چگونه از شر تناژ نارنجی و قرمز مو خلاص شویم

 

 

رنگ مو

رنگ مو

آنچه باید از این تکنیک بدانید

رفله گیری برای گرفتن تناژ زردی، نارنجی و قرمزی موها و رسیدن به رنگ مو دلخواه مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب شما را با نحوه رفله گیری موها آشنا می کنیم.

گاهی اوقات موها بعد از دکلره از پایه ۶ – ۷ روشن تر نمی شوند و تناژ زرد زیادی روی موها باقی می ماند. دیدن تناژ زرد و نارنجی بعد از دکلره کردن مو ، احساس بدی ایجاد میکند ، وجود این تناژها روی موهای دکلره شده باعث می شود که رنگ موی نهایی به زیبایی چیزی که میخواهیم در نیاید.

 

گاهی زردی مو به قدری زیاد است که کاملا رنگ مو را خراب میکند. در این گونه مورد آرایشگر توصیه میکند از رفله گیری مو استفاده کنید.

رفله گیری مو به معنی استفاده از رنگ های خنثی ، پودر رنگی یا واریاسیون برای خنثی کردن تناژهای زرد ، قرمز و نارنجی بعد از مش و دکلره است.

 

رفله گیری مو چیست؟

برای رفله گیری مو ، از رنگ های خنثی ، رنگ های پودری و واریاسیون ها برای از بین بردن زردی مو استفاده می شود. در این روش شما به ترکیب شوینده ای مانند شامپو ضد زردی هم نیاز خواهید داشت.

 

تفاوت رفله گیری و رنگساژ

برخی افراد رفله گیری را با رنگساژ اشتباه می گیرند. در ادامه تفاوت رفله گیری و رنگساژ را با هم بررسی میکنیم.

رنگساژ به معنی استفاده از شامپوهای رنگی یا ترکیب رقیق شده رنگ مو است ولی رفله گیری به معنی ترکیب شامپو ، اکسیدان ، رنگ خنثی ، پودر رنگ و واریاسیون است و در برخی موارد میتوان واریاسیون را به جای رنگ مو استفاده کرد.

با رنگساژ میتوانید رنگ مو را تغییر دهید به خصوص اگر موها دکلره شده باشد ولی رفله گیری برای تغییر رنگ مو استفاده نمی شود و صرفا برای از بین بردن تناژهای ناخواسته از جمله زردی ، قرمزی یا نارنجی روی موها است.

 

بهترین رنگ خنثی برای رفله گیری

در صورتی که رفله موها زرد است از رنگ خنثی بنفش و در صورتی که رفله موها تناژ نارنجی دارد از رنگ خاکستری استفاده نمایید.

 

آموزش رفله گیری مو

رفله گیری مو با حمام رنگ مو : اگر میخواهید زردی مو یا تناژ نارنجی و قرمز موهای رنگ شده ، مش یا دکلره را برطرف کنید ، به اندازه حجم و بلندی موها به ۲ – ۴ سانتی متر رنگ خنثی نیاز دارید که باید با ۳ برابر اکسیدان ترکیب شود و به مدت ۳ – ۵ دقیقه موها را با این ترکیب ماساژ دهید و به محض از بین رفتن زرد اضافه خیلی سریع موها را بشویید.

برای موهای رنگ شده از اکسیدان شماره ۹ و برای موهای آسیب دیده از اکسیدان شماره ۶ استفاده کنید.

برای رفله گیری به هیچ عنوان نباید از اکسیدان شماره ۱۲ استفاده شود ، فقط تازه کارها چنین اشتباهی مرتکب می شوند.

برای رفله گیری از اکسیدان ۹ درصد برای رساندن پایه موها به ۶ – ۸ استفاده می شود.

 

افزایش شدت رنگ مو با رفله گیری : زمانی که رنگ موهایتان پررنگ تر یا کم رنگ تر از حد انتظار باشد مثلا اگر فرد میخواهد رنگ موهایش قرمزی بیشتری داشته باشد میتواند رنگ قرمز را با ۳ برابر اکسیدان مخلوط کرده و حمام رنگ را انجام دهد و به حد رنگ دلخواه که رسید موها را بشوید.

 

آموزش روش رفله گیری زردی مو

بعد از اتمام دکلره ، ۱ قاشق چایخوری پودر خاکستری فانتزی را با پودر سفید مخلوط کرده ، آب و شامپو به آن اضافه کنید و به صورت دورانی روی موها رو به پایین ماساژ دهید تا رفله زرد از روی موها شسته شوید. بعد از تغییر رنگ لازم آبکشی نمایید ، با این روش رفله های زرد و نارنجی به راحتی از بین می روند.

از آنجا که پودر خاکستری حاوی پیگمنت های آبی است ، زردی موها را گرفته و خنثی میکند.

 

سایر روشهای از بین بردن زردی مو عبارتند از:

شامپو ضد زردی : یک روش ساده برای افراد غیر حرفه ای که روش صحیح رفله گیری را بلد نیستند استفاده از شامپوی ضد زردی است ، بعد از رنگ کردن موها هر گاه احساس کردید موهایتان در حال زرد شده است از شامپوی ضد زردی رنگ مو استفاده کنید. موهایتان را با آب داغ مرطوب کنید تا منافذ موها باز شود سپس به اندازه یک کف دست از شامپو ضد زردی روی موها بریزید و ماساژ دهید و بعد از ۵ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

 

ماسک مو ضد زردی : در مواردی که زردی موها خیلی زیاد است یا به رنگ نارنجی تمایل دارد میتوانید از ماسک ضد زردی استفاده کنید. ماسک ضد زردی را روی موهای خشک بریزید به طوری که همه موها را بپوشاند بعد از ۵ دقیقه موها را بشویید.

 

واریاسیون : یکی از موثرترین محصولات برای از بین بردن تناژ زردی ، نارنجی و قرمزی موها بعد از دکلره یا رنگ کردن ، واریاسیون است.

اگر موها در حال زرد شدن هستند از واریاسیون نقره ای و بنفش استفاده کنید.

ولی اگر موهایتان تناژ نارنجی دارد از واریاسیون آبی و خاکستری استفاده کنید.

از واریاسیون سبز برای خنثی کردن تناژ قرمز استفاده می شود.

کافیست یک بند انگشت از واریاسیون را بردارید و موهایتان را رنگساژ کنید.

 

بدست آوردن رنگ مو بنفش با تکنیک رفله گیری

برای بدست آوردن رنگ مو بنفش با تکنیک رفله گیری باید از پودر خاکستری مو استفاده کنید ، این پودر حاوی پیگمنت های آبی است و با ترکیب رنگ فانتزی بنفش بسیار بی نظیر می شود.

 

بدست آوردن رنگ مو سبز با تکنیک رفله گیری

یکی از مشکلاتی که رنگ موی سبز ایجاد می کند ، زردی و قرمزی روی موها است برای این که بتوانید رنگ موی سبز زیبا و جذابی داشته باشید در ابتدا باید موها را به پایه ۷ – ۸ برسانید. سپس موها را با پودر خاکستری فانتزی رنگ کنید و در انتها رنگ سبز را روی موها بگذارید.

 

بدست آوردن رنگ بژ خوشرنگ با تکنیک رفله گیری

برای بدست آوردن رنگ بژ خوشرنگ ، رنگ پودر خاکستی را با سری رنگ های تناژ طلایی مخلوط کنید.

 

نکات لازم بعد از رفله گیری

بعد از رفله گیری موها برای شستشو از شامپوها بدون سولفات ، پارابن و سیلیکون استفاده کنید.

برای افزایش عمر رفله گیری بهتر است موهایتان را با رطوبت و آب استخر کمتر تماس بدهید.

بعد از رفله گیری وارد آب دریا نشوید چرا که باعث برگشت تناژ زرد و نارنجی می شود.

بعد از رفله گیری موها را مستقیما در معرض نور خورشید نگذارید.

بعد از رفله گیری هفته ای یک بار از ماسک خاویار مو استفاده کنید.

برای افزایش ماندگاری رفله گیری از کراتین مو استفاده کنید.

بعد از رفله گیری مو برای این که رنگ موهایتان تثبیت شود حدود ۱۰ روز بعد موها را رنگساژ نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *