کشف نوع تازه ای از نیروی مغناطیسی

نیروی مغناطیسی

نیروی مغناطیسی میان دو بار به خاطر وابستگی به سرعت از نیروی الکتریکی پیچیده تر است و دانشمندان توانستند نوع تازهی از مغناطیسم را کشف کنند.

بررسی ها نشان می دهند؛ نیرو مغناطیسی و خاصیت ساده نیروی مغناطیسی سوزن و آهنربا است کە قرن ها شناخته شده است دومین نیروی مغناطیسی آنتی فرو مغناطیسم است کە نیروی مغناطیسی یون ها مغزها و آلیاژ ها است.

نوع سوم و تازه ای کە از نیرو های مغناطیسی کشف شده است در مایع کوانتومی ایسین(QSL) یافت شده است کە QSL یک کریستال جامد است اما حالت مغناطیسی حالت مایع آن را توضیح می دهد.

این گزارش حاکیست؛ بر خلاف دو نوع قبلی نیروی مغناطیسی جهت مغناطیسی ذرات در این مایع منحصر به فرد است و به طور مداوم در نوسان می باشند به عنوان لحظات مغناطیسی شناخته شده در داخل ماده هیچ نیروی استاتیکی در جهت مغناطیس وجود ندارد.

این ماده به خودی خود یک کریستال از یک ماده معدنی به نام هربر اسمیتایت است کە دانشمندان برائ اولین بار موفق به ساخت یک کریستال خالص بزرگ از این ماده شده اند.

این نیروی مغناطیسی چرخش ذرات در مایع ها را توجیه می کند و برائ فیزیک کوانتومی کاربردهای بسیاری دارد./ع۲

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از ساینس دیلی محققان MIT اساساً نوع تازهی از رفتار مغناطیسی را کشف کردند کە شباهت بسیاری با رفتار نیروی مغناطیسی اولیه دارد.


باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *