چگونه موی فر را صاف کنیم؟

صاف کردن مو بهتر است توسط آرایشگر انجام شود زیرا این کار نکات ظریفی دارد که اگر در این زمینه حرفه ای نباشید ممکن است هنگام انجام آن با مشکلاتی روبرو شوید. اما در اینجا نکاتی را مطرح می کنیم که به حرفه ای شدن شما در این زمینه کمک می کند:

۱ـ حتما قبل از شروع کار، وسایل مورد نیاز را فراهم نمایید. از جمله مهمترین وسایل مورد نیاز کلیبس برای تقسیم بندی کردن مو می باشد. حتی برای موهای کوتاه یا متوسط نیز به کلیبس نیاز خواهید داشت.

۲ـ صاف کردن مو معمولا به کمک موادی به اسم گلت انجام می شود. برای زدن گلت ابتدا مو ها را با شامپو بشویید و سپس موها را با حوله خشک کنید البته طوری که مقداری از رطوبت مو باقی بماند اما آب از آن چکه نکند.

۳ـ می توانید بر روی موی مرطوب کمی لوسیون قبل از صاف کردن بزنید. این ماده را روی کف دست خود ریخته و بر روی موها بمالید.

۴ـ در مرحله ی بعد تقسیم بندی پنج گانه ی موی سر را انجام دهید . داروی صاف کننده را درون کاسه ای ریخته و با برس رنگ شروع به کار کنید . مانند عمل رنگ کردن از دو سانت مانده به ریشه، موها را کاملا آغشه به مواد صاف کنید. لایه هایی که جدا می کنید باید کاملا نازک باشد تا داروی فر بتواند بطور موثر بر روی آن اثر کند .  همینطور لایه لایه تا آخر ادامه دهید . سرعت کار شما باید زیاد باشد. چون زمان بسیار مهم است . کم و زیاد شدن آن بر روی نتیجه ی کار اثر سوء می گذارد.

۵ـ از باد داغ سشوار برای لخت و صاف کردن موها استفاده کنید که گاهی لازم می شود دوبار این کار را انجام دهید و شما برای بار دوم لایه ها را کمی ضخیم تر جدا کرده و بعد از باد داغ از باد سرد سشوار نیز بر روی موها بزنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *