نیکولا تسلا، نابغه ی عجیب

در تاریخ علم بشر افراد بسیاری بوده اند که نامشان جاوید شده است، تمام این افراد هوشی فوق العاده داشته و تمام زندگی خود را وقف علم کردند، یکی از این افراد نیکولا تسلا نابغه ی معروف و عجیب و غریب است که با وجود تمام اختراعات و هوش ذاتی خود به دلایلی نامش زیر سایه ی ادیسون قرار گرفت، هرچند مقایسه ی این دو شخص اشتباه است و هرکدام به نوعی به بشر و علم خدمت کرده اند اما…

به عقیده ی بسیاری برترین ذهن تاریخ بشر متعلق به تسلاست، انسانی با توانایی هایی مافوق انسان، تسلا متولد سال ۱۸۵۶ از خانواده ای با اصلیت صربستانی است، پدر او یک کشیش بود امابه نظر میرسد تسلا استعداد خود را از مادر باهوش خود به ارث برده باشد.

تسلا مدتی با ادیسون کار کرد اما در نهایت به علت بدقولی و دروغ های ادیسون بین انها مشکلات زیادی به وجود امد، تسلا از ادیسون متنفر بود! تعداد اختراع های او به راحتی با ادیسون برابری میکند و طراح شبکه های توزیع برق شهری تسلاست، تاریخ بعدها ثابت کرد که ادیسون ظلم بسیاری در حق او کرده است.

اما چیزی که تسلا را بسیار عجیب میکند تفکرات اوست، تسلا در یادداشت های خود و در صحبت هایش با دوستان خود به شکلی روزانه از ارتباط تلپاتیک با فرازمینی هامیگفت، تسلا حتی گفته بود که تمام این اختراع ها را از انها فراگرفته است چیزی که تسلا را در تمام عمرش ازار داد انتقال الکتریسیته بدون سیم بود، او نیمی از عمر خود را صرف این کار کرد و در نهایت موفق نشد(در سال ۲۰۱۲ شرکتی در امریکا موفق شد با استفاده از یک باطری جسمی را از فاصله ی ۵ متری شارژ کند اما به نظر نمیرسد که روزی بتوان الکتریسیته را بدون سیم به تمام نقاط جهان فرستاد که یکی از دلایل اصلی معادلات مربوط به این حیطه از فیزیک است) ، ازمایشگاه او محلی به شدت عجیب بود و درمورد ان داستان های تخلیلی زیادی تا به امروز نوشته شده است، تسلا از هرگونه تفکر مذهبی متنفر بود و معتقد بود برای سلامتی باید هفته ای یک بطری ویسکی بِربِن نوشید.

او عادات غذایی بسیار خاصی داشت و از غذا دادن به کبوتر ها لذت میبرد مارک تواین نویسنده ی معروف دوست صمیمی تسلا بود و در یادداشت هایش تسلا را شخصی نابغه و بسیار هوشمند و در عین حال عجیب توصیف کرده است.

در دست نوشته های تسلا تصاویری از اجسام کروی بدون نام به چشم میخورد که بسیاری انها را یوفو میدانند، او در سال ۱۹۰۲ عنوان کرد که مقدار بسیار بسیار زیادی انرژی الکتریکی را به فضا فرستاده و سپس انرا گم کرده است، بسیاری انفجار تونگاسکا را در ۱۹۰۸ در اثر ازاد شدن همین انرژی میدانند.

تسلا در اواخر عمر خود روی عدد ۳ به شدت فوبیا پیدا کرده بود و انرا نابود کننده ی نسل بشر میدانست! او جز اولین کسانی بود که عنوان کرد که موفق شده است در فضا مکالمات بین ستاره ای را ردیابی کند! او همچنین مانند بسیاری از هم تفکران عموما غیر مذهبی خود عنوان کرد که انسان برده ی فرازمینی هاست و انها برای بردن انسان ها خواهند امد.

دفترچه یادداشت تسلا شامل بسیاری از طرح های عجیب و بلندپروازانه است که بسیاری از انها تا به امروز به شکل راز و یا بسیار فراتر از علم مدرن باقی مانده اند،تسلا با انیشتن نیز مشکل داشت و به طور کلی منکر نسبیت بود هرچند ملاقات هایی نیز با او داشت تسلا اولین کسی بود که عنوان کرد جسمی در حال گردش به دور زمین است، این جسم بعدها شوالیه ی سیاهنامیده شد.

او مردی بود که برای زندگی در میان الکتریسیته متولد شده بود تسلا حتی دستانش را با روشی بسیار عجیب اما کاربردی که توسط الکتریسیته درست شده بود میشست،او زمانی به تواین گفته بود: تو اگر میدانستی که خدا(از نظر او فرازمینی) چه شکلی است نمیتوانستی جلو خنده ات را بگیری او بسیار با مزه است!

تسلا درمورد احتمال ساخت بمب اتم و شکافته شدن اتم سال ها قبل از این کار هشدار داده بود و عنوان کرده بود که روزی که بشر بتواند از منظومه ی شمسی برود روزی است که میتواند با طراحان اصلی این دنیا ملاقات کند، او حتی طرح هایی برای ساختن یک سفینه جهت سفر در فضا را داده بود که مربوط به سال ۱۹۰۳ میشد.

برج واندواف تسلا معروف ترین وسیله ی او بود که در جنگ جهانی از بین رفت تسلا همچنین طراح اصلی صندلی برق برای اعدام نیز بود اما خودش هرگز انرا نساخت و در نهایت شرکت ادیسون بود که این کار را انجام داد، ادیسون برای نشان دادن قدرت این وسیله یک فیل را با استفاده از برق از بین برد.

تسلا اواخر عمر خود را در یک هتل در نیویورک گذراند و در همان جا در سن ۸۶ سالگی و در سلامت کامل اما با زندگی بسیار مرموز از دنیا رفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *