چگونه با نوشیدن آب وزن کم کنیم؟

نوشیدن آب

نوشیدن آب

زمانی که هدف‌تان کاهش وزن است، نوشیدن آب زیاد می‌تواند ابزار مفیدی برای رژیم‌گیرندگان باشد،. نوشیدن آب به افزایش متابولیسم، کاهش اشتها و کاهش وزن کمک می‌کند.

مصرف ۸ تا ۱۰ لیوان توصیه شده در روز می‌تواند دشوار باشد، اما با قاطعیت و تلاش می‌توانید به زودی در مسیر درست استفاده از آب برای کاهش وزن خود قرار بگیرید.

افزایش مصرف آب

در طول روز آب بنوشید

نوشیدن آب در طول روز می‌تواند به شما کمک کند بدون مصرف نوشیدنی‌های پرکالری مانند شیر، چای با شیر، آب‌میوه و تنقلات که باعث افزایش وزن شما می‌شوند، احساس سیری کنید. همچنین ممکن است باعث شودهنگام خوردن یک میان وعده، کمتر غذا بخورید، زیرا باید احساس سیری داشته باشید. مصرف کالری کمتر به صورت روزانه می‌تواند به سرعت کاهش وزن کمک کند.

• اگر از نوشیدن آب لذت نمی‌برید، به جای آن از آب طعم‌دار استفاده کنید. برای تجربه آب خوشمزه‌تر، بسته‌های طعمی بدون کالری بخرید.

• برای پیشنهادات بیشتر در مورد راه‌هایی برای لذت بردن بیشتر از آب، بررسی کنید چگونه طعم آب را دوست داشته باشیم.

• یک زنگ هشدار تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که آب خود را در طول روز مصرف کنید. به این ترتیب، شما نوشیدن آب را فراموش نمی‌کنید. این همچنین به شما کمک می‌کند عادت به نوشیدن منظم آب را در خود ایجاد کنید.

• آب را نزدیک خود نگه دارید. همیشه همراه داشتن یک بطری آب، نوشیدن آب بیشتر را برای شما آسان‌تر می‌کند. یک بطری قابل پر کردن مجدد بخرید و آن را زمانی که در خانه هستید، در محل کار یا در حال انجام امور مختلف هستید، در دسترس داشته باشید.

قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید

احساس سیری به شما کمک می‌کند کمتر غذا بخورید، بنابراین کالری کمتری برای کاهش وزن مصرف می‌کنید. فراموش نکنید که اندازه وعده و کالری دریافتی را نیز کنترل کنید. آب یک رژیم غذایی ناسالم را خنثی نمی‌کند. قبل، حین و بعد از غذا یک لیوان پر آب بنوشید تا به هضم غذا کمک کرده و کاهش وزن از آب را تسریع کند. آب به بدن شما کمک می‌کند تا غذا را تجزیه کند و مواد مغذی آن را جذب کند.

نوشیدنی‌های شیرین را با آب جایگزین کنید

به جای نوشیدن نوشابه، نوشیدنی‌های الکلی، اسموتی‌ها یا سایر نوشیدنی‌های پرکالری، یک لیوان یا بطری آب بنوشید. جایگزینی یک نوشیدنی با کالری صفر با جایگزین‌های پرکالری می‌تواند صدها کالری در روز از شما صرفه‌جویی کند و به کاهش وزن شما کمک بیشتری کند.

برای کاهش وزن آب بنوشید و مصرف نمک را کاهش دهید

کاهش میزان نمک رژیمی که مصرف می‌کنید می‌تواند به کاهش وزن سریع با آب کمک کند، به خصوص زمانی که با افزایش مصرف روزانه آب همراه باشد.

• برای طعم دادن به غذاها به جای نمک از طعم‌ها و ادویه‌های دیگر استفاده کنید. سبزی‌های تازه یا سیر اثرات منفی بر سلامتی ندارند و می‌توانند به طعم بسیاری از غذاها اضافه شوند.

• اگر محصولی گزینه کم سدیم ارائه می‌دهد، آن گزینه را انتخاب کنید. این یک راه آسان، بدون نمک غیر ضروری برای لذت بردن از غذاهایی است که دوست دارید.

• محتوای سدیم همیشه مشخص نیست، بنابراین برچسب تغذیه را بررسی کنید. سبزیجات کنسرو شده و یخ زده مانند اکثر غذاهای رستورانی سرشار از نمک هستند. اکنون بسیاری از رستوران‌ها اطلاعات تغذیه را به صورت آنلاین منتشر می‌کنند، بنابراین می‌توانید قبل از سفارش آن را بررسی کنید.

امتحان کردن یک رژیم دتاکس واتر یا سم‌زدایی با آب

نوشیدن آب حاوی سبزیجات و میوه را امتحان کنید

سبزیجات و میوه‌هایی مانند خیار، خربزه، توت فرنگی، برگ نعناع و سایر گیاهان، مرکبات مختلف، سیب و آناناس را برای دم کردن در آب خود، خریداری کنید.

• خرید لیوان‌های درب‌دار یا لیوان‌های مخصوص دم‌نوش و فرنچ‌ها را در نظر بگیرید. می‌توانید یکبار آب‌های جداگانه درست کنید و در یخچال نگهداری کنید.

• سبزی‌ها و میوه‌ها باید تا حد امکان تازه باشند، همانطور که آب باید تازه باشد. اگر میوه‌ها و سبزیجات شروع به پیر شدن کردند، آنها را دور بیندازید و دوباره ذخیره کنید.

تصمیم بگیرید که چه مدت باید رژیم سم‌زدایی را انجام ‌دهید

انجام چنین رژیمی برای مدت طولانی اثرات منفی خواهد داشت، قبل از شروع این رژیم از پزشک خود در مورد مسائل بهداشتی احتمالی سوال کنید. در این رژیم بدن شما تمام مواد مغذی معمولی مانند فیبر و پروتئین را دریافت نمی‌کند. بهتر است یک هفته یا کمتر این کار را انجام دهید.

• اگر محدودیت‌های غذایی دارید، این ممکن است راه خوبی برای کاهش وزن شما نباشد.

• اگر بیش از حد خسته می‌شوید یا سرگیجه دارید، این رژیم را متوقف کنید و به عادات غذایی عادی بازگردید. سلامت کلی شما مهمتر از کاهش وزن سریع است.

میوه‌ها و سبزی‌های خرد شده را در آب بریزید و چند ساعت در یخچال بگذارید

می‌توانید یک پارچ از یک نوع آبی که دوست دارید درست کنید. میوه و سبزیجات ممکن است بعد از سه روز پوسیده یا تخمیر شوند. یا می‌توانید وعده‌های انفرادی از بسیاری از ترکیبات مختلف درست کنید.

آزمایش کنید و طعم‌هایی را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید.

• مطمئن شوید که هیچ شکر یا شیرین کننده دیگری اضافه نکنید، اگرچه ممکن است وسوسه‌انگیز باشد. اگر می‌خواهید ادویه‌های مختلفی مانند دارچین یا جوز هندی اضافه کنید، خوب است. از هر چیزی که باعث احتباس آب می‌شود، مانند سدیم یا مواد دارای کالری اجتناب کنید.

• برای جلوگیری از ایجاد طعم تلخ، پوست مرکبات را جدا کنید.

• بهتر است آن را در یخچال نگهداری کنید، اما می‌توان آن را تا یک روز در دمای اتاق نگهداری کرد.

حداقل مقدار توصیه شده ۱.۸ لیتر آب در روز بنوشید.

حداقل آب مورد نیاز در روز ۱.۸ لیتر است. سعی کنید همه آن را در یک جلسه ننوشید، بلکه در هر بار یک فنجان آب در طول ۹ تا ۱۰ وقفه آب بنوشید. این برای جبران آبی است که در طول روز از دست داده‌اید. اگر می‌توانید آب بیشتری بنوشید.

• شاید بهتر باشد این کار را در یک دوره زمانی دور از کار و سایر تعهدات انجام دهید تا بتوانید بر نوشیدن آب تا حد امکان تازه تمرکز کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، رژیم را در یک آخر هفته که زمان زیادی را در خانه سپری می‌کنید، امتحان کنید.

در طول این رژیم، مواد غذایی سرشار از آب مصرف کنید

وقتی غذا می‌خورید، غذاهایی را پیدا کنید که محتوای آب بالایی دارند. میوه و سبزیجات برای این کار عالی هستند. هندوانه، توت فرنگی، کدو سبز، هلو، گوجه فرنگی، گل کلم، آناناس، بادمجان یا کلم بروکلی را امتحان کنید. اگر مجبورید گوشت بخورید، به جای گوشت قرمز یا خوک، از گوشت بدون چربی مانند مرغ یا بوقلمون استفاده کنید.

• یک رژیم غذایی با کالری محدود و یک رژیم غذایی سرشار از آب را با هم ترکیب کنید. نوشیدن نیم لیتر آب قبل از هر وعده غذایی و محدود کردن کالری دریافتی روزانه (۱۲۰۰ کالری برای زنان و ۱۵۰۰ برای مردان) می‌تواند کاهش وزن را آغاز کند و به رژیم گیرندگان کمک کند تا کاهش وزن را تا یک سال با موفقیت حفظ کنند.

به یاد داشته باشید که این یک راه حل بلند مدت نیست

اگرچه این رژیم ممکن است به کاهش وزن سریع شما کمک کند، اما اگر سبک زندگی کلی شما یک سبک زندگی سالم نباشد، احتمالاً این وزن را دوباره به دست خواهید آورد.

روزه آب بگیرید

تصمیم بگیرید که چه مدت می‌خواهید روزه بگیرید

به طور معمول، فقط چند روز بهترین است. اگر فکر نمی کنید می‌توانید این مدت طولانی را تحمل کنید، فقط یک دوره ۲۴ ساعته را برای شروع امتحان کنید. اگر در پایان آن ۲۴ ساعت احساس کردید که می‌توانید ادامه دهید، با خیال راحت این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که این یک راه موقت برای کاهش وزن سریع است. اگر نمی‌توانید تمام روزه را دنبال کنید، خوب است عادات غذایی عادی را متوقف کرده و از سر بگیرید.

• روزه را به طور متناوب انجام دهید. یک روزه کوتاه انجام دهید و سپس چند هفته یا یک ماه دیگر آن را امتحان کنید.

تحت نظر پزشک باشید

اگر محدودیت‌های غذایی یا بهداشتی دارید که رفاه شما را به خطر می‌اندازد، نباید این کار را سریع انجام دهید. ارزشش را ندارد. اگر نمی‌توانید روزه بگیرید به راه‌های دیگری برای کاهش وزن فکر کنید.

• اگر نمی‌توانید روزه کامل بگیرید، سعی کنید یک یا دو وعده غذایی را فقط با آب جایگزین کنید و یک شام کم کالری را به عنوان وسیله‌ای برای شروع سریع کاهش وزن میل کنید. شما همچنین می‌توانید اندازه وعده‌های خود را کاهش دهید و وعده‌های غذایی خود را در طول روز پخش کنید تا به کاهش وزن کمک کنید.

• اگر دیابت دارید یا در دوران بارداری یا شیردهی هستید هرگز روزه آب نگیرید. به شما هشدار داده می‌شود که این رژیم ممکن است به دلیل کمبود پروتئین و فیبر در طول رژیم، اثرات طولانی مدتی داشته باشد. این می‌تواند منجر به سطوح پایین انرژی و سلامت روده شود. قبل از شروع روزه به این موضوع توجه کنید.

چند روز کم غذا بخورید تا بدن برای روزه آماده شود

مصرف آب خود را افزایش دهید، مقدار بیشتری از میوه‌ها و سبزیجات، فقط گوشت بدون چربی و برنج قهوه‌ای بخورید.

• از افزودن نمک به غذا خودداری کنید، زیرا این نمک به بدن کمک می‌کند تا آب را در مقابل دفع آن حفظ کند، چیزی که شما می‌خواهید.

ورزش نکنید

حتی اگر می‌خواهید وزن کم کنید و ورزش راهی عالی برای کمک به این امر است، در این مدت از آن اجتناب کنید. اعمال این انرژی و از دست دادن مایعات از طریق تعریق برای بدن شما بسیار سخت خواهد بود.

روزه را شروع کنید

برای صبحانه، ناهار و شام و در طول روز که احساس گرسنگی می‌کنید، فقط آب بنوشید. در این مدت به بدن خود توجه کنید. به هر محرک گرسنگی توجه کنید. اگر احساس سرگیجه می‌کنید، مقداری چای بنوشید تا به آرامش سیستم شما کمک کند و به حالت عادی برگردید.

• اگر هنگام روزه داری دچار سرگیجه شدید، فوراً چیزی سبک بخورید.

• در طول این روزه می‌توان از پانزده دقیقه مدیتیشن نیز استفاده کرد. روی رفاه عاطفی خود تمرکز کنید و سر خود را از هرگونه افکار و احساسات ناخواسته پاک کنید.

• مصرف مکمل‌های گیاهی یا یافتن یک افزودنی آب بی‌خطر برای تعادل الکترولیت‌ها را در نظر بگیرید. اگرچه روزه آب، اجازه مصرف شیرین کننده یا غذای جامد را در طول روزه نمی‌دهد، اما اغلب مکمل‌های آلو یا نمک‌های طبیعی را برای جلوگیری از مسمومیت با آب توصیه می‌کند.

غذاهای سبک را دوباره به رژیم غذایی خود وارد کنید

سعی کنید مانند قبل از روزه غذا بخورید تا به تدریج بدن خود را تقویت کنید. از میوه‌ها و سبزیجات خام، گوشت بدون چربی، برنج قهوه‌ای استفاده کنید و مصرف آب خود را حفظ کنید.

افزایش کمی وزن پس از یک روزه آب، به دلیل بازسازی توده عضلانی از دست رفته طبیعی است. حتی اگر وزن دوباره به دست آمد، ناامید نشوید و احساس نکنید که روزه شما هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

سایر عادات سالم مانند رژیم غذایی بهتر و ورزش منظم را برای کاهش وزن حفظ کنید.

راه حل‌های دیگر کاهش وزن

رژیم چای سبز را امتحان کنید

این رژیم فقط مستلزم خوردن یک لیوان چای سبز گرم یا سرد چهار بار در روز است. زمانی که برای اولین بار بیدار می‌شوید و قبل از هر وعده غذایی. این چای به تقویت آنتی اکسیدان‌ها در سیستم شما کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند قبل از غذا احساس سیری کنید، بنابراین کمتر غذا بخورید.

• به جای میان وعده، چای بیشتری بنوشید. افزایش مایعات به کاهش وزن و همچنین عدم مصرف کالری زیادی از غذا کمک می‌کند.

• در طول روز به نوشیدن آب ادامه دهید. چای سبز در واقع می‌تواند شما را کم آب کند. برای جلوگیری از این امر، مقدار طبیعی آب همراه با چای مصرف کنید.

یک رژیم آبمیوه گیری را امتحان کنید

این یک راه عالی و آسان برای دریافت میوه و سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی شماست. یک آبمیوه گیری یا مخلوط کن خوب پیدا کنید که بتواند غذا را به غلظت اسموتی برساند. شما ممکن است در این دوره زمانی فقط آب میوه مصرف کنید یا فقط یک یا دو وعده غذایی بخصوص صبحانه و ناهار را با یک اسموتی سالم، جایگزین کنید. سعی کنید این رژیم را به مدت یک هفته حفظ کنید.

• مطمئن شوید که فقط روی میوه‌ها تمرکز نکنید، بلکه روی سبزیجات نیز تمرکز کنید. سبزیجات برگ‌دار مانند کلم پیچ و اسفناج خوب عمل می‌کنند. اگر اسموتی‌هایتان را شیرین نمی‌کنید، یک سیب اضافه کنید.

• یک شام سالم از سبزیجات خام و گوشت بدون چربی میل کنید. خوردن غذاهای ناسالم در این مدت معکوس خواهد بود.

• اگر متوجه شدید که گرسنه هستید، آب، آب‌میوه یا میان وعده‌ای مانند بادام یا میوه خشک بیشتری برای کاهش گرسنگی خود مصرف کنید.

غذای تمیز را در برنامه غذایی خود بگنجانید

این امر مستلزم خوردن غذاهای فرآوری نشده است که فاقد مواد نگهدارنده و افزودنی هستند. سبزیجات، میوه‌ها و غذاهای ارگانیک تازه را بگنجانید و از هر چیز مصنوعی مانند شیرین کننده‌ها و رنگ‌ها دوری کنید. این اطمینان حاصل می‌کند که شما غذا را در طبیعی‌ترین حالت خود می‌خورید که برای شما سالم‌ترین است.

• همیشه برچسب را بخوانید تا مواد را بررسی کنید. اگر معنی چیزی را نمی‌دانید یا نمی‌توانید آن را تلفظ کنید، آن را جستجو کنید. ممکن است این اصطلاح فنی برای چیزی شناخته شده باشد و مضر نباشد. اگر لیست مواد تشکیل دهنده شامل موارد زیادی است که قابل تشخیص نیستند، از خرید آن خودداری کنید.

• از بازارهای مواد غذایی کامل یا بازارهای کشاورزی خرید کنید. اینها بهترین مکان‌ها برای یافتن غذایی است که نزدیک‌ترین حالت به حالت طبیعی خود را دارد.

• محصول خود را پرورش دهید. هیچ چیز ارگانیک‌تر از چیزی نیست که در حیاط شما رشد کرده باشد. یک باغ سبزیجات و میوه را به عنوان وسیله‌ای برای نظارت بر آنچه در بدن شما می‌رود، امتحان کنید.

• موادغذایی را خودتان بسازید. پیدا کردن برخی دستور‌العمل‌ها برای چیزهایی مانند سس سالاد، بستنی یا حتی غذای کودک به شما کمک می‌کند تا بدانید که خانواده شما دقیقا چه می‌خورند.

تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید که از زندگی سالم حمایت می‌کند

ورزش و تغذیه سالم موثرترین راه برای کاهش وزن و حفظ آن هستند. با پزشک خود صحبت کنید یا به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا به شما در یادگیری اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید و ترسیم یک برنامه بهداشتی که می‌توانید دنبال کنید کمک کند.

• از رژیم‌های سخت پرهیز کنید، زیرا فقط نتایج موقتی به همراه دارند. بهتر است عادات سالم‌تری را برای دراز مدت یاد بگیرید.

• در کاهش وزن صبور باشید. کاهش سریع وزن زیاد به این معنی نیست که این کار را به گونه‌ای انجام داده‌اید که ماندگار باشد. بیشتر بر داشتن یک سبک زندگی سالم تمرکز کنید تا کاهش وزن سریع.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *