مردی که به دنبال زمین تو خالی می گشت بدون هیچگونه اثری ناپدید گشت

مردی که به دنبال زمین تو خالی می گشت بدون هیچگونه اثری ناپدید گشت

در ۴ اکتبر سال ۲۰۰۲ یک میهمان عجیب و غریب به شو رادیویی ساحل تا ساحل آمد. گردانندۀ شو آرت بل (Art Bell) که یک تحلیگر پدیده های اسرارآمیز می باشد بود. میهمان فردی به نام دالاس تامپسون (Dallas Thompson) بود که جوانی خود را در هاوایی گذرانده بود و اکنون در بیکرزفیلد (Bakers Field) در کالیفرنیا زندگی می کرد. ۵ سال پیش زندگی او به دنبال یک تصادف اتوموبیل برای همیشه دگرگون شد.
تامپسون در حالی که باران سنگینی می بارید در یک اتوبان با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت در حال رانندگی بود، که به ناگاه اتوموبیل او دچار لغزش شده و پس از چند بار چرخش از بالای یک صخره به ارتفاع ۷۶ متر سقوط کرد. بعداً هنگامی که مسئولین او را پیدا کردند سقف اتوموبیل تقریباً به کف آن چسبیده بود. تامپسون به گونه ای معجزه آسا از این حادثه نجات یافت. مأموران آتش نشانی او را به یک مکان امن بردند و سپس او دچار تجربۀ نزدیک به مرگ گردید. او رویدادهایی را دید که نشان می داد قطب زمین دچار تغییر جهت می گردد. او پس از بیداری از کما ادعا نمود که ۲ میلیارد نفر کشته خواهند شد. او همچنین دریچه هایی در نواحی قطبی دید که به سوی درون زمین راه می بردند. در درون کرۀ زمین مناطق امنی وجود داشتند. داخل زمین تو خالی بود. او تصمیم گرفت راهی برای رفتن به این دنیای اسرارآمیز پیدا کند و چیزهایی را که در خواب دیده بود کشف کند. دیدگاه دالاس تامپسون از زمین تو خالی، یک رشته دریچه ها، غارها، جاده های مخفی زیرزمینی، موجودات بیگانۀ خزنده، و قبایل باستانی بودند که به یک نور درخشان در مرکز زمین راه می بردند. او در خواب موجودات زنده ای را دید که در داخل زمین زندگی می کردند و به دلیل وجود یک اتمسفر ویژه از تشعشات مضر مصون بودند. او ادعا نمود که موجوداتی که مدتهاست منقرض شده اند مثل ببرهای شمشیر دندان و ماموتها هنوز زنده اند و در داخل زمین زندگی می کنند. داخل زمین پناهگاهی برای موجودات آنوناکی و نفیلیم و نیز تمدنهای باستانی آتلانتیس و لموریا فراهم ساخته است. این موجودات فراتر از بعد سوم در صلح با هم زندگی می کنند و از مردمان سطح زمین دوری می جویند. این مردمان می توانند به دلیل فقدان تشعشعات آسیب زننده و آلودگیهای هوا که در دنیای سطح وجود دارد برای هزاران سال زندگی کنند.
او همچنین اظهار داشت که قطب های زمین یک سیستم امنیتی درون بعدی دارند که به تمدنهای پیشرفته اجازه می دهد فعالیتهای مردم سطح زمین را ردیابی کنند.

مردی که به دنبال زمین تو خالی می گشت بدون هیچگونه اثری ناپدید گشت

او فکر کرد که اگر بتواند به مدخل مخفی وارد شود می تواند مثل سفر آدمیرال برد (Admiral Byrdd) به داخل زمین راه یابد.
با گذشت زمان افراد زیادی اظهار علاقه کردند که او را در این سفر همراهی کنند. او همچنین کتابی در این رابطه نوشت که از پرفروش ترین کتابها شد. در ۲۹ دسامبر ۲۰۰۲، دو ماه بعد از شو رادیویی ساحل تا ساحل (Coast to Coast AM) در پیامی به یک گروه ایمیل یاهو گزارش داد که هر یکی دو روز ۵۰۰۰ ایمیل دریافت می کند. بخش عجیب اینجا بود که او بدون دلیل گزارش داد کتابش موسوم به نوشتۀ کیهانی (Cosmic Manuscript) را از کتابفروشیها جمع آوری می کند.
در پایان، سفر به قطب شمال هرگز رخ نداد و دالاس تامپسون بدون هیچ اثری ناپدید گشت.
برخی بر این باورند که او با پولهایی که با فروش کتابش ساخته بود عمداً ناپدید شد. آیا ممکن بود که دالاس تامپسون از رویای خود برای رفتن به داخل زمین صرف نظر کند؟ ممکن است که کسانی تصمیم گرفتند جلوی او را برای آشکار ساختن آنچه در داخل زمین می گذرد بگیرند.
همچنین بعید به نظر می رسد که این داستان ساختگی باشد، زیرا شور و شوق فراوانی که دالاس تامپسون برای نقل ماجرای خود نشان داد فقط می تواند از عهدۀ یک هنرپیشۀ زبردست برآید و دالاس تامپسون از آن تیپ آدمها نبود.

ترجمه: حمیدرضا مزده، مهندس هوا – فضا

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. سید میثم ابراهیمی گفت:

  با سلام خدمت ادمین عزیز
  میخواستم بدونم کتاب نوشته کیهانی که در این مقاله ذکر شده رو از کجا میتونم بدست بیارم

  • admin گفت:

   با سلام خدمت آقای ابراهیمی
   متاسفانه این کتاب به فارسی ترجمه نشده ولی در سایت های خارجی نسخه ایبوکش موجود هستش
   برای مشاهده نسخه اصلی این کتاب به لینک زیر مراجعه کنید
   http://link.infu.ir/y

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *