کتاب گمشده انکی

‍ما و فرازمینیان خدایان فراموش شده و تاریخ گمشده‌ی زمین
کتاب گمشده انکی(به لاتین: The Lost Book of Enki)، کتابی که توسط زکریا ستچین(به لاتین: Zecharia Sitchin) از کتب مقدس، کتیبه‌های رسی، افسانه‌های اساطیری و یافته‌های باستان‌شناسی(الواح سومری)، در سری کتاب‌های تاریخچهٔ زمین جمع‌آوری شده است.

معرفی کتاب:

حدود ۴۴۵۰۰۰ سال پیش فضانوردان سیاره ای ناشناخته در جستجوی طلا به زمین آمدند. پس از فرودی ناموفق در یکی از دریاهای زمین، تا ساحل قدم زنان ادامه دادند و در آنجا «اریدو» (خانه‌ای در دوردست) را به پا کردند. مدتی بعد اریدو ی تازه تأسیس به یک پایگاه مأموریتی کامل با یک مرکز کنترل مأموریت، یک ایستگاه فضایی، فعالیت‌های معدنی و حتی پایگاهی بین راهی در مریخ دگردیسی پیدا کرد.
نیاز به نیروی انسانی آن‌ها را مجبور کرد تا از مهندسان ژنتیک برای خلق انسان‌های اولیهٔ کارگر، استفاده کنند. طوفان سهمگینی که زمین را درنوردیده بود شروعی دوباره را تحمیل کرد. فضانوردان فرا زمینی به خدایان زمینیان تبدیل شدند، نوع بشر را ساختند و آن‌ها را به پرستش کردن تعلیم دادند. نزدیک به ۴ هزار سال پیش همهٔ آنچه ساخته شده بود، در یک فاجعهٔ اتمی به ویرانه‌ای تبدیل شد، فاجعه‌ای که در خلال سلطه جویی‌ها و جنگ‌های مهاجران فرا زمینی رخ داد.
آنچه بر روی زمین رخ داده، به ویژه اتفاقاتی که از شروع تاریخ بشر گذشته است، توسط زکریا سیچین از کتب مقدس، کتیبه‌های رسی، افسانه‌های اساطیری و یافته‌های باستان‌شناسی، در سری کتاب‌های تاریخچهٔ زمین جمع‌آوری شده است. اما پیش از همهٔ این اتفاقات:
چه بر زمین گذشته، چه بر «نیبیرو»، سیارهٔ مادری فضانوردان رخ داده که آن‌ها را در جستجوی طلا به سفر فضایی واداشته و در ادامه، خلق نوع بشر …چه احساسات، رقابت‌ها، اعتقادات و روحیاتی (و شاید هم فقدان همهٔ این‌ها) بازیگران اصلیِ این حماسه‌های فرازمینی و فضایی را برانگیخته است؟چه روابطی مسبب بروز کشمکش‌ها بر روی زمین و نیبیرو شد؟ تنش‌هایی بین سنت و تجدد، مهاجران نیبیرو و اهالی زمین و اینکه هرآنچه رخ داد حکم سرنوشت برای اتفاق افتادن بود؟آیا سرنوشتی که اتفاقات گذشته را در خود جای داده، کلید آینده را به همراه دارد؟

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. افرا گفت:

    خوش بحال اونی که کتاب رو پیدا کرده
    واقعیت داشت؟

  2. دژاوو گفت:

    با سلام، دوست عزیز اطلاعات موجود مخلوطیه از حقایق و دروغ، به خصوص تو این حوزه که به دلایل بسیار زیادی دستکاری اطلاعات بیداد میکنه..،فقط با تحقیق همراه با شک و تحلیل و همینطور به شکل موازی از منابع مختلف میشه تا حدی به واقعیاتی پی برد.. ، در مورد این متونی که صحبت شده ( کتاب انکی) به نظر من چیزی در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد حقایقی درش موجود هست و باقیمانده آن به شدت دستکاری شده و دلیلش هم گیج کردن مخاطب و در ادامه پبدا نکردن اصل موضوع هست که سبب خستگس انسان میشه که این خیلی تلخه… . بیشتر مسائل جلوی چشم ما انسانهاست، فقط یاید زاویه دید نسبت به پیش زمینه های فکری، تاریخی،فرهنگی و مذهبی تغییر داد که به مانند مانع عمل نکنند که برای هر کس و به اندازه و سطح آگاهیش مریوط میشه …
    موفق باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *