کروکودیل امریکایی

گونه ای خاص از کروکودیل ها که در قلمرو نوگرمسیری (Neotropical realm) یافت می شود را کروکودیل امریکایی می گویند. آنها گونه ای خجالتی و گوشه گیر و به ندرت توسط مردم دیده می شوند و در ضمن خطرناک.البته به نظر می رسد که این گونه در حال انقراض باشد هر چند که اطلاعات پژوهشی بجز در ایالات متحده در دیگر مناطق به صورت درست و دقیق وجود ندارد ولی با کشتار غیر قانونی  و عواملی چون بالا آمادن سطح دریاها به دلیل تغییرات آب و هوایی که باعث تغییرات و یا تخریب زیسنگاه این جانور شود دوست داران محیط زیست معتقند که این جانور با کاهش جمعیت شدید مواجه شده است.

محل زندگی

تعداد کمی از آنها در جنوب فلوریدا زندگی می کنند .هر چند بسیاری از آنها در جنوب مکزیک، امریکا مرکزی، جزایر کارائیب، و شمال امریکا جنوبی یافت میشود. این حیوان محل زندگی خود را معمولا  آب شیرین یا شور مزه دهانه رودخانه ها، تالاب های ساحلی و باتلاق های حاره ای انتخاب می کند.

رژیم غذایی

تغذیه کروکودیل های امریکایی معمولا از ماهی های کوچک،پرندگان،خزندگان،خرچنگ، حشرات، حلزون ها،پستانداران، قورباغه ها، و گاهی اوقات مردار است.

مشخصات ظاهری

این جانور به ظاهر ماقبل تاریخ، به واسطه پوزه باریکتر و بلندتر، رنگ روشن تر و دو دندان بلند در فک پایینش که وقتی دهانش بسته است پیداست، از عموزاده خود، تمساح آمریکایی، متمایز شده است.فلوریدای جنوبی تنها جایی است که شما می تونید هر دو گونه جانور را با هم مشاهده کنید.

آیا می دانید  هضم دیر غذا به کروکودیل ها اجازه می دهد تا ماه ها بدون غذا زنده بمانند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *