چگونه زندگی گرمی داشته باشیم ؟

احتمالا شما نیز سردی در روابط با همسرتان را تجربه کرده اید و اگر که تازه وارد خانه بخت شده اید با اولین سردی در روابط، یاس وجود شما را گرفته و رویاهایی که تا قبل از ازدواج داشته اید را در حال نابودی تصور ساختید.

اما چرا سردی در روابط بین همسر حاصل می شود ؟ بسیاری از پژوهشگران حوزه اجتماعی و خانواده هر روزه به مطالعه این مسئله از زوایای گوناگون می پردازند . چیزی که جالب است این است که بدانید معمولا سردی در روابط به خاطر مسائل بسیار پیچیده و عمقی و یا اختلاف شدید با همسر به وجود نمی آید بلکه گزارش ها نشان می دهند که مسائل بسیار ساده و اختلافات بسیار پیش پا افتاده هستند که به مرور زمان و انباشته شدن آنها باعث بروز مشکلات و سردی در روابط بین همسر ها می شود .

دکتر Joun Rabinson که سالهاست در این حوزه مطالعه می کند معتقد است بسیاری از زوجینی که برای حل اختلافشان به او رجوع میکنند در ابتدا حکایت از مشکلات عمیق و جدی می نمایند در صورتی که پس از اندکی بحث مشخص می شود که دعوا نه بر سر اختلافات جدی، بلکه بر سر جزئی ترین مسائل است . وی همچنین یک از علت های کلیدی این ماجرا را اینطور بیان می کند :

” اگر از من بپرسید که فقط یک راهکار بگویم تا بتواند سردی در روابط زوجین را ترمیم کند و یا از تلخی در رابطه پیشگیری نماید آن چیزی نخواهد بود جز رابطه گرم جنسی “

همچنین ایشان در ادامه میگوید : ” تعجب من از بانوان است که با این همه ابزار و سلاحی که در دست دارند چرا نمیتوانند مردان را مطابق با میل خود تطبیق دهند”

اما بیایم همین پیشنهاد ساده و شدنی دکتر رابینسون را پی بگیریم . یکی از پیشنهادهایی که بسیار ساده، و تاثیرگذار است، بازی کردن است . اما شاید با شنیدن نام بازی، به یاد دوران کودکی و بالا و پایین پریدن و خلاصه شور و نشاط بیفتید هرچند که اگر این کارها را هم انجام بدهید بسیار توصیه شده است . ولی در اینجا میخواهیم از بازی شطرنج صحبت کنیم . مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته است گواه می دهد که با شطرنج بازی کردن با همسر خود می توانید زمینه را برای خواستن نیازهای خود فراهم کنید .

از آنجا که بازی شطرنج، میتواند همسر شما را به آرامش و تفکر فرو ببرد، میل و گرما در هنگام بازی با شما وجود ایشان را فرا خواهد گرفت . ما بسیار انجام بازی شطرنج با همسرتان را توصیه میکنیم . ولی یادمان نرود که این بازی نباید به عادت تبدیل شود! بلکه می بایست برای هر دو طرف تازگی داشته باشد تا بتوان تاثیر آن را چشید.

یکی از تاثیرهای گزارش شده که بازی شطرنج با همسرتان میتواند داشته باشد و طی تحقیقی که بر روی ۵۳۰ زوج جوان انجام شده نشان می دهد، گرمای بعد از آن است.

طبق آماری که منتظر شده است اگر کمی حس و عاطفه را نیز بر این بازی بیفزایید احتمال خواست رابطه جنسی از سوی همسرتان بسیار است . جالب است بدانید که دکتر رابینسون میگوید من به خانم ها توصیه میکنم در هنگام بازی شطرنج، دو الی سه بار دست همسرشان را بگیرند و نوازش کنند .

دکتر رابینسون در توصیه ای دیگر در راستای افزایش رابطه جنسی می گوید : ” حتما و حتما روزی که در نظر دارید تا با همسر خود رابطه داشته باشید غذایی بسیار مختصر ولی بسیار تزئئین شده و رنگارنگ درست کنید “

چیزی که واضح است این است که میل غذای زیاد و همچنین پرچرب اثرمخرب در برقراری ارتباط جنسی بین زوجین می گذارد.

اما اگر بخواهیم جمع بندی مختصری داشته باشیم از این بحث می بایست بدین گونه مقاله به پایان ببریم که شاه کلید ارتباط گرم و صمیمی در کانون خانواده بانوان هستند و نباید انتظار زیادی از آقایان برای اصلاح و یا ترمیم روابط داشته باشید . به قول دکتر رابینسون، خانم ها با ابزار و سلاح هایی که در دست دارند می توانند مردها را به سمتی هداییت کنند که مطابق با میل آنها رفتار نمایند . دو پیشنهاد تا الان مطرح شد : ۱- بازی شطرنج در شب با همسر خود  ۲ – میل غذای مختصر و رنگارنگ

اما همه ما می دانیم که تنها با انجام این دو نکته نمیتوان انتظار معجزه داشت . بنابراین طی مقالات آینده، مطالعات و همچنین مصاحبه هایی که با پژوهشگران داخلی صورت گرفته را به سمع و نظر شما خواهیم رساند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *