مصرف گل درجنوب تهران افزایش یافت

گل

مصرف مواد مخدر گل در تهران رو به افزایش است، منطقه هرندی، شوش و راه‌آهن به عنوان میزبان مصرف‌کنندگان انواع مواد مخدر از جمله گل معرفی شده است.

رئیس پایگاه نهم مبارزه با مواد مخدر تهران گفته دامنه اعتیاد به مصرف ماده مخدر گل که در گذشته شمال پایتخت را شامل می‌شد، در جنوب تهران رو به افزایش است. حسین اردلان گفته مصرف این ماده صنعتی امسال در جنوب پایتخت ۱۰ درصد افزایش یافته است.

دسترسی آسان و اعتقاد به بی‌خطر بودن این ماده گیاهی سبب افزایش استفاده از آن شده است. فقر مالی، بیکاری جوانان جنوب شهر و نبود برنامه مناسب برای اوقات فراغت جوانان از دلایل اصلی شیوع آن در مناطق جنوبی شهر تهران محسوب می‌شود.

سعید منتظرالمهدی، سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری هم گفته در جامعه کارگری و محیط‌‌های دانش‌آموزی مصرف ماده مخدر گل بیشتر گزارش شده است.

به گفته منتظرالمهدی، مصرف گروه‌های همتا مانند دوستان، ارزانی نسبی و سهولت مصرف در قالب سیگاری و قلیان و فراموشی احساسات منفی مثل نگرانی، ناامیدی، نارضایتی و وادادگی نسبت به مشکلات شخصی و پیرامونی، از دیگر دلایل افزایش مصرف گل در حاشیه پایتخت است.

منطقه هرندی، شوش و راه‌آهن به عنوان میزبان مصرف‌کنندگان انواع مواد مخدر از جمله گل معرفی شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف ماده مخدر گل در سطح ایران در رتبه دوم پس از تریاک قرار دارد. گل در حال حاضر جایگزین شیشه شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *