نکاتی که باید درباره پرده بکارت بدانید

پرده بکارت چیست و چند نوع است؟

به طور خلاصه پرده بکارت یک نوع بافت است که معمولاً در دهانه واژن قرار دارد و از زمان تکامل جنین برجای می‌ماند. برخی از دختران به طور مادرزادی این بافت را ندارند.

پرده بکارت انواع مختلفی دارد که اسم‌های آن را هم متخصصان تلاش دارند تغییر بدهند. مثلا نوعی از آن مدل ارتجاعی است که حتی بعد از برقراری رابطه جنسی هم به جای اولش برمی‌گردد. وقتی که فردی دارای پرده ارتجاعی را حتا بعد از برقراری رابطه جنسی معاینه کنید، دیده می‌شود که بخشی از آن باقی مانده است. نوع دیگرش که موسوم به “حلقه‌ای” است که اندکی به سختی از بین می‌رود.

آیا ممکن است دختری بدون داشتن رابطه جنسی بکارتش را از دست دهد؟ اگر دختری به طور طبیعی پرده بکارت نداشه باشد، آیا آزمایشی وجود دارد که ثابت کند او به طور طبیعی بکارت نداشته؟

برخی دختران ممکن است به طور مادرزادی پرده بکارت نداشته باشند. همچنین پرده بکارت ممکن است در اثر فعالیت‌های روزمره مثل دوچرخه‌سواری، اسب‌سواری، پریدن، ژیمناستیک و دیگر انواع فعالیت‌ها به مرور زمان از بین برود. هیچ آزمایش وجود ندارد که نشان بدهد دختری به طور طبیعی پرده بکارت داشته یا نداشته است.

زمانی که آلت تناسلی در جنین شکل می‌گیرد، بعضی جنین‌ها به پسر تبدیل می‌شوند، بعضی به دختر و بعضی هم به انترسکس یا بیناجنسی. جنینی که به دختر تبدیل می‌شود، برخلاف جنین پسر، قسمت تناسلی آن به طور کامل بسته نمی‌شود و پرده بکارت هم در واقع قسمت زایدی از آن روند است و کاربردی در بدن ندارد. مثل آپاندیس که قسمت زایدی از بدن است که در اثر تکامل بشر در بدن باقی مانده است.

پاره شدن پرده بکارت لزوما همراه با درد و خونریزی است؟ آیا استفاده از تامپون به بکارت آسیب میزند؟

ممکن است برای نزدیکی بار اول، مقدار کمی خونریزی ایجاد شود. آن هم به خاطر کشیدگی که به وجود می آید و مقداری پارگی که در این پرده ایجاد می‌شود.بعضی‌ها این خونریزی را دارند و بعضی‌ها ندارند. این خونریزی خیلی وحشتناک و شدید نیست و در حد چند قطره است. در مواردی هم ممکن است به دلیلی خونریزی نداشته باشد که رابطه جنسی بار اول با احتیاط زیاد و تدریجی صورت بگیرد.

در مواردی ممکن است برای استحکام برخی پرده‌ها به جراحی موضعی برای برداشتنش نیاز پیدا شود. ممکن است بر اثر معاینه پزشک زنان و زایمان و استفاده از تامپون و یا اگر فردی برای شناخت بیشتر بدنش انگشتش را داخل واژنش کند، پرده بکارت از بین برود. دخول برای بار اول با وجود داشتن پرده بکارت برای همه دردناک نیست و ممکن است باعث خونریزی هم نشود.

کسانی که در دخول بار اول خیلی درد دارند، معمولاً پیشنوازی کافی ندارند.ترمیم یا دوختن دوباره پرده بکارت از نظر پزشکی توصیه نمی‌شود، به این دلیل که ممکن است عواقبت ناخواسته‌ای مثل عفونت و خونریزی و دردهای شدیدی احتمالی به هنگام دخول داشته باشد.

آیا آزمایش بکارت در ایران هم متداول است؟

آزمایش پرده بکارت در ایران وجود دارد. خیلی از دختران قبل از ادواج به پزشک مراجعه می‌کنند تا برگه‌ای بگیرند که تصدیق کند باکره بوده‌اند. یکی از دلایلی که گفته می‌شود افراد این کار را می‌کنند، عواقب قانونی و حقوقی آن است. در مورد دیگری که در ایران انجام می‌شود با حکم قضایی است که در صورتی که دادگاه برای اثبات جرم دستور صادر کند، این آزمایش انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *