چطور عکس‌های سلفی‌ خوب بگیریم؟

 

زیبایی

شاید یکی از بیشترین کاربردهایی که دوربین تلفن‌های هوشمند دارد گرفتن عکس‌های سلفی است و همیشه بسیاری از افراد با گرفتن عکس سلفی مشکل دارند و گاهی این عکس‌ها به آن خوبی که می‌خواهند نمی‌شود.

اما خبر خوب این است که هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که از خودش یک عکس عالی بگیرد! تنها چیزی که لازم است یک تلفن، مقداری نور و کمی اعتماد به نفس و شخصیت است.

در حالی که یک روش قطعی و مشخص برای گرفتن عکس سلفی وجود ندارد، اما چند اشتباه رایج وجود دارد که بسیاری از افراد در هنگام گرفتن عکس از خود مرتکب می‌شوند. خوشبختانه می‌توانید کارهای لازم را انجام دهید و در کمترین زمان مانند یک ستاره سینما به نظر می‌رسید!

آماده شدن برای عکس

کنار مقداری نور غیر مستقیم بایستید تا عکسی با نور خوب بگیرید

اگر بیرون هستید، طوری بایستید که خورشید در کنار شما باشد و نه جلوی شما یا پشت شما. اگر در داخل خانه هستید، یک پنجره با نور خوب پیدا کنید و در کنار آن بایستید تا صورتتان تقریباً موازی با شیشه باشد.

اگر نور مستقیماً به صورت شما بتابد، ویژگی‌های شما را از بین می‌برد. اگر با نور پشت خود بایستید، صورت شما خیلی تیره به نظر می‌رسد.

• نور طبیعی به طور کلی بهتر از نور مصنوعی است، که می‌تواند رنگ پوست شما را تغییر دهد و به سرعت شاتر بیشتری نیاز دارد. با این حال، اگر هوا تاریک است و تنها چیزی که دارید نور مصنوعی است، می‌توانید یک سلفی عالی بگیرید. فقط ممکن است چند تلاش اضافی لازم باشد.

• اگر هوا تاریک است، نور مصنوعی تنها گزینه شماست و این اشکالی ندارد. فقط سعی کنید طوری بایستید که مقداری نور از پهلو صورت شما را روشن کند.

• اگر در رستوران یا مدرسه هستید، فقط با آنچه دارید کار کنید. حتی اگر شرایط نوری شما ایده‌آل نباشد، همچنان می‌توانید یک سلفی عالی بگیرید.

اگر در خانه هستید، چند لباس رنگارنگ بپوشید تا سلفی‌تان را جذاب کنید

اگر فقط در خانه استراحت می‌کنید، کمد لباس خود را چک کنید و آنچه را که می‌خواهید بپوشید انتخاب کنید. لباس‌های تمام مشکی شما را خیلی ساده نشان می‌دهند، بنابراین چیزی را انتخاب کنید که رنگ آن کمی در عکس شما برجسته باشد.

• تنها استثنا در اینجا تی‌شرت سفید است. یک تی‌شرت شفاف، تمیز و سفید یک گزینه عالی است.

• اگر نمی‌دانید چه بپوشید، یک پیراهن طرح‌دار یا تی‌شرت تک رنگ همیشه یک شرط مطمئن است.

از یک آینه یا دوربین استفاده کنید تا مطمئن شوید که موها و ظاهر شما خوب است

از نزدیکترین آینه یا از دوربین گوشی خود استفاده کنید و ظاهر خود را بررسی کنید. اگر موهای شما به هم ریخته به نظر می‌رسد، از یک شانه استفاده کنید یا انگشتان خود را بین موهای خود بکشید.

نیازی نیست که از ماسک یا ژل مو استفاده کنید فقط مطمئن شوید که ظاهری زیبا دارید.

• برای آخرین بار به لباس‌های خود نگاه کنید. این فرصت خوبی است تا قبل از شروع عکس گرفتن، لکه‌های قدیمی را پیدا کنید.

• اگر در خانه هستید و لازم است موهای صورتتان را اصلاح کنید، چند دقیقه قبل از گرفتن عکس، اصلاح کنید.

انتخاب زاویه مناسب

جلوی آینه بایستید تا فیگور خود را چک کنید

از گرفتن سلفی با آینه‌ نترسید. مطمئناً این یک انتخاب معمولی است، و ممکن است در مورد اینکه تلفن همراع شما در عکس معلوم باشد نگرانی داشته باشید، اما اگر لباس خوبی بپوشید، همیشه یک انتخاب محکم است. دوربین را درست زیر چانه خود و کمی به سمت بالا نگه دارید تا نمای کاملی از صورت شما دیده شود.

• اگر در یک رستوران شیک یا جایی مشابه هستید ممکن است کارساز باشد، فقط سعی کنید از سلفی با پس زمینه‌های نامناسب خودداری کنید. اگر یک پرده حمام یا توالت در پس‌زمینه وجود داشته باشد، پیام جالبی نخواهد فرستاد.

• ممکن است ایده خوبی باشد که دست آزاد خود را در جیب خود قرار دهید تا به نظر نرسید که در مقابل آینه ایستاده‌اید.

زاویه را کمی بچرخید و برای گرفتن عکس نزدیک صاف بایستید

دوربین را در حالی که زاویه را تنظیم می‌کنید بالا نگه دارید تا ببینید چگونه به نظر می‌رسد. برای نشان دادن اعتماد به نفس صاف بایستید و از خمیده به نظر رسیدن خودداری کنید. زاویه را کمی تغییر دهید تا مستقیماً به سمت دوربین نباشید. این به چهره شما کمی عمق می‌دهد و از مصنوعی بودن عکس شما جلوگیری می‌کند.

• اگر موهایتان حالت داده است، به سمتی برگردید که موهایتان باز شده است تا بهترین ظاهر را به خود بدهید.

• اگر نشسته‌اید و به دلیل حضور در یک رویداد یا چیزی دیگر نمی‌توانید بلند شوید، به جلوی صندلی خود بروید و ستون فقرات خود را تا جایی که می‌توانید صاف کنید.

سر خود را کمی پایین بیاورید تا از توهم دو چانه جلوگیری کنید

آیا تا به حال عکسی از خودتان گرفته‌اید که در آن متوجه شوید که در عکس چانه شما دوتایی افتاده باشد؟ این معمولاً یک اشتباه نورپردازی همراه با زاویه سر بد است. سر خود را حدود ۲ سانتی‌متر یا بیشتر به سمت پایین ببرید تا از به‌نظر رسیدن گردن شما بزرگتر از آنچه که هست، اجتناب کنید.

• قرار دادن چانه به سمت جلو نیز می‌تواند به این امر کمک کند. فقط مطمئن شوید که سر خود را آنقدر به جلو حرکت ندهید که غیرطبیعی به نظر برسد.

دوربین را در سطح چشم یا نزدیک به آن نگه دارید تا زاویه‌ای دلپذیر داشته باشید

می‌توانید دوربین را کمی بالای سر خود نگه دارید تا به طور چشمگیری هرگونه توهم دو چانه را به حداقل برسانید. همچنین تا زمانی که چانه را پایین نگه دارید، نگه داشتن دوربین کمی پایین‌تر از سطح چشم نیز اشکالی ندارد. به طور کلی، اگر دوربین را کمی بالا نگه دارید، سلفی بهتری نسبت به پایین نگه داشتن دوربین به همراه خواهد داشت.

هر چند سطح چشم یک انتخاب کاملاً محکم است.

• ترفند اینجا این است که در مورد زاویه دوربین زیاده‌روی نکنید. اگر آن را بالای سر خود نگه داشته‌اید، سلفی ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. برعکس آن هم درست است. اگر دوربین را اطراف کمر خود نگه دارید، نمی‌توانید یک سلفی عالی گیرید.

• برای ایجاد حالات مختلف در عکس، زوایای مختلف را آزمایش کنید. به یاد داشته باشید، هیچ درست یا غلطی وجود ندارد، همه اینها یک اولویت است.

طوری بایستید که پس‌زمینه خیلی نامرتب نباشد

هنگامی که زاویه را پایین آوردید، دوربین را بررسی کنید تا ببینید در پس زمینه چه چیزی قابل مشاهده است. اگر یک میز به هم ریخته و تخت خواب نا مرتب پشت سرتان داشته باشید، ظاهر خوبی نخواهد داشت. دوربین را زاویه دهید و در صورت نیاز بچرخانید تا پس‌زمینه تمیز، واضح و خوبی را پیدا کنید.

• یک دیوار آجری یا یک اثر هنری فانتزی می‌تواند پس‌زمینه‌ای با کلاس برای یک سلفی خوب ایجاد کند.

اگر خارج از خانه هستید پس زمینه خود را نشان دهید

اگر خارج از شهر هستید یا در حال سفر هستید، خود را طوری جهت دهید که چیزی جالب در پس زمینه خودنمایی کند. سعی کنید قاب را طوری تقسیم کنید که تقریباً نیمی از تصویر را اشغال کنید و پس زمینه به راحتی قابل مشاهده و خواندن باشد. این بهترین راه برای نشان دادن تمام لذتی است که در تعطیلات ساحلی خود می‌گذرانید یا در مورد صندلی‌های عالی در کنسرت به خود ببالید.

• ممکن است در حین انجام این کار کمی به عقب خم شوید و گوشی را با زاویه کمی نگه دارید تا سلفی شما کمی پویاتر شود.

حالت چهره

 

برای نگاهی ظریف و متفکرانه دورتر از دوربین را نگاه کنید

برای داشتن حال و هوای کمی مرموزتر، کمی دور از دوربین نگاه کنید. می‌توانید کمی احساس امیدواری یا بازیگوشی به دنبال داشته باشید، یا به پایین نگاه کنید تا حس‌های لطیف‌تری را نشان دهید. اگر می‌خواهید کمی تحریک‌کننده به نظر برسید، یک لبخند با ابروی رو به بالا داشته باشید.

• اگر به دور نگاه می‌کنید، سر خود را زیاد نچرخانید. شما نمی‌خواهید از گونه خود سلفی بگیرید!

به دوربین خیره شوید تا حسی با اعتماد به نفس داشته باشید

به خاطر داشته باشید که صفحه نمایش شما زیر لنز دوربین است، بنابراین اگر به صفحه نمایش نگاه کنید، به نظر می‌رسد که کمی به پایین خیره شده‌اید. برای یک سلفی صمیمی‌تر، مستقیماً به لنز نگاه کنید. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس داشته باشید، نه تنها این یک انتخاب عالی است، بلکه یک راه عالی برای ارسال یک سلفی برای علاقه‌مندان شما است.

• خیره شدن به دوربین باعث می‌شود بیننده احساس کند مستقیماً به او نگاه می‌کنید. بسیاری از مردان در مورد سلفی خجالتی هستند، بنابراین این یک راه عالی برای نشان دادن استقلال و اعتماد به نفس شما است.

برای نشان دادن جذابیت و انرژی مثبت خود لبخند بزنید یا یک ابرو بالا ببرید

خیلی از آقایان برای عکس گرفتن راحت نمی‌خندند، اما این یک راه واقعا عالی است که به مردم بفهمانید شما سرگرم کننده و با شخصیت هستید. لب‌های خود را بسته نگه دارید تا ظاهری بهتر داشته باشید یا لب‌های خود را کمی باز کنید تا دندان‌های خود را نشان دهید. اگر می‌خواهید کمی کنجکاو یا بازیگوش به نظر برسید، کمی ابرو را بالا بیاورید.

• اگر نمی‌خواهید مجبور نیستید لبخند بزنید یا ابرویی بالا ببرید. فقط مطمئن شوید که کاری انجام می‌دهید تا کمی از شخصیت و احساسات خود را نشان دهید. اگر فقط با صورت خالی خیره شوید، بسیار بی‌تفاوت و غیر جالب به نظر می‌رسد.

کمی چشمک بزنید یا کمی پوزخند بزنید تا ظاهری مرموزتر داشته باشید

اگر می‌خواهید حال و هوای هیجان انگیزتری داشته باشید، ابروهای خود را کمی پایین بیاورید. علاوه بر این می‌توانید یکی ازلب‌های خود را بالا بیاورید تا چهره‌ای شیطنت‌ آمیز داشته باشید.

برای پخش انرژی مثبت یک علامت صلح یا موج بیاندازید

اگر به نظر می‌رسد که در سلفی شما خیلی ساده است و یا نمی‌خواهید بی‌تحرک عکس بگیرید و یا می‌خواهید مقداری عشق به بیننده نشان دهید، با دستان خود کاری انجام دهید! یک علامت V نشان دهید، دست‌تان را بلند کنید، مثل اینکه در حال تکان دادن آن هستید، یا یک انگشت شست بالا بدهید. این یک راه واقعاً آسان برای قرار دادن کمی انرژی مثبت در عکس است.

برای نشان دادن بازیگوشی خود یک نگاه تمسخرآمیز کنید

چه کسی گفته سلفی باید جدی باشد؟ با خیال راحت هرکاری دوست دارید در عکس انجام دهید. دهان خود را باز کنید و زبان خود را بیرون بیاورید، یا دندان قروچه کنید و مشت خود را بالا نگه دارید، انگار که به شوخی برای دعوا آماده می‌شوید. چشمان خود را روی هم بزنید و لب‌های خود را جمع کنید یا یک سبیل روی انگشت خود بکشید و آن را زیر بینی خود نگه دارید. ایرادی ندارد که کمی خوش بگذرانید و کار مسخره‌ای انجام دهید، اگر حال و هوای شما در این است.

• ممکن است فکر کنید احمق به نظر می‌رسید، اما گرفتن یک عکس عمدا احمقانه واقعاً جرات زیادی می‌خواهد.

 

گرفتن عکس و ویرایش آن

 

چندین عکس بگیرید تا شانس گرفتن یک عکس عالی را افزایش دهید

وقتی همه چیز عالی شد، وقت آن است که سلفی بگیرید! چندین عکس بگیرید تا شانس گرفتن ظاهری عالی را افزایش دهید. حداقل ۵ تا ۱۰ عکس بگیرید تا اگر دوربین را حرکت دهید یا در وسط عکس پلک زدید، نگران خراب شدن عکس نباشید.

• اگر فشار دادن دکمه شاتر در حالی که گوشی را در دست گرفته‌اید برایتان ناخوشایند است، به تنظیمات خود بروید و دکمه شاتر را به دکمه تنظیم صدا تغییر دهید. این کار گرفتن عکس را بسیار آسان‌تر می‌کند. می‌توانید از تنظیمات تایمر را فعال کنید تا بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده عکس خودبه‌خود گرفته شود.

کار خود را مرور کنید و در صورت تمایل، سلفی‌های بیشتری با سبکی تازه بگیرید

اگر از عکس‌های سلفی خود راضی نیستید، نیازی نیست به یک حالت، زاویه یا نگاه بچسبید. پس از گرفتن چند عکس، کار خود را مرور کنید. اگر سلفی‌هایتان برایتان خوب به نظر نمی‌رسند، آن‌ها را مخلوط کنید و حالت یا زاویه‌ی خود را تغییر دهید. عجله نکنید و چند سبک مختلف را امتحان کنید تا تا حد امکان گزینه‌های بیشتری را به خود بدهید.

• خیلی از خود انتقاد نکنید. مردم معمولاً وقتی سلفی‌های خود را مرور می‌کنند شگفت‌زده می‌شوند، زیرا «درست» به نظر نمی‌رسند، با این‌حال به خودتان سخت نگیرید.

از یک فیلتر استفاده کنید و رنگ اصلاح کنید

قبل از ارسال آن سلفی، چند دقیقه وقت بگذارید و آخرین نکات را اضافه کنید. نرم افزار ویرایش گوشی یا اینستاگرام خود را بالا بکشید و در میان فیلترها حرکت کنید تا ببینید آیا فیلتری وجود دارد که خوب به نظر می‌رسد. اگر سلفی شما خیلی تاریک یا روشن است، روشنایی را تنظیم کنید و کنتراست را بالا یا پایین کنید تا سایه‌ها را در صورت نیاز تنظیم کنید. هنگامی که از آن راضی شدید، آن را برای دوست خود بفرستید یا در رسانه‌های اجتماعی آپلود کنید.

وقتی صحبت از فیلترها می‌شود، زیاده روی نکنید. بهتر است از یک فیلتر ظریف استفاده کنید که به سختی قابل توجه است تا اینکه تصویر خود را با اشکال بیش از حد اشباع کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *