پوستی تمیز و خاص با نوارهای منحصر به فرد تمیز کننده منافذ

زیبایی

 

پوستی تمیز و خاص با نوارهای منحصر به فرد تمیز کننده منافذ

نوارهای تمیز کننده منافذ پوست یکی از کاربردی ترین وسایل برای تمیز کردن آلودگی های منافذ پوستی به خصوص روی بینی هستند.

یکی از مشکلات شایع پوستی ، مسدود شدن منافذ پوست به خصوص در قسمت های چرب صورت یعنی پیشانی ، بینی و چانه است. برای پاکسازی منافذ پوستی از ماسک ها و لایه بردارهای مختلف استفاده می شود و چیزی که میتواند بسیار موثرتر عمل کنید نوارهای تمیز کننده منافذ پوست هستند.

 

نوارهای تمیز کننده منافذ پوست علاوه بر این که به صورت موثر منافذ پوست را پاکسازی کرده و مانع از مسدود شدن منافذ پوست می شوند باکتری ها و آلودگی های جمع شده در این منافذ را به خوبی خارج می کنند. نوارهای تمیزکننده منافذ پوست برای بینی تولید می شوند ولی شما میتوانید از این نوارها روی تمام قسمت های صورت استفاده نمایید.

 

 

نوار پاک کننده منافذ پوست چیست؟

نوار پاک کننده منافذ پوست ، نوارچسبنده ای است که محکم به پوست می چسبد و مخصوص استفاده روی بینی ، پیشانی ، چانه و گونه ها تولید می شوند. این نوارها چربی و باکتری ها را از منافذ پوست بیرون کشیده و به از بین بردن منافذ مسدود کمک میکنند.

در قسمت زیرین نوار ، پلیمری وجود دارد که به زنجیره های چربی در منافذ پوست شما می چسبد.

 

نوارهای تمیز کننده حاوی زغال چوب ، قدرت پاکسازی چربی بیشتری دارند.

اگر پوستی حساس یا مستعد آلرژی دارید از نوارهای تمیز کننده منافذ پوست استفاده نکنید.

 

 

روش کار نوارهای تمیز کننده منافذ پوست

نوار های تمیز کننده منافذ پوست از یک سمت لایه ای چسبنده دارند که محکم به پوست می چسبند و آلودگی ها ، چربی و باکتری هایی که منافذ پوست را مسدود کرده اند جذب می کند.

 

در ابتدا باید پوست با مرطوب کنید ، رزین این نوارها باید مرطوب شود تا به پوست به خوبی بچسبد ضمن این که آب پلیمر چربی گیر این لایه فعال می کند. آب در رزین چسب بار مثبت ایجاد می کند که به پلیمرها اجازه میدهد به منافذ مسدود شده که دارای بار منفی هستند ، بچسبد.

 

در زمان ۱۰ – ۱۵ دقیقه ای خشک شدن ، پلیمرهای فعال شده به بیرونی ترین لایه پوست و مواد اضافی که منافذ را پر کرده اند می چسبند. کافیست نوار تمیز کننده منافذ پوست را ۱۰ – ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید تا چسب کار خودش را انجام دهد.

 

زمانی که چسب خشک شود شروع به بیرون کشیدن آلوگی های به دام افتاده در منافذ پوست می کند. زمانی که نوار پاک کننده را از روی پوست برمیدارید ، آلودگی ، چربی وبا کتری ها به همراه آن از پوست جدا می شود. از گوشه های بیرونی نور را به سمت داخل در بیاورید. مراقب باشید این کار را خیلی سریع انجام ندهید.

 

این نوارهای به شدت تاثیر گذارند و در اولین بار استفاده متوجه خواهید شد که ۸۰ درصد منافذ پوستتان تمیز شده اند.

با استفاده منظم از نوارهای تمیز کننده منافذ پوست ، شرایط کلی پوستتان بهبود پیدا می کند.

 

عوارض نوارهای تمیز کننده منافذ پوست

نباید هر روز از این نوارهای استفاده کنید چرا که باعث ایجاد حساسیت در پوست خواهند شد. برای پوشش تمام صورت کوچکند و نیاز به خریداری تعداد زیادی نوار خواهید داشت که منجر به هزینه بالا می شود. این نوارها برای قرار دادن روی پیشانی ، گونه و چانه طراحی مناسبی ندارند ولی روی بینی به خوبی قرار می گیرند.

 

برخی نوارهای پاک کننده ممکن است با پوست شما هماهنگی نداشته باشندو باعث بروز سوزش و ناراحتی در پوست های حساس شوند بنابراین بهتر است قبل از استفاده یک نوار را روی پوست داخلی بازو امتحان کنید.

 

آیا چسب پاک کننده بینی اثر دارد؟

چسب بینی قدرت بالایی در از بین بردن دانه ها و جوش های سر سیاه روی بینی دارند. چسب بینی کمی چسبناک تر از چسب زخم است و وقتی آن را روی بینی میزنید لایه رویی پوست که منافذ را پر کرده است همراه با چربی های اکسید شده داخل منافذ که به صورت دانه های سرسیاه دیده می شوند را از پوست بینی جدا میکند و پوستی صاف تر و شفاف تر خواهید داشت.

 

چسب بینی راه حلی سریع برای از بین بردن دانه های سرسیاه روی بینی است ولی نتیجه موقتی دارد و باید به صورت منظم و هفتگی یا ماهیانه مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده روزانه از چسب بینی توصیه نمی شود چرا که میتواند چربی طبیعی پوست را از بین برده و باعث نازک شدن پوست ، ایجاد پارگی ، رگ های عنکبوتی یا آکنه در پوست بینی شود.

 

چطور کارایی چسب بینی را افزایش دهیم؟

اگر از کارایی چسب بینی رضایت ندارید ، تنها نیستید ، این چسب ها مقدار کمی از دانه های سرسیاه را بر میدارند برای این که بتوانید کارایی چسب بینی را دو برابر بهتر کنید از روش زیر استفاده نمایید.

 

۱ قاشق چای خوری جوش شیرین را با ۱ فنجان آب مخلوط کنید . ۲ عد پنبه توپی یا پد پنبه ای را در این محلول بخیسانید و مایع اضافی اش را بگیرید و محکم روی بینی فشار دهید تا بچسبد. ۱۰ دقیقه صبر کنید و پدها را بردارید.

 

دوباره بینی را با محلول جوش شیرین خیس کنید و نوار تمیز کننده منافذ را روی بینی بچسبانید و صبر کنید.

این بار وقتی نوار را برمیدارید با خیال راحت با دانه های سرسیاه بینی خداحافظی کرده اید.

 

 

آموزش درست کردن نوار تمیز کننده منافذ پوست خانگی

روش اول : ۱ قاشق سوپ خوری ژلاتین بدون طعم را با ۱ قاشق سوپخوری شیر مخلوط کنید تا غلیظ شود سپس به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا ژلاتین حل شود.

با قلم مو این مایع را پشت دستتان امتحان کنید تا داغی اش به اندازه باشد سپس تمام این مخلوط را روی بینی بکشید و ۱۰ – ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود سپس به آهستگی از روی پوست بکشید.

 

روش دوم : ۱ قاشق سوپ خوری ژلاتین بدون طعم را با ۱ قاشق سوپ خوری آب داغ مخلوط کنید تا مایعی غلیظ مانند عسل درست شود. این مایع را روی یک تکه کاغذ شفاف یا نوار پخش کنید و روی بینی قرار دهید و ۱۰ – ۱۵دقیقه صبر کنید تا خشک شود و به آهستگی از روی پوست بکشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *