میکروسکوپ پوشیدنی Verily می‌تواند اتفاقات زیر پوست شما را نیز ببیند

میکروسکوپ پوشیدنی

تیمی تحقیقاتی متشکل از محققین دانشگاه کالیفرنیا و شرکت Verily (بخش علوم حیاتی گوگلآلفابت) میکروسکوپی پوشیدنی را طراحی کردند که در آینده‌ای نزدیک می‌تواند به علم پزشکی کمک بسیاری نماید. میکروسکوپ پوشیدنی Verily علایم حیاتی فلورسنت موجود در پوست را رهگیری می‌کند. این ابزار مهم، برای شناسایی انواع خاصی از سرطان‌ها و نشان دادن جذب داروی تجویزی به بدن شخص استفاده خواهد شد.

متخصصان علوم پزشکی با استفاده از میکروسکوپ پوشیدنی Verily می‌توانند این علایم حیاتی را که رنگ‌هایی درخشان هستند و در تمام رگ‌های خونی انسان جاری می‌شوند، مشاهده نمایند.

میکروسکوپ پوشیدنی Verily می‌تواند جهشی بزرگ در علم پزشکی و سرطان‌شناسی محسوب شود

البته در حال حاضر، پزشکان می‌توانند این امکان را به شیوه‌های دیگری نیز انجام دهند, اما این شیوه‌ها هم گران هستند و هم تجهیزات استفاده شده در آنها قابلیت جابجایی ندارند و به همین دلیل نمی‌توان به صورت روزانه از آنها استفاده کرد. با ساخت وسیله‌ای که همان کار مشابه را انجام می‌دهد و وزنی معادل چند گرم بیشتر ندارد، افراد مبتلا به سرطان می‌توانند با شناسایی کمبودهای بدن خود، به‌وسیله‌ی دارو به جبران این کمبودها بپردازند. میکروسکوپ پوشیدنی Verily اشعه لیزر را به صورت زاویه‌دار به پوست می‌تاباند و تصاویر واضحی از اتفاقاتی که در زیر پوست در حال رخ دادن است را شکار می‌کند.

پس از آن، این اطلاعات به کامپیوتری ارسال می‌گردد و این کامپیوتر با استفاده از یک سری الگوریتم از پیش تعیین شده، نویزهای ایجاد شده توسط پوست را به صورت یک تصویر منتشر می‌کند. این تصویر در نهایت می‌تواند به پزشکان و متخصصین این امکان را بدهد که مواد شیمیایی موجود در پوست را رهگیری و آنها را به راحتی شناسایی کنند. اگر تکنولوژی میکروسکوپ پوشیدنی Verily بیشتر از قبل توسعه یابد، قطعا می‌توان با ساخت اپلیکیشن‌هایی مخصوص، کارایی و عملکرد آن را بیشتر از قبل بهبود بخشید. این امر با تلاش بیشتر آلفابت و توسعه سریع‌تر بخش علوم حیاتی آن، ما را به آینده نزدیک‌تر و امیدوارتر خواهد نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *