هیپنوتیزم چیه

هیپنوتیزم یک سرگرمی برای دوستان

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیه ؟

✅ وقتی کسی از هیپنوتیزم میشنوه ،  اولین ذهنیت عمومی اینه که یکی بنام هیپنوتیزور ، کسی رو خواب کرده و داره ازش حرف می شنوه و کنترل ذهن اونو به دست گرفته.

✅ اینگونه برداشت و تعریف های مشابه رو ، ما باورهای غلط در مورد هیپنوتیزم می دانیم.

?  اصلاح باورهای غلط در مورد هیپنوتیزم ؛

✅ هیپنوتیزم خواب و بیهوشی نیست.

✅ در هیپنوتیزم اراده و اختیار حفظ می شود .

✅ در هیپنوتیزم ، همه به یک شکل هیپنوتیزم نمی شوند و می گوییم سطح هیپنوتیزم پذیری افراد جامعه متفاوت است.

✅ هیپنوتیزم ، انتقال انرژی نیست ، بلکه کمک گرفتن از توانایی ذهنی و قدرت اندیشیدن افراد با به کارگیری مهارتهای خاص است که در هیپنوتیزور که ویژگی های شخصیتی لازم را دارد ایجاد شده است.

✅ هیپنوتیزم ، یک نوع تغییر هوشیاری است یعنی امواج مغزی از موج مغزی بتا به موج مغزی آلفا تغییر حالت می دهد .

✅ هیپنوتیزم ، در مسائل جسمانی و تغییرات جسمی ایجاد شده ، نمی تواند مداخله کند .

✅ برای استفاده از هیپنوتیزم ، قدرت تجسم لازمه و شرط اولیه است ، پس افراد عقب مانده ذهنی یا بیماران کم توان ذهنی ، نمی توانند از هیپنوتیزم بهره مند شوند.

✅ کودکان را زمانی می توان هیپنوتیزم کرد که توانایی تجسم ذهنی و همکاری خوبی را نشان دهند .

✅ شرط اولیه هیپنوتیزم شدن ، خواست قلبی و رضایت و همکاری خود سوژه ، برای هیپنوتیزم شدن است .

✅ هیپنوتیزور ، قدرت خارق‌العاده ندارد و داشتن چشمان نافذ و …. لازم نیست بلکه خصوصیات شخصیتی تاثیر گذار دارد .

افسردگی و هیپنوتیزم

این حالتی پایدار از ناتوان شدن، به دلیل هجوم افکار غم انگیز است. از آنجایی که این حالت را هر کسی خودش برای خود ایجاد می‌کند، اگر حالت عاطفی بهتری پدید آید، می‌توان افسردگی را نیز از بین برد. ناامیدی و ناتوانی با این نوع مدی‏تیشن ناپدید می شوند.

تصویر ذهنی

پس از رسیدن به حالت خلسه، خود را در حال پاسخگویی به تلفن تجسم کنید. سپس اخبار خوشایندی دریافت می‌کنید؛ آنچه که مدت ها در انتظارش بودید. خود را شاد حس می‌کنید و حالا آماده برطرف کردن افسردگی هستید.

برای کنار گذاشتن افکار منفی که در وجود شما تعبیه شده است، باید تلقین‌ها و تلقین هایی را طراحی کنید و به آنها احترام بگذارید. نواری که توسط یک حرفه‌ای تهیه شده باشد، می‌تواند بهبود شما را تسریع کند.

تلقین

مرتب به خود بگویید: حس می‌کنم که پر از انرژی و خلاقیت هستم. افکار مثبتی در ذهن دارم. امید فراوان باعث برطرف شدن یاس و ناامیدی من شده است.

اختلالی به نام «کم توجهی» و هیپنوتیزم

۱۰ میلیون نفر به این اختلال مبتلا هستند. تعداد زیادی از بزرگ سالان با این عارضه، زندگی خود را می‌گذرانند. وقتی کودکی را ناقص می‌نامیم، در واقع از مسئولیت طفره می‌رویم و علت آن ممکن است، روش تدریس ما باشد. ما به جای کمک کردن به کودکان بی قرار، با کارهای روزمره ی خود آنها را خسته می‌کنیم.

تصویر سازی ذهنی

حالا تصور کنید که در حال حل یک معمای تصویری هستید که تصویر شما به عنوان شخص قانعی روی آن کشیده شده است. وقتی روی هر قطعه متمرکز می‌شوید، فکر می‌کنید که آن را باید کجا بگذارید تا اینکه بالاخره تصویر خندان خود را تکمیل می‌کنید.

تلقین

مرتب به خود بگویید: ذهن خودم را روی آنچه که انجام می‌دهم یا فرامی‌گیرم، متمرکز می‌کنم. اگر افکار متفرقه در ذهنم رسوخ کنند، آنها را بیرون خواهم ریخت و حواسم را به کار خودجمع خواهم کرد.

هیپنوتیزم و بیماری های پوستی

از هیپنوتیزم می‌توان در درمان بیماری‌های پوستی استفاده کرد. درماتیت آتوپیک و پسوریازیس دو بیماری پوستی هستند که هیپنوتیزم در درمان آنها کمک‌کننده است.

درماتیت آتوپیک (atopic dermatitis )نوعی بیماری است که در آن پوست به سبب حساسیت نسبت به مواد خاص دچار قرمزی و خارش می‌شود. این بیماری معمولا با آسم یا تب یونجه همراهی دارد.

علامت اصلی بیماری پسوریازیس (psoriasis )هم تشکیل ضایعات قرمز رنگ روی پوست است. ضایعات قرمزرنگ دچار پوسته‌ریزی هم می‌شوند. مطالعات انجام شده اثر مثبت هیپنوتیزم در درمان این بیماری‌ها را ثابت کرده است.

خودهیپنوتیزم هم همانند هیپنوتیزم برای این نوع درمان بسیار سودمند بوده و نیازی به صرف هزینه برای هیپنوتیزور نیست٬ بعد از مدتی تمرین روی ذهن و انجام تمرینات خود هیپنوتیزمی این اعمال را خودتان انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *