نجات گوشی‌های‌هوشمند خیس

 

اولین کاری که با یک گوشی خیس شده باید انجام می‌دهید این است که به سرعت آن را از آب خارج کنید چون هرچه گوشی بیشتر در آب بماند بیشتر به آن صدمه وارد می‎شود. پس از انجام دادن این کارها پرهیز کنید:
اگر گوشی خاموش شده است، روشنش نکنید.هیچ دکمه یا کلیدی را فشار ندهید تا آب از درزها بیشتر وارد نشود.گوشی را فوت نکنید چون آب را بیشتر به داخل گوشی می‌برد.گوشی را با سشوار یا سایر وسایل گرم‌کننده خشک نکنید.

Sony-Smartphone-3
برای نجات گوشی خیس شده خود این ۱۰ کار را بایدانجام دهید:

اگر گوشی روشن است آن را خاموشی کنید و برعکس بگیریدش تا آب از آن خارج شود.گوشی را از کیس محافظش در بیاورید و سیمکارت و مموری کارت را خارج کنید.اگر باتری گوشی شما قابل تعویض است قابت پشت دستگاه را باز کنید و باتری را در بیاورید.با کهنه پارچه‌ای، حوله یا حوله کاغذی آب روی دستگاه را بگیرید و به آرامی گوشی را خشک کنید.اگر آب در گوشی زیاد نفوذ کرده است با احتیاط از جاروبرقی استفاده کنید.گوشی را درون کیسه‌ پلاستیکی زیپ‌کیپ که پر از برنج خام است بگذارید و در آن را ببندید.بگذارید گوشی یک تا دو روز درون کیسه برنج باقی بماند تا آب آن جذب برنج شود. در طول این مدت گوشی را روشن نکنید.پس از طی شدن این مدت گوشی را از کیسه برنج خارج کنید؛ باتری را درون آن قرار دهید و روشنش کنید.اگر گوشی روشن نشد آن را شارژ کنید. اگر گوشی شارژ نشد باتری را تعویض کنید یا را به یک تعمیرکار نشان دهید.اگر گوشی روشن شد بخش‌های مخلتف آن را چک کنید تا از خرابی‌ احتمالی بخش‌های مثل نمایشگر، اسپیکر و… با خبر شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *