چاه هایی که جن ها برای حضرت سلیمان کنده اند

چاه هایی لینه

چاه هایی لینه

داستان چاه هایی لینه که گفته می شود این چاه ها توسط جنیان برای حضرت سلیمان پیامبر حفر شده اند، این چا ها در منطقه «لینه» از قدیمی‌ترین روستاهای تاریخی در سعودی است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب رفحاء در منطقه مرزی شمال این کشور واقع شده است

به نوشته العربیه: «لینه» نام روستایی است که در شمال کشور پادشاهی سعودی واقع شده است. در این روستا حدود ۳۰۰ چاه به طوری عجیب در قلب صخره‌های سخت حفر شده که گفته شده که جن‌ها این چاه‌ها را برای حضرت سلیمان نبی علیه السلام هنگامی که از «بیت المقدس» عازم یمن بود حفر کردند تا سربازان ارتش وی از آب این چاه‌ها بیاشامند.

اغلب این چاه‌ها به جز ۲۰ چاه، در طول گذر زمان به وسیله خاک ریزهای روان منطقه شمال سعودی پر شدند.

به گفته مورخین روستای «لینه» از قدیمی‌ترین روستاهای تاریخی در سعودی است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب رفحاء در منطقه مرزی شمال این کشور واقع شده است. این روستا در منطقه‌ای کاملا استراتژیک قرار گرفته است منطقه‌ای که سه راهی ریاض، القصیم و حائل را به شاه راه بین المللی مرزهای شمال سعودی ربط می دهد و از جهتی به جاده قدیم نجد-عراق و در نزدیکی جاده تاریخی معروف به را «الزبیده» واقع شده است.

این منطقه‌ همیشه جایگاه گردشگرانی بوده که عاشق صحرا و آثاری آن هستند بوده است. دکتر حمد الجاسر، باستانشناس معروف سعودی در گفت وگو با العربیه گفت:«روستای «لینه» از قدیمترین روستاهای باستانی در شبه جزیره عرب است که آثار زیادی به غیر از چاه‌های آن در این منطقه وجود دارد و در خیلی از کتابهای تاریخی ذکر شده که این چاهها دو آثار متعلق به زمان حضرت سلیمان نبی است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید