلی را پیدا کردیم که دانشمندان گفته اند نباید در همان سطح لایه های فسیلی انسانها پیدا بشه ولی ما خلافِ اون رو ثابت کردیم.

ما هیچوقت درباره این موضوع فکر نکرده بودیم چون علم به ما می گفت که ۶۵ میلیون سال بین ما و اونها فاصله هست.

اما باز هم اشاره می کنم که شواهد باستانشناسی تایید می کنه که اینطور نبوده ردّ پاهایی وجود داره که نشان می ده نیاکان ما و دایناسورها در یک زمان زندگی می کرده اند.

آیا ممکن است که این ردّ پاهای فسیلی دلیل بر آن باشند که در یک زمانی، انسانها و دایناسورها در کنار هم زندگی می کرده اند؟
طبق نظر جامعه دانشمندان، فسیلهای یافت شده در درّه دایناسور در بهترین شرایط ، چیزی را ثابت نمی کند .

،سه دوره حیات دایناسورها وجود داره: تریاسیک ژوراسیک و کرتاسه در واقع این دوره ها با دایناسورها نامگذاری نشده لکه نامگذاری اونها بر اساس ساختار سنگهایی بوده که در آن زمان یافت شده.

ایا تاریخ شاهد موجوداتی است که نباید توسط دانشمندان کشف می شدن؟

تریاسیکها در ۲۵۰ تا ۲۰۰ میلیون سال پیش زندگی می کرده اند .

ژوراسیکها بین ۲۰۰ تا ۱۳۵ میلیون سال پیش زندگی می کرده اند و بالاخره کرتاسه ها از ۱۳۵ تا ۶۵ میلیون سال پیش زندگی می کرده اند .

این غیر ممکن هست که بگیم تک تک دایناسورهای روی زمین کاملاً ناپدید شده اند و بیشتر اینطور به نظر می رسه که حداقل بعضی از اونها تونسته اند چند میلیون سال بیشتر دوام بیارند بیشترین روش علمی مورد استفاده برای تخمین سن فسیلها استفاده از روشی موسوم به تاریخ کربُنیست .

تکنیکی که میزان فساد و رادیواکتیویته را در یک اورگان زنده اندازه گیری می کند.

کربن-۱۴ یک ایزوتوپ ثابت نیست بنابراین در طول زمان زائل می شه در حالیکه کربن-۱۲ زائل نمیشه.

ما با اندازه گرفتن این دو کربن در مقابل هم، می تونیم به یک سن کلی دست پیدا کنیم برای انجام تاریخ کربنی باید با مواد طبیعی سر و کار داشته باشید .

…چیزی مثل چوب یا استخوان چیزی که زنده بوده باشه.

یک تکه سنگ، نمی تونه با کربن تاریخ گذاری بشه و اغلب باستانشناسان کمتر می تونند موفق به یافتن چیزی در زیرِ سنگ بشند که طبیعی باشه و بتونند اون رو تاریخ گذاری کنند و این برداشت هم درست نیست که فرض کنیم نقش روی سنگ، تاریخ آنچه را که زیرش هست هم روشن می کنه.

در مورد اشیائی که میلیونها سال قدمت دارند هیچ روش علمی وجود نداره که بتونه قدمت اون شئ یا استخوان را نشان بده اونها ناچارند عمر دایناسور را بر اساس عمر رسوبات یافت شده تخمین بزنند و روشهایی وجود داره که به اونها این امکان رو میده تا این رسوبات رو تاریخ گذاری کنند .

تخمین تاریخ کربنی در روزنامه ها منتشر نمیشه بسیار چیزها هستند که در دنیای علم اتفاق می افته که بر اساس اونها کاملاً روشنه که علم داره نقش بازی می کنه.

از همین رو، این برداشت که دایناسورها به شکلی در حدود ۶۵ میلیون سال پیش کاملاً از بین رفته باشند ، حالا موضوعیست که علم تازه در حال شک کردن به اون هست.

تاریخ گذاری کربنی فرض را بر این میذاره که تمرکز کردن بر رادیوکربن یا همان کربن-۱۴ همیشه ثابته و من فکر می کنم که این یک برداشتیست که میتونه درست نباشه چون کربن-۱۴ در اثر تشعشعات خاص کیهانی در اتمسفر به وجود آمده .

اما اگر این تشعشات کیهانی در گذشته تغییر کرده باشند ، که این موضوع هم کاملاً محتمل هست ، در نتیجه، تولید کربن-۱۴ که در اتمسفر اون زمان و در اندازه ثابتی وجود داشته.

امروز ، همان که بوده نیست اما اگر فسیل دایناسورها را نتوان به طور قابل اطمینانی تاریخ گذاری کرد ، آیا ممکن است که بعضی از استخوانها متعلق به هزاران یا حتی میلیونها سال پس از زمانی باشد که دیرین شناسان معتقدند آنها نابود شده اند؟

نظریه پردازان فضانوردان باستانی معتقدند که پاسخ این سوال، مثبت است و اشاره به شواهدی دارند که در امریکای جنوبی یافت شده است “ایکا”، پرو در سال ۱۹۶۱، کارگران در صحرای “اوکوکاهی” کنده کاریهایی از سنگ اندزیت رااز زیر زمین بیرون کشیدند.

پرو ایکا ماجرای جالبی در این مکان کشف شده است و انهم کشف اسکلتی دایناسور است که بسیاری از آنها همزیستی انسانها را با دایناسورها نشان می دادند از آن زمان، تقریباً ۵۰,۰۰۰ نمونه از این سنگهای اسرار آمیز در سرتاسر این ناحیه کشف شده است .

من صدها عکس از اینها در مجموعه شهر “ایکا” برداشته ام پروفسور مُسنی بود به نام پروفسور “کابره را” سرخپوستان منطقه، این سنگها را از همه جای کشور پرو برای او می آوردند.

روی این سنگها کنده کاریهای بی نظیری دیده می شه پزشک پرویی ،”دکتر خاویر کابره را” شروع به تحقیق درباره سنگهایی کرد که در ۱۹۶۶ به نام سنگهای “ایکا” معروف شد .

در اندازه های سنگریزه تا قطعه سنگهای بزرگ ، موزه دکتر “کابره را” حاوی ۲۰,۰۰۰ نمونه از این سنگهای حکاکی شده است .

همه دایناسورها در حدود ۶۰ میلیون سال پیش مرده اند .

بنابراین نباید هیچ بشری هرگز هیچ دایناسوری را دیده باشه اما تصاویر دقیقی از حکاکی روی سنگ وجود داره که شما در اونها می بینید که انسانها و دایناسورها در کنار هم هستند.

در بعضی از اونها می بینید که انسانها سوارِ دایناسورها شده اند چیزی که اینجا می بینید، سنگ “ایکا” هست که بسیار هم ویژه است و آنچه که نشان می ده این هست که انسان و دایناسور معاصر هم بوده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *