ژست گرفتن در آتلیه برای عروسی

ازدواج

 مراسم عروسی

چطور برای گرفتن عکس مراسم عروسی در استودیو و آتلیه ژست بگیریم

اگر تصور این که باید در مراسم عروسی صدها عکس بگیرید شما را آشفته می‌کند، باید بدانید که این موضوع کاملا عادی است و اکثر نوعروس‌ها این نگرانی را دارند.

روی هم رفته تقریبا هیچ عروسی تجربه‌ی ایستادن برای ساعت‌ها و ساعت‌ها در مقابل دوربین را ندارد، مگر این‌که یک مدل حرفه‌ای بوده باشید.

بنابراین شاید از خود بپرسید که در استودیو و آتلیه‌ چه ژست‌هایی باید بگیرید و در چه حالت‌هایی باید بایستید تا بتوانید عکس‌های دلخواه و مورد نظرتان را در آلبوم عکس‌های مراسم عروسی خود ببینید. در ادامه‌ی این مطلب در این مورد با الکسیس وولفر که یک متخصص سبک زندگی و زیبایی است و در مورد زیبایی، رژیم غذایی، تناسب اندام و مد مقالات بسیاری نوشته است همراه خواهیم شد.

وی به شما خواهد گفت که چه باید کرد تا عکس‌های مراسم عروسی شما طبیعی‌ترین و زیباترین عکس‌هایی باشد که تابه‌حال گرفته‌اید.

بهترین طرف خود را پیدا کنید

هر دو طرف صورت در هیچ انسانی متقارن نیست ولی با وجود این‌که اطمینان داریم که صورت نوعروس‌ها در هر دو طرف فوق‌العاده و زیباست، اما باید بدانید که یک طرف صورت شما کمی بهتر از طرف دیگر خواهد بود حتی اگر شما خودتان تاکنون متوجه این موضوع نشده باشید.

از خود تعدادی عکس سلفی بگیرید و بعد هر بار یک طرف صورت خود را از دوربین مخفی کرده و عکس بگیرید. بدین ترتیب درخواهید یافت که کدام طرف صورت‌تان از طرف دیگر بهتر خواهد بود می‌توانید از این مسئله در استودیو و آتلیه‌ استفاده کنید.

سعی کنید صورت‌تان متقارن بوده و سایه روشن درستی داشته باشد

گرفتن عکس خوب به رعایت زوایای ایستادن و عکس گرفتن وابسته است و گرفتن عکس در حالی که شما مستقیما به دوربین نگاه می‌کنید، باعث می‌شود که تصویر شما طبیعی نباشد و سایه روشن‌هایی که صورت شما را جذاب‌تر می‌کنند را حذف خواهید کرد. البته این موضوع بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید با نگاه کردن مستقیم به دوربین عکس و ظاهر فوق‌العاده‌ای داسته باشید، اما اگر ساختار استخوانی منحصر به فردی در صورت خود ندارید، چرخاندن چانه به سمت بالا یا پایین یا طرفین و برجسته کردن گونه‌ی طرف بهتر صورت‌تان باعث می‌شود که صورت‌تان بسیار تراشیده‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.

برای عکس‌های مراسم عروسی باید بهترین زاویه در استودیو و آتلیه‌ برای عکس گرفتن انتخاب شود.

مواظب چانه‌ خود باشید

برای این‌که صورت‌تان لاغرتر و استخوانی‌تر به نظر برسد، باید صورت‌تان را گردتر یا تخم مرغی نشان دهید و برای این کار بهتر است کمی چانه‌ی خود را به سمت پایین بگیرید.

البته در این مورد باید بسیار هوشیار و محتاط باشید و در این کار زیاده روی نکنید. اگر پیشانی بلندی دارید بهتر است که کمی چانه‌ی خود را بالا نگه دارید تا توازن بیشتری در صورت شما برقرار شود. بدون توجه به شکل صورت شما و زاویه‌ی چانه بهتر است کمی صورت خود را به سمت جلو بکشید.

آن چیزی که به دوربین نزدیک‌تر باشد از همه چیز بزرگ‌تر نشان داده خواهد شد، از این رو کشیدن صورت به جلو باعث خواهد شد که بدن شما کمی لاغرتر و استخوانی‌تر و البته جذاب‌تر به نظر برسد. در طرف مقابل می‌توانید از عکاس بخواهید که از زاویه‌ای کمی بالاتر از زاویه‌ی مستقیم از شما عکس بگیرد تا بدون این‌که شما دچار زحمت شوید بهترین زاویه در استودیو و آتلیه‌ برای عکس گرفتن انتخاب شود.

طبیعی لبخند بزنید

کلید داشتن یک عکس خوب این است که خیلی طبیعی و مانند زندگی روزمره‌ی خود لبخند بزنید و سعی کنید که در این کار زیاده روی نکنید، یک لبخند ساده و ملیح کافی خواهد بود.

وقتی که در لبخند زدن زیاده روی می‌کنید گونه‌های شما بزرگ‌تر شده و چشم‌های‌تان به حالت نیمه باز قرار خواهد گرفت که اصلا ژست خوبی برای عکس گرفتن در استودیو و آتلیه‌ نخواهد بود. به‌جای این کار بهتر است که صورت خود را در حالت آرامش حفظ کرده و کمی دهان خود را باز کنید و به چیزی فکر کنید که شما را خوشحال کند. مثلا به این فکر کنید که قرار است تمام عمر خود را با کسی که دیوانه‌وار دوست‌تان دارد و دوستش دارید زندگی کنید.

هنگام ژست گرفتن برای عکس مراسم عروسی در استودیو و آتلیه‌ سعی کنید با چشمهای‌تان بخندید.

زبان‌تان را به کار بگیرید

سعی کنید زبان‌تان را به سقف دهن‌تان بچسبانید. این روش خلاقانه باعث خواهد شد که گردن‌تان بلندتر از حالت طبیعی به‌نظر برسد و غبغب‌تان کمتر خودش را نشان بدهد. از قبل این کار را تمرین کنید تا مطمئن شوید با این کار مشکلی نداشته و ظاهرتان غیرطبیعی به نظر نخواهد رسید.

با چشمهای‌تان بخندید

تایرا بنکس کلمه‌ی جدیدی را برای خندیدن با چشم‌ها (Smize) ابداع کرده است که مورد مقبولیت عام نیز قرار گرفته است. وقتی که می‌خندید چشمان‌تان به حالت نیمه باز تغییر می‌کنند، گوشه‌های چشم‌تان بالا رفته و کمی صورت‌تان بزرگ‌تر می‌شود. هنگام ژست گرفتن در استودیو و آتلیه‌ سعی کنید چنین حالتی را تقلید کنید، حتی در حالتی که لبخند نمی‌زنید. نتیجه‌ی کار فوق‌العاده خواهد بود به طوری که ظاهری شاد خواهید داشت حتی در صورتی که واقعا در حال لبخند زدن نباشید.

بازوهای‌تان را در عکس بیشتر نشان دهید

نکته‌ی مهم در مورد نشان دادن بازوها در عکس مراسم عروسی این است که آن‌ها را از بدن‌تان فاصله دهید به طوری که به نیم تنه‌ی بالای شما نچسبیده باشند. با این کار عرض بدن‌تان از آن چه که هست پهن‌تر به نظر خواهد رسید. یکی از بهترین روش‌ها این است که بازوهای‌تان را نزدیک دوربین قرار دهید، بدین ترتیب که آن‌ها را روی کمر خود قرار داده تا هم کمرتان نمود بیشتری در عکس داشته و هم بازوهای‌تان لاغرتر به نظر برسند. به یاد داشته باشید که آرنج‌تان را طوری خم کنید که به سمت پشت‌تان کشیده شود و نه به اطراف. دست‌های‌تان را کمی بالا نگه دارید و یا کمر فرد کناری خود را بگیرید تا بدین ترتیب بازوهای‌تان را کاملا مخفی کرده باشید.

 

پاهای‌تان را دوست داشته باشید

حتی اگر لباس عروس شما طوری است که تمامی قسمت‌های پاهای‌تان را می‌پوشاند، نباید به آن‌ها بی‌توجه باشید. می‌توانید کمی زانوی‌تان را هنگام عکس گرفتن خم کنید یا قوزک‌های پای‌تان را به صورت ضربدری قرار دهید تا پاهای‌تان بلندتر از حالت طبیعی و کمرتان نیز باریک‌تر نشان داده شود.

به بدن خود زاویه بدهید

بدن خود را طوری بچرخانید که در زاویه‌ی ۹۰ درجه قرار گیرد، به طوری که در مقابل کسی که در کنار شما ایستاده است قرار بگیرید تا با این کار عمق بدن (نه پهنای آن) خود را بیشتر نشان دهید که برای بسیاری از عروس‌ها نمای فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

راست بایستید

ژست درست داشتن باعث خواهد شد که خوشحال‌تر، شاداب‌تر، سالم‌تر و مطمئن‌تر به نظر برسید. هم‌چنین این کار باعث احساس شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و به شما انرژی بیشتری خواهد بخشید که بدون شک به آن نیاز خواهید داشت.

آرامش خود را حفظ کنید

در استودیو و آتلیه‌ شاد باشید و لبخند بزنید و خودتان باشید. شما می‌خواهید که عکس‌تان طبیعی‌ترین حس شما در آن لحظه را شکار کند نه این‌که ادای شما را به تصویر بکشد. آیا از این‌که همه به شما زل زده و تحت کنترل هستید ناراحتید؟ پس بهتر است به دوربین نگاه نکنید و یا چند دقیقه‌ای را با نامزد دوست داشتنی‌تان بگذرانید و سپس دوباره برای عکس گرفتن جلوی دوربین قرار بگیرید. حتی زمانی که همه‌ی تلاش‌های شما برای آرامش داشتن با شکست مواجه شد، می‌توانید با کمی رقصیدن آرامش خود را بدست آورید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *