پاکسازی محیط : ۶ مورد برای پاکسازی خانه و محل کار

فنگ شویی

پاکسازی محیط یکی از مهمترین اصولی است که فنگ شویی باید رعایت شود. برای هر خانه و یا محل کاری که برای اولین بار وارد آن می شویم و یا بعد از تغییر چیدمان و خانه تکانی آخر سال باید مراسم ورود به محیط جدید انجام شود . در ادامه مطلب موارد زیر را پوشش می دهیم و برای هر کدام توضیحاتی ارائه می دهیم .

 • پاکسازی محیط از انرژی های منفی
 • ایجاد انرژی های مثبت
 • تغییر مکان
 • سکونت جدید

پاکسازی محیط انرژی های منفی در مراسم ورود به محیط جدید

هنگامی که می خواهید در خانه یا محل کار جدید سکونت یا کار کنید، یا قطعه زمینی را برای ساخت بنا یا هرکار دیگر اختیار کرده اید‌‌‌، ممکن است این پرسشها به وجود بیاید که :

 • قبلا چه کسی آنجا بوده است؟
 • چه اتفاقاتی رخ داده است؟
 • چه انرژی هایی در آنجا در جریان است ؟
 • آیا در این مکان انرژی های خوب فعال بوده ؟

 

با خوانندن این مطلب می توانید این موضوع که پیشینیان ما برای مراسم ورود به محیط جدید چگونه عمل می کردند و چگونه به پرسش های مطرح شده پاسخ می دادند . شما می‌توانید پاکسازی محیط برای ورود به محیط جدید را طی مراسمی انجام دهید. در فرهنگ ما بردن آینه و قرآن یا شمعدان در خانه جدید یک رسم کهن است. حتی در ایران باستان نیز فنگ شویی تاثیر خاصی داشته است . برای اطلاعات بیشتر می توانید فنگ شویی در ایران باستان را مطالعه کنید .

پاکسازی از انرژی های گذشته

ممکن است این خانه یا زمین قبلاً به وسیله دیگران مورد استفاده های منفی و اهریمنی قرار گرفته باشد ! یا کارهایی در آن انجام ‌شده باشد که شما از آن بی‌خبر باشید و انرژی این کارها و اعمال در همان جا باقی ‌مانده باشد. هر آنچه که در عمارتی رخ دهد در دیوار و کف و اثاثیه و اشیای موجود در آن فضا ضبط می شود و مانند چرکی و آلودگی به صورت لایه هایی روی یکدیگر قرار می گیرد. با این تفاوت که نمی توانیم آن را ببینیم اگر چه به شیوه هایی ژرف بر زندگی مان تاثیر می گذارد.  به ‌هر حال انرژی‌های محل مسکونی و تجاری پیش از ورود به درون آنها بسیار مهم است، پس راهکارهایی وجود دارد که بتوانید انرژی موارد گذشته را پاک کنید و مکانی متعادل و متناسب و مناسب در اختیار داشته باشید.

برای برقراری تعادل بیشتر به هدف فنگ شویی و محاسبه عدد کوا مراجعه کنید و آنها را مطالعه فرمایید تا بهتر این موضوع را درک کنید . برای ورود به خانه جدید ، و همچنین در پایان هر سال و یا تغییر دکوراسیون  چیدمان ، انجام برخی عملیات جهت تغییر انرژی‌ها بسیار مفید است‌‌‌. در ادامه به پاره‌ای از این کارها اشاره می‌شود!

پاکسازی محیط با شمع (آتش)

 

قرار‌‌دادن چند شمع در داخل ساختمان یا روشن‌کردن شعله‌ های گاز یا چراغ برای از بین‌ بردن انرژی‌ های مرده در ساختمان‌های نوساز کار بسیار مناسبی است. می‌توانید با روشن‌کردن گاز و جوشاندن یک کتری آب برای چند ساعت‌‌‌‌‌، انرژی‌های مرده را از درون بنا دور کنید. این کار باعث باعث می شود شما برای ورود به مکان جدید مشکلات کمتری داشته باشید .

پاکسازی محیط با نمک

قبل از اینکه اسباب و وسایل خود را برای ورود به خانه ‌جدید آماده کنید، لازم است تا داخل موارد زیر را با آب نمک تمیز کنید .

 • قفسه‌ ها‌‌‌
 • کمد ها
 • کابینت‌ها‌‌‌
 • دیوارهای توالت‌‌‌‌‌
 • آشپزخانه
 • حمام

نکته : این موراد فقط برای ورود به خانه جدید نیست ! اگر به خانه جدید نقل‌مکان نمی‌کنید هنگام خانه‌تکانی تمام موارد را رعایت کنید و تمام لوازم را با آب و نمک شست‌وشو دهید.

هر جای دیگری از منزل را که با استفاده از آب‌ نمک دچار تخریب و ضایعه نمی‌شود را پاک‌کنید. حتی اگر ممکن باشد بهتر است از نمک تصفیه‌نشده یا نمک دریا استفاده کنید و در جاهای تاریک منزل به خصوص در زیر زمین یک ‌تکه سنگ نمک بزرگ قرار دهید.

پاکسازی محیط با روغن

قبل از ورود به محیط جدید مقداری از روغن‌های پاک‌کننده مانند موارد زیر را بسوزانید .

 • روغن پرتقال‌‌‌
 • روغن رز‌‌‌
 • روغن یاسمین
 • اسطوخودوس (لوندر)

این کار اثر آب‌نمک و آتش را تکمیل می‌کند ! باید حتماً قبل از سوزاندن روغن همه پنجره‌ها را ببندید تا تمام انرژی منفی موجود در خانه به واسطه این کار از بین برود. بعد از اینکه در تمام اتاق‌ها روغن سوزاندید و برای چندساعتی پنجره‌ها بسته بود. آنگاه می‌توانید آنها را باز کرده و اجازه دهید تا هوا کاملاً پاک شود.

پاکسازی محیط به وسیله اسپری آب

برای این کار می‌توانید از دستگاه‌های معمولی افشانه آب استفاده کنید!

می‌توانید مقداری روغن‌ معطر هم به آب بیفزایید. در این حالت هوای منزل مانند هوای بعد از بارندگی تمیز و پاک می‌شود. می‌توانید این کار را هر روز و در چند نوبت انجام دهید. این مورد نیز هم در جایی که زندگی می کنید و هم برای ورود به خانه جدید استفاده کنید.

استفاده از اسپند و عود

در کنار دیگر کارهای انجام‌شده‌‌‌‌‌، دود‌کردن اسپند و عود هم بسیار مفید است! اسپند، یار همیشگی ما در پاکسازی انرژی های منفی بوده و هست. همچنین عودهای مختلف با بوهای متفاوتی وجود دارند ؛ فقط توجه داشته باشید از عودهای خیلی تند استفاده نکنید.

پاکسازی محیط با کاسه تبتی

در و پنجره ها را باز کرده تا فضا از هوای تازه و نور خورشید آکنده شود !

چراغ ها را برای تولید چی، یانگ روشن نموده و یک عود روشن در فضا بگردانید . سپس کاسه را روی کف یک دست نگه داشته و با دست دیگر سه بار با چکش چوبی به کاسه ضربه زده و سپس چکش را به دور لبه کاسه بگردانید تا صدایی کاسه موزون با ارتعاشات طولانی ایجاد شود.

پاکسازی را از قسمت در ورودی شروع کرده و در جهت عقربه ساعت ، دیوار به دیوار حرکت کرده و در هر اتاق به همین ترتیب عمل نمایید . در گرد هر اتاق سه بار در جهت عقربه ساعت، همزمان با ایجاد صورت کاسه حرکت کنید.

این عملیات را عیناً در تمام اتاق ها حتی حمام ، دستشوی و آشپزخانه تکرار کرده تا به نقطه شروع ، یعنی درب ورودی برسید . در نهایت ، سه بار به کاسه ضربه زده و پالایش را تمام کنید .

جهت سفارش و خرید کاسه تبتی ۹ عنصر به بخش محصولات سایت مراجعه کنید.

زمان مناسب استفاده از کاسه تبتی در فنگ شویی

بهترین زمان پاکسازی ظهر است که خورشید، انرژی یانگ موثرتری را منتشر می کند.

انجام عملیات پاک سازی با کاسه موزون در شرایط جوی نا مساعد نظیر طوفان شدید، رعد و برق، ریزش باران و بارش برف حتی در سرما مناسب نیست. بهترین زمان، پس از اتمام بارش باران و برف و صاف شدن هوا می باشد.

خلاصه مراسم ورود به خانه جدید

برای ورود به محیط جدید باید مراسم پاکسازی را انجام دهیم ! چرا که نمی دانیم قبل از ما چه کسی در آنجا زندگی می کرده و چه انرژی هایی در این مکان در حرکت است ؟ ما برای این که این انرژی ها را از محیط دور کنیم و انرژی مربوط به خود را در محیط زندگی جدید به حرکت در آوریم باید مکان را پاکسازی کنیم . در این مطلب آموختیم که پاکسازی به چند روش انجام می شود . پاکسازی با :

 1. شمع
 2. نمک
 3. روغن
 4. آب
 5. عود و اسپند

زمانی که در کسب و کار خود توقف ایجاد شده و پیشرفتی در کار خود احساس نمی کنید می توانید از روشهای پاکسازی، انرژی ها را چرخش به درآورید با این کار تغییر را به وضوح احساس خواهید کرد حتما امتحان کنید. در پایان اگر در مراسم ورود به خانه سوال دیگری داشتید ، در همین مطلب دیدگاه گذاشته تا پاسخ خود را دریافت کنید.

فاطمه دایی زاده
فنگشویی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *