کلاهبردار اهل چک و معامله بر سر برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل

یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخی در سال ۱۹۲۵ اتفاق افتاد.یک مرد متقلب بنام ویکتور لوستیک از چکسلواکی در روزنامه خبری را خواند مبنی بر اینکه دولت فرانسه در نظر دارد برج ایفل را تعمیر نماید. این خبر یک ایده کلاهبرداری را به او داد و او عزم پاریس نمود. بعد از رسیدن به آنجا با خریدن کت شلوار فاخری خودش را به عنوان مشاور مدیر کل پست و تلگراف فرانسه جا زد و با این عنوان با شش دلال بزرگ آهن الات قراضه تماس برقرارنمود و از همه آن ها خواست تا در مکانی در جلسه ای حضور بهم رسانند.

او در آنجا به آن ها گفت که دولت فرانسه فکر کرده است که تعمیر این برج هزینه های هنگفتی در پی دارد بنابراین تصمیمش را بر تخریب این سازه گرفته است و بخاطر اینکه مردم از شنیدن چنین خبری شدیدا خشمگین خواهند شد تصمیم بر این است که تا زمان تخریب این موضوع مخفی بماند .

او سپس به دلالان گفت تا هرکدام طرحشان ارائه نمایند. بعد از اینکه آن ها طرح هایشان را تسلیم نمودند لوستیک یکی از آن ها را کنار کشید و به او گفت اگر رشوه ای به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار به او بدهد او را برنده مناقصه اعلام خواهد نمود. دلال با خوشحالی به شرکتش برگشت و مبلغ را آماده نموده و به لوستیکی تحویل داد که ساعتی بعد سوار اولین قطار به مقصد وین شده بود .

اما بعدا چه اتفاقی افتاد ؟ دلال بیچاره هرگز این کلاهبرداری را به پلیس گزارش نکرد و به همین دلیل لوستیک دوباره به فرانسه برگشت و دوباره دقیقا با همین روش سر فرد دیگری را کلاه گذاشت . اما این بار مرد گول خورده به نزد پلیس رفت اما خیلی دیر شده بود زیرا لوستیک به امریکا گریخته بود و در آنجا به کلاهبرداری اش ادامه داد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *