فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی: فضا بوی عجیبی دارد!

فضانورد

فضانورد

به گفته یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی، فضا دارای بوی عجیبی است که با گذشت چند روز می‌توان با آن بو سازگار شد. کریستوفورتی پستی در TikTok به اشتراک گذاشت که در آن نوشت: وقتی چند ماه پیش برای پرواز دومم به اینجا رسیدم، بلافاصله بوی بسیار عجیبی را حس کردم که این بو فوراً مرا به خاطرات و احساسات اولین پروازم به فضا بازگرداند. اما در عرض چند روز به آن بو عادت کردم و اکنون دیگر نمی‌توانم آن را حس کنم. کریستوفورتی در مورد بوی عجیب ایستگاه فضایی توضیح بیشتری نداد.

به گفته یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی، فضا دارای بوی عجیبی است که با گذشت چند روز می‌توان با آن بو سازگار شد.

 

سامانتا کریستوفورتی، فضانورد آژانس فضایی اروپا، رایحه گیاهان خوراکی در حال رشد در آزمایشی در مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی (XROOTS) را می‌گیرد. این رایحه، عطر فضا گذاشته شده است.

 

به گزارش space، فضانورد اروپایی سامانتا کریستوفورتی، می‌گوید: در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بویی عجیب به طور دائم وجود دارد که عادت کردن به آن چند روز طول می‌کشد.

 

کریستوفورتی پستی در TikTok به اشتراک گذاشت که در آن نوشت: وقتی چند ماه پیش برای پرواز دومم به اینجا رسیدم، بلافاصله بوی بسیار عجیبی را حس کردم که این بو فوراً مرا به خاطرات و احساسات اولین پروازم به فضا بازگرداند. اما در عرض چند روز به آن بو عادت کردم و اکنون دیگر نمی‌توانم آن را حس کنم. کریستوفورتی در مورد بوی عجیب ایستگاه فضایی توضیح بیشتری نداد.

 

فضانوردان دیگر، در مورد بوی فضا مانند باروت یا ازن اظهار نظر کرده‌اند، به ویژه به این دلیل که اعتقاد دارند، اکسیژن اتمی در خلاء به لباس‌های فضایی می‌چسبد. همچنین کریستوفورتی به بازدیدکنندگان مشتاق ایستگاه فضایی فضایی، خلاصه‌ای از مکان‌های بد بو در فضا ارائه داد که در ایستگاه فضایی باید از آن‌ها اجتناب کنند.

 

خدمه آزمایشگاه مدارگرد Expedition ۶۷ زباله‌ها را در ارتفاعات یک کشتی باری Northrop Grumman Cygnus که قرار بود از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای ورود مجدد آتشین خارج شود، جمع‌آوری کردند. از این رو کریستوفورتی در مورد فضاپیمای پر از زباله گفت: ممکن است این فضاپیما بسیار بد بو باشد.

 

به گفته وی، سایر بوهای نامطلوب از توالت ایستگاه فضایی متصاعد می‌شود. توالت در فضا برای بازیافت ادرار در آب آشامیدنی طراحی شده است، با این حال، همیشه پس از طی شدن این فرآیند، زباله‌هایی باقی می‌ماند. کریستوفورتی می‌گوید: این سیستم، ادرار باقی مانده را تبخیر می‌کند و می‌تواند بسیار بدبو باشد. همچنین فضانورد آژانس فضایی اروپا به مشتاقان فضا اطمینان داد که ISS عاری از عطر‌های بد بو و ناخوشایند است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *