چرا باید محتوا های قدیمی را بروز رسانی کنیم؟

در ادامه دلایلی را عنوان می کنم تا متوجه شوید که چرا باید محتوای سایتتان را همیشه بروز رسانی کنید.

دریافت بهترین رتبه در گوگل

 

همانطور که در ابتدا اشاره کردم یکی از دلایل بروز رسانی محتوا کسب رتبه بهتر در گوگل است. تصور کنید کاربران اینترنتی توسط کلمات کلیدی به کار رفته در محتوای شما سایت شما را توسط گوگل پیدا کنند و وارد یکی از صفحات مقالات شما می شوند. هنگامی که کاربر به تاریخ چند سال پیش مقاله نگاه بیندازد و ببیند محتوایی که در آن صفحه است خیلی قدیمی و برای چند سال پیش است چه حسی بهش دست می دهد؟ اگر شما جای آن کاربر باشید چه کار می کنید؟ آیا آن سایت رو ترک نمی کنید؟

همانطور که گوگل به فکر کاربران اینترنتی است و به وب سایت هایی که از هر لحاظ برای کاربرانشان اهمیت قائل هستند رتبه می دهد، نتیجه می گیریم که محتوای بروز شده و به اصطلاح همیشه سبز هم می تواند یکی از فاکتورهای اهمیت به کاربران باشد. پس از اینجا می فهمیم که این مورد چرا می تواند در رتبه بندی سایت شما در گوگل اهمیت داشته باشد.

افزایش ترافیک وب سایت

کاملا مشخص است که محتواهایی که در صفحه اول نتایج جست و جو در گوگل و دیگر موتورهای جست و جو قرار ندارد ترافیک بسیاری را از دست می دهند. چرا که عمده کاربران اینترنتی فقط از وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند دیدن می کنند. اگر بتوانید به طور مستمر محتوای ارزشمند تولید کنید و محتوای همیشه سبز در وب سایت خود داشته باشید شانس بیشتری در گرفتن رتبه خوب در گوگل خواهید داشت.

چه محتواهایی باید بروز شوند؟

اگر شما مقالات یا کلا پست هایی در رابطه با موضوعات روز دارید و احتمال تغییرات در آن ها در آینده زیاد است باید همیشه به فکر آپدیت این گونه محتواها باشید. مثلا اگر درباره آموزش تلگرام محتوایی تولید کرده اید باید بدانید تلگرام همیشه در حال بروز رسانی است و هر چند وقت یک بار باید محتوای مربوط به آن را بروز رسانی کنید. پس همیشه حواستان به موضوعات این چنینی باشد. کاربران از محتواهای قدیمی و بی ارزش اصلا خوششان نمی آید. این موضوع ممکن است روی نرخ پرش شما خیلی تاثیر گذار باشد.

حفظ مخاطبان قدیمی و بدست آوردن مخاطبان جدید

ابتدای مقاله به اهمیت محتوا و بروزرسانی آن اشاره کردم و گفتم بروزرسانی محتوا باعث افزایش رضایت مندی کاربران می شود. از طرفی داشتن رتبه خوب در گوگل و افزایش ترافیک وب سایت هم از دیگر مزایای بروزرسانی محتوا است. همین امر باعث می شود شما از طریق تولید محتوای همیشه سبز بتوانید علاوه بر حفظ مخاطبان قدیمی، مخاطبان و کاربران جدیدی را به کسب و کار خود علاقه مند کنید. فراموش نکنید محتواهای خیلی خاص که مربوط به کسب و کار و برند شما می شوند را همیشه بروز نگه دارید. چون در واقع اعتبار شما و برندتان در این محتواها نهفته است.

سعی کنید بعد از بروز رسانی محتوای خود حتما آن را دوباره در شبکه های اجتماعی خود باز نشر کنید. این موضوع باعث این می شود که مخاطبان بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند. البته اگر بتوانید محتوای همیشه سبز به کاربرانتان ارائه کنید و بتوانید رضایت آن ها را از این طریق جلب کنید مطمئن باشید محتوای شما توسط کاربرانتان به اشتراک گذاشته می شود.

سخن پایانی

دوستان عزیز منظور از بروز رسانی محتوا اضافه کردن چند لینک یا چند خط به محتوای قدیمی نیست! بلکه باید به طور مفصل محتواهای قدیمی خود را آپدیت کنید. حداقل در حد اضافه کردن چند عکس یا یکی دو پاراگراف به محتوای قدیمی.

برای اینکه از آپدیت الگوریتم های گوگل همیشه در امان بمانید باید محتوای همیشه سبز داشته باشید. از تمرکز بیش از حد روی کلمات کلیدی پرهیز کنید و به تولید محتوا برای وب سایت خود بپردازید. گوگل می خواهد بفهمد شما بیشتر درباره چی صحبت می کنید. این رو از روی محتوای تولید شده توسط شما می فهمد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *