همه چیز درباره موجودات فضایی و یوفوها

دروازه ستارگان

بیگانگان فضایی

آیا بیگانگان فضایی و یوفوها وجود دارند؟

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که وجود یا عدم وجود بیگانه ها را دنبال میکنید؟ وجود فضایی ها مسئله ای است که میتواند آینده بیشریت را دگرگون کند اما انسان تا چه اندازه در مورد وجود یا عدم وجود آنها مطمئن است؟

اینجا روی سیاره ای که ما آن را زمین می‌نامیم، انسان‌ها اغلب می خواهند به این پاسخ این سوال برسند که آیا وجود موجودات فرازمینی واقعیت دارد و آیا واقعا آدم فضایی ها وجود دارند؟ اگرچه در سال ۲۰۲۰ به این سوال پاسخ داده نشد، اما به نظر می رسد بسیاری از اکتشافات احتمال وجود موجودات فرازمینی را افزایش می دهد.

یافته‌ها در نزدیک‌ترین سیاره به ما، در منظومه شمسی و دورتر از آن، به این احتمال اشاره دارد که جهان‌های دیگر می‌توانند موجودات زنده از باکتری گرفته تا موجودات تکنولوژیکی را میزبانی کنند. شاید، نتایج جدید در سال آتی به خوبی نشان دهنده واقعیت ماجرا باشد.


آیا موجودات فرازمینی از پروکسیما قنطورس با ما تماس گرفته اند؟

 

در اوایل این ماه، محققان اعلام کردند که پرتویی بسیار مرموز از انرژی را در قسمت رادیویی طیف الکترومغناطیسی با سرعت ۹۸۰ مگا هرتز، از نزدیکترین ستاره به ما، دریافت کرده اند. پروکسیما قنطورس، که ۴٫۲ سال نوری از ما فاصله دارد، یک جهان سنگی ۱۷ درصد بزرگ‌تر از زمین است که در منطقه قابل سکونت این ستاره قرار دارد.

گزارش شده است که سیگنال مبهم در حین مشاهده اندکی جابجا شد، به شکلی که شبیه تغییر ناشی از حرکت یک سیاره بود.

محققان هیجان زده اما محتاط هستند و توضیح می دهند که آنها باید بفهمند که آیا منابع دنیوی بیشتری مانند یک ستاره دنباله دار، یک ابر هیدروژنی یا حتی فناوری انسانی می توانند از یک سیگنال بیگانه تقلید کنند یا خیر. در مورد این گونه مسائل هنوز ابهاماتی وجود دارد که نمی توانیم با قطعیت در مورد آن حرف بزنیم.


رد پایی از موجودات فرا زمینی در ابرهای سیاره زهره

قمر فراخورشیدی

در ماه سپتامبر، اخباری مبنی بر شواهد بالقوه در مورد وجود موجودات فرازمینی در ابرهای فوقانی سیاره زهره منتشر شد. این اعلامیه به وجود فسفین، گازی نادر و غالباً سمی اشاره دارد که حداقل روی زمین، تقریباً همیشه با موجودات زنده مرتبط است.

سیاره زهره دمایی بسیار بالا دارد، این دما به قدری بالاست که می تواند سرب را هم ذوب کند.

طی تحقیقات بسیار، محققان به این نتیجه رسیدند که مولکول های فسفین در حالت عادی توسط غول‌های گازی تولید می شود، اما وجود این گاز در محیطی داغ و جهنمی مانند سیاره زهره چیزی دور از ذهن است. همین ذهنیت باعث شده که به این فرضیه برسند که ممکن است نوعی حیات در آن ابرهای مرموز و سیاه بر فراز زهره در جریان باشد.

تیم تحقیق عنوان نکرده که این شواهد نشانه موجودات فضایی است، اما سوالی که مطرح می شود این است که اگر این نشانه ها، وجود موجودات فرازمینی را در سیاره زهره نشان نمی دهند، پس نشانه چه هستند؟


اوموآموا و ارتباط آن با بیگانگان فرا زمینی

امواموا

امواموا

دو سال پیش، دانشمندان یک شیء سیگار مانند را در حال عبور از منظومه شمسی مشاهده کردند. برخی معتقدند که اوموآموا یک ستاره دنباله دار بین ستاره ای است که از اطراف یک ستاره دیگر به بیرون پرتاب شده است. اما مشاهدات نزدیک نشان داد که اوموآموا در حال شتاب گرفتن است، گویی که چیزی آن را پیش می برد و دانشمندان هنوز از دلیل آن اطمینان ندارند.

Avi Loeb، اخترفیزیکدان دانشگاه هاروارد پیشنهاد کرده است که اوموآموا می تواند یک کاوشگر بیگانه باشد، این در حالی است که نظریه دیگری در این زمینه وجود دارد که می‌گوید اوموآموا یک کوه یخی هیدروژنی است که بعد از فاصله گرفتن از ستاره منشأ خود، به واسطه تابش نور و فشارهای مختلف به این شکل درآمده است. اما در ماه آگوست، Loeb در یک مطالعه نوشت که یخ هیدروژنی، حتی در اعماق سرد فضای بین ستاره ای به راحتی گرم می شود و در این صورت اوموآموا باید قبل از رسیدن به سیستم ما تصعید می شد. به نظر می رسد بحث حول اوموآموا کماکان ادامه داشته باشد.


نیروی دریایی ویدیوهایی مبنی بر وجود یوفوها (بشقاب پرنده) در دست دارد

نیروی دریایی ایالات متحده در پی فیلم هایی که توسط افراد آن ها ضبط شده بود مدعی شد که هواپیماهای بدون بال عجیب و غریب که در این ویدیوها با سرعت بیش از حد صوت حرکت می کنند، مانند ماشین های عجیب و غریب موجودات فرا زمینی هستند.

سارا اسکولز، روزنامه نگاری است که در این مورد می گوید: “با وجود چنین فیلم هایی، مردم باید بسیار محتاط تر رفتار کنند.”

اسکولز پس از تصمیم برای بررسی شواهد نیروی دریایی نتوانست تشخیص دهد که آیا این ویدیوها واقعاً سفینه های فضایی موجودات بیگانه را نشان می دهد یا خیر.

با وجود اینکه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به صورت رسمی ویدئوهایی از اجرام پرنده ناشناس را منتشر کرد، هنوز ابهاماتی در این زمینه وجود دارد.


احتمال وجود اقیانوس های دیگر در کهکشان راه شیری

دنیای اقیانوسی، که دارای مقدار قابل توجهی آب رو یا فقط در زیر سطح خود هستند، به طور شگفت آوری در منظومه شمسی رایج هستند.

زمین به طور واضح یکی از این مکان ها است، اما تصور می شود که مشتری نیز دریاهای وسیعی را در زیر پوسته یخی خود میزبانی می کند.

درمورد جهان های اقیانوسی فراتر از سیاره ما، در تحقیقی که در ماه ژوئن منتشر شد، محققان ۵۳ سیاره فراخورشیدی را از نظر اندازه مشابه زمین بررسی کردند و متغیرهایی از جمله اندازه، چگالی، مدار، دمای سطح، جرم و فاصله آنها از ستاره شان را تجزیه و تحلیل کردند.

دانشمندان نتیجه گرفتند که از این ۵۳ مورد، تقریباً یک چهارم آن ها ممکن است شرایط مناسبی را برای در نظر گرفتن به عنوان جهان اقیانوسی داشته باشند و این نشان می دهد که چنین مکان هایی می توانند نسبتاً در کهکشان رایج باشند.


 لباس بچه گانه ارزان و با کیفیت

احتمال وجود شرایطی مبنی بر تنفس موجودات فرازمینی با هیدروژن

بیشتر زمینی ها برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارند. اما وجود اکسیژن در کیهان رایج نیست و اکسیژنی که ما تنفس می کنیم تقریباً ۰٫۱٪ جرم معمولی جهان را تشکیل می دهد. در این بین میزان هیدروژن (۹۲٪) و هلیوم (۷٪) موجود بسیار بیشتر است و بسیاری از سیارات، از جمله غول های گازی مانند مشتری و زحل، بیشتر از این عناصر سبک ساخته شده اند.

در ماه مه، دانشمندان از E. coli (باکتری موجود در روده بسیاری از حیوانات از جمله انسان) و مخمر معمولی (قارچی که برای پخت نان و تهیه آبجو استفاده می شود) استفاده کردند و سعی کردند ببینند که آیا این ها می توانند در محیط های مختلف زندگی کنند یا خیر. از قبل مشخص شده که چنین میکروب هایی بدون اکسیژن زنده می مانند و وقتی در یک گلدان پر از هیدروژن خالص یا هلیوم خالص قرار می گیرند، هر چند با سرعت کمتری نسبت به حد معمول، اما بالاخره موفق به رشد می شوند.

یافته ها نشان می دهد که هنگام جستجوی موجودات زنده فرازمینی در جاهای دیگر جهان، شاید لازم باشد مکان هایی را در نظر بگیریم که با این شرایط می توانند زندگی کنند.


زندگی می‌تواند حول یک سیاه چاله جریان داشته باشد

هنگام جستجو در مورد زندگی در جهان های دیگر، بیشتر دانشمندان در جستجوی جهان هایی هستند به اندازه زمین که به دور ستاره های خورشید مانند می چرخند. اما در این بین پیکربندی های عجیب و غریب بیشتری مانند سیاره ای که به دور یک سیاهچاله می چرخد و توسط آن گرم می شود، می تواند وجود داشته باشد. در نگاه اول، چنین سناریویی پوچ به نظر می رسد. اما یک دانشمند روسی فرضیه جدیدی را مبنی بر اینکه موجودات فرازمینی می توانند بر روی سیاراتی که درون سیاه چاله های عظیم قرار گرفته اند زندگی کنند، ارائه کرده است.


موجودات فرازمینی می توانند ما را تماشا کنند

همانطور که ما به دنبال موجوداتی فراتر از سیاره خود هستیم، مهم است که به خاطر داشته باشیم که ممکن است ما واقعا تنها نباشیم. در ماه اکتبر، محققان به فهرست ۱۰۰۴ ستاره نزدیک دست یافتند که در موقعیت خوبی برای تشخیص حیات روی زمین قرار دارند.

استفاده از ابزارهای مشاهداتی مشابه روش‌های زمان ‌بندی حمل و نقل که اختر شناسان انسان برای مطالعه سیارات از آن استفاده می‌کنند، این ناظران بیگانه می‌توانند اکسیژن و آب را در اتمسفر ما شکار کنند و شاید نتیجه بگیرند که زمین خانه خوبی برای موجودات زنده است.


بیشتر بیگانگان احتمالاً مرده اند

آنجا که زندگی است، مرگ نیز وجود دارد. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که بالاترین احتمال پیدایش حیات در کهکشان راه شیری احتمالاً در حدود ۵٫۵ میلیارد سال پیش حتی قبل از تشکیل سیاره ما، اتفاق افتاده است، که نشان می دهد وجود این بیگانگان مربوط به سال ها قبل بوده است.


وقتی زندگی را در جای دیگری جستجو می کنیم باید ذهن باز داشته باشیم

مغز انسان محدودیت های زیادی دارد. ما با تعصبات شناختی و توهمات ناآگاهانه نسبت به چیزهایی که انتظار نداریم ببینیم، گمراه شده ایم. یک سوال که همیشه تحقیقات در مورد موجودات بیگانه دنبال می‌کند این است که آیا ما می‌توانیم زندگی ای را تشخیص دهیم که متفاوت از چیزی است که ما در زمین با آن روبرو می‌شویم؟

محققان مدتهاست که ما را بر آن داشته‌اند که انتظار چیزهای غیر منتظره را داشته باشیم.

زندگی در سایر سیارات ممکن است شرایط بیولوژیکی موجودات زمینی را لازم نداشته باشد، که این می تواند تشخیص آن از نقطه نظر ما را دشوار می کند. به این ترتیب شاید روبرو شدن با موجودات فرازمینی و ملاقات با آن ها در جهان های دیگر در آینده خیلی هم دور از ذهن نباشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *