گاو خشمگین لامبورگینی؛ آوانتادور اس، سریعتر و به‌روزتر!

لامبورگینی، گاو خشمگین خود را در قالب آوانتادور S، در سال ۲۰۱۷ به بازار می‌فرستد. در این مدل، طیف وسیعی از امکانات پیشرفته‌تر نسبت به مدل ساده‌ی آوانتادور در نظر گرفته شده، از جمله ویژگی فرمان‌پذیری چهارچرخ.
مدیر شرکت لامبورگینی می‌گوید: «این مدل جدید، نسل آینده‌ی آوانتادورها و همچنین خودرویی‌ست که می‌توان آن را نقطه‌ی عطف فن‌آوری جدید خودروسازی نامید.»
البته این یک خودروی کاملا جدید نیست. در نظر داشته باشید که این مدل، بازسازی شده‌ی مدل ساده‌ی آوانتادور است، که در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. این بازسازی‌ها، شامل به‌روزرسانی سیستم آیرودینامیک، قدرت بیشتر، به‌روز کردن سیستم تعلیق و … است، که برجسته‌ترین تغییر در آن، فرمان‌پذیری چهار‌چرخ است. پیش از این، چنین ویژگی‌ای به صورت محدود در نسخه Centenario مورد استفاده قرار گرفته بود.
در آوانتادورS جدید، تمام تلاش‌ها برای بهبود آیرودینامیک خودرو بوده است، که شامل کانال‌های هوای جدید، دماغه‌ی بهینه‌تر و شکاف عمیق جلوی ماشین می‌شود. لامبورگینی توانسته، حتی از ویژگی‌هایی متعلق به سری‌های گذشته، از جمله ویژگی قوس چرخ‌های عقب که از لامبورگینی قدیمی Countach تقلید شده است، بهره ببرد. همچنین می‌توان در این سری، دیفیوزر مشکی جدید و اگزوزی با سه خروجی را دید.
موتور ۶.۵ لیتری V12 برای کارکرد افسانه‌ای این خودرو کافی است. تغییرات زمانبندی متغیر سوپاپ‌ها، تحولی در سیستم ورودی متغیر این خودرو ایجاد کرده است. V12، ویژگی غیرفعال‌سازی سیلندر و سیستم روشن و خاموش شدن پیشرفته‌ای دارد. در لامبورگینی آوانتادورS دور موتور از ۸.۳۵۰ دور در دقیقه به ۸.۵۰۰ دور بر دقیقه ارتقا یافته است.

سریع‌تر

قابل پیش‌بینی است که آوانتادورS بر اساس شتاب ۲.۹ ثانیه‌ای صفر تا صدی که دارد، از سری ساده آوانتادور سریع‌تر است. بیشینه‌ی سرعت این خودرو ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است که حاصل تغییرات در سیستم خنک‌کننده و آیرودینامیک و همچنین بهینه‌سازی گیربکس می‌باشد.

به‌روزتر

لامبورگینی همواره برای بهبود دینامیک خودروهایش تلاش کرده و ویژگی فرمان‌پذیری چهارچرخ در آوانتادور، چابکی در سرعت‌های پایین و پایداری در سرعت‌های بالا را تضمین می‌کند. سیستم تعلیق نیز با طراحی و تغییر جدید هندسی، راحتی سرنشینان و کنترل خودرو در مسیرهای خاص را بهبود بخشیده است.

امکانات جدیدتر

لامبورگینی آوانتادورS به لاستیک‌های توسعه‌یافته Pirelli P، داشبورد TFT جدید و Apple CarPlay مجهز است. یک سیستم ارتباطی پیشرفته تله‌متری، به عنوان یک گزینه‌ی قابل ارائه، برای آن دسته از رانندگانی است، که قصد رانندگی طولانی‌مدت را دارند.
خرید یک لامبورگینی آوانتادورS هزینه‌ای ۲۲۵.۹۵۵ پوندی روی دست شما می‌گذارد. این خودرو در بهار سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *