ویاگرا می‌تواند شما را کور کند

ویاگرا

برخی از داستان‌های قدیمی‌ها را نباید باور کرد، زیرا پشتوانه‌ی علمی ندارند؛ به عنوان مثال، حمام نکردن در دوره‌ی قاعدگی کار مناسبی نیست و بهتر است زنان در دوره‌ی قاعدگی حمام کردن را فراموش نکنند.

با این حال، برخی از اعتقادات قدیمی‌ها اکنون به اثبات رسیده است. قدیمی‌ها اعتقاد داشتند که برای رفع مشکل نعوظ در مردان، نباید از وازلین استفاده شود. اما اکنون دانشمندان ثابت کرده‌اند که استفاده از برخی داروهای جدیدی که با همین هدف تولید می‌شوند می‌تواند منجر به نابینایی افراد شود.

گزارش‌ها و مطالعات زیادی در مورد عوارض منفی استفاده از داروهای با ترکیبات «PDE5Is» وجود دارد که به همین دلیل باید قبل از استفاده از این نوع داروها بیشتر موارد مربوط به آن‌ها مورد توجه پزشکان و بیماران قرار گیرد.

گزارش‌ها نشان داده‌اند که استفاده از این نوع داروها می‌توانند مشکلات بینایی ایجاد کنند. داروهایی که این ترکیبات را در خود دارند عبارت‌اند از «ویاگرا»، «لویترا» و «استندرا» و هر داروی دیگری که برای رفع مشکل نعوظ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته داده‌هایی که تا کنون در این زمینه به‌دست آمده‌اند متقن نیستند و جا دارد بیشتر در این زمینه مطالعه شود.

از آنجا که داده‌هایی که تا کنون در این زمینه وجود داشته تناقض زیادی با یکدیگر داشته‌اند، محققین تصمیم گرفتند سوابق ۲۱۳،۰۰۰ مرد آمریکایی که مرتباً داروهای رفع مشکل نعوظ مصرف کرده‌اند را مورد بررسی دقیق قرار دهند. آن ها نرخ مشکلات چشمی در این افراد را بررسی کرده و با نرخ متوسط جامعه مقایسه کرده‌اند.

از آنجا که بیماری‌هایی مانند بالا بودن فشار خون، دیابت و بیماری‌های قلبی نیز می‌توانند مشکلات چشمی را در پی داشته باشند، دانشمندان این گروه افراد را نیز در مطالعه‌ی خود وارد نکردند.

آنالیز نتایج نشان داده است که استفاده‌کنندگان از ویاگرا و داروهای مشابه، ۱.۵ تا ۲.۵ برابر دیگر افراد دچار مشکلات چشمی شده‌اند. شاید این اعداد بزرگ به نظر بیایند، ولی واقعیت این است که نرخ ایجاد مشکلات چشمی در مصرف‌کنندگان ویاگرا و داروهای مشابه آنچنان بالا نیست و تنها نسبت به متوسط جامعه کمی بالاتر است.

در حال حاضر ماهانه ۲۰ میلیون قرص ویاگرا و داروهای مشابه در آمریکا تجویز می‌شود، بنابراین لازم است تدابیر خاصی اتخاذ شود تا در صورت بروز بیماری‌های چشمی برای این افراد چاره‌ای اندیشیده شود.

داروهایی مانند ویاگرا با بهبود جریان خون باعث برطرف شدن مشکلات نعوظ می‌شوند، ولی باید دقت شود که این جریان اضافی خون می‌تواند در بخش‌های دیگر بدن نیز جاری شود و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. دیدن نقاط تیره در جلوی چشم یکی از مشکلاتی است که می‌تواند با مصرف مداوم قرص‌های مشابه ویاگرا ایجاد شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *