مسافر زمان

حقیقت از روزن روش

زمان

اخیرا فردی بنام الکساندر اسمیت با انتشار ویدیویی از خودش در سایت یوتیوب ادعا کرده یک مامور سازمان سیا، آمریکا بوده است و سیا با دادن پول زیاد به او خواسته در آزمایش تکنولوژی سفر در زمان شرکت کند.

او می گوید میزان پیشنهاد بقدری زیاد بود که نتوانستم مقاومت کنم و آنها بمن قول دادند که هیچ مشکلی در بازگشت به زمان حال نخواهم داشت.سپس در سال ۲۰۱۰ این آزمایش انجام شده و او به سال ۲۱۱۸ یعنی تقریبا صد سال بعد رفته است.

او که در این ویدئو بعنوان یک مهمان حضور یافته در پاسخ به این سوال که آیا وسوسه نشدی چند شماره سریال قرعه کشی را یادداشت کنی؟ او در جواب می گوید قبل از ارسالش به آینده سیا از او خواسته مطلقا هیچ کاری که منجر به اختلال در گذشته شود نظیر اطلاع از بازار سهام یا قرعه کشی یا امثالهم نکند زیرا اگر این اتفاق بیفتد یک پارادکس یا تناقض در گذشته یعنی زمان حالی که ما در آن هستیم بوجود آمده، بشدت دچار اختلال شده و چه بسا به نابودی بشر خواهد انجامید.

بنابراین بمن گفته شده باید همه چیز را فراموش کنم و هرگز تصمیم و کاری بر اساس دانسته هایم از آینده نگیرم، زیرا به یک پارادوکس خواهد انجامید و باعث برهم خوردن همه چیز شده و نهایتا به نابودی همه چیز خواهد انجامید.

او می گوید به همین دلایل سیا آنقدر بمن پول داد که به فکر چنین کارهایی نیفتم.بنابراین نمی توانم هیچ اطلاعاتی از چیزها و اتفاقاتی که افتاده بدهم، فقط باید بفکر نجات زمین از گرمایش، بالا آمدن سطح آب دریا و گاز CO2 باشیم.

اخیرا تقریبا هر ماه یک مسافر زمان پیدا می شود که یا به آینده فرستاده شده یا از آینده آمده است. قوانین فیزیک امکان سفر به آینده را محتمل می داند و روی کاغذ کاملا ممکن است،اما سفر به گذشته یا به صورتیکه این افراد ادعا می کنند غیر ممکن است.این یک اصل فیزیک است که اگر شما با سرعت نور یا نزدیک به آن حرکت کنید به نسبت افراد روی کره زمین زمان برای شما آهسته تر خواهد گذشت.

اگر شما مثلا در سال ۲۰۱۸ با فضاپیمایی با سرعت نور بدور زمین بچرخید،بعد از دوهفته که به زمین برمی گردید می بینید که ۷۰ سال گذشته است، به این شکل شما به آینده سفر کرده اید،از عمر شما دو هفته اما از عمر افراد روی زمین ۷۰ سال گذشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *