۱۰ تکنیک افزایش فالوور اینستاگرام

بسیاری از کسانی که قصد دارند در فضای مجازی موفق شوند، به دنبال راهی برای افزایش فالوور اینستاگرام خود هستند. زیرا هرچه شما فالوورهای بیشتری داشته باشید، در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرید و می‌توانید کسب‌وکار خود را ارتقا دهید.

اگر شما نیز قصد دارید با استفاده از فالوورهای خود به موفقیت دست یابید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

بیوی اینستاگرام خود را بهینه‌سازی کنید

با اولین چیزی که افراد در بدو ورود به صفحه اینستاگرام شما روبرو می‌شوند، بیو می‌باشد. به همین دلیل هم سعی کنید از ۱۵۰ کاراکتر موجود در بیو، نهایت استفاده را ببرید. بیوی اینستاگرام، یکی از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام بوده که شما را به افراد جدید معرفی و مشخص می‌کند که شما چه کسی هستید و چه تخصصی دارید. بهتر است بیوی اینستاگرام شما، توضیح واضح و مشخصی از شما و کسب‌وکار شما ارائه دهد. همچنین اگر کسب‌وکاری دارید، برای ارائه اطلاعات بیشتر، لینک مخصوصی در این قسمت اضافه کنید.

بسیاری از کسب‌وکارها، لینک وب‌سایت خود را در بیو اضافه می‌کنند و کاربران می‌توانند با رفتن به وب‌سایت، به‌راحتی خرید خود را نهایی کنند. این امر یکی از راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام است که به‌راحتی شما نیز کمک می‌کند تا لازم نباشد که به تک‌تک مخاطبان پاسخ دهید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن را مشخص کنید

اینکه بدانید تقریباً چه زمانی پست بگذارید، یک روش افزایش فالوور می‌باشد که ارزش بسیار زیادی دارد. برای اینکه بدانید چه زمانی اکثر فالوورهای شما آنلاین هستند، وارد insight اینستاگرام شوید.

برای ورود به این بخش، پیج شما باید به حالت تجاری (بیزینس) تغییر یافته باشد. بعد از ورود به بخش insight، به بخش فالوورهای شما (Your Followers) بروید و سپس گزینه «دیدن همه» را انتخاب نمایید. به پایین صفحه اسکرول کنید تا ساعات بیشترین فعالیت فالوورهای خود را مشاهده نمایید.

بعد از اینکه متوجه شدید که مخاطبان شما چه ساعاتی بیشتر از همه آنلاین هستند، زمان پست گذاشتن خود را با آن ساعات تطبیق دهید. این امر موجب می‌شود که در همان لحظه که پست می‌گذارید، افراد زیادی آن را مشاهده و با آن تعامل برقرار کنند.

درنتیجه، لایک، کامنت، سیو و اشتراک‌گذاری پست شما بیشتر می‌شود و درنهایت، باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما خواهد شد. روش اتصال اینستاگرام به واتساپ را فرا بگیرید.

به طور مداوم پست بگذارید

باتوجه‌ به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۲۱ روی ۱۴ کسب‌وکار صورت گرفت، نشان داد که کسانی که به طور میانگین چهار روز در هفته پست می‌گذارند، فالوورهای بیشتری جذب می‌کنند.

حتی مطالعه‌ای نشان داد که کسانی که روزانه در ساعات مشخصی پست می‌گذارند، شانس بیشتری برای جذب فالوور در اینستاگرام دارند. این امر موجب می‌شود که اینستاگرام درک کند که شما برای پیج و مخاطبان خود ارزش قائل هستید و درصورتی‌که به طور مداوم پست بگذارید، می‌توانید شانس خود را در افزایش فالوور اینستاگرام ارتقا دهید.

 

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را بشناسید

برای اینکه بتوانید فالوورهای بیشتری جذب کنید، باید الگوریتم اینستاگرام را درک کرده و مطابق آن پیش بروید. این الگوریتم بدین صورت است که افرادی که به یک پست علاقه نشان دهند، بیشتر به آنها نمایش داده می‌شود. همچنین اگر به‌موقع پست بگذارید، مرتباً پست‌های شما در فید مخاطبان ظاهر شده و آنها نیز شما را دنبال می‌کنند.

انواع مطالب را به اشتراک بگذارید

یکی از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام این است که سعی کنید انواع نمونه‌های محتوا و مطالب را به اشتراک بگذارید. شما باید توجه داشته باشید که به‌جز عکس، ویدئوهایی به‌صورت پست، IGTV، ریلز و … نیز در پیج خود آپلود کنید. زیرا افراد با انواع سلیقه‌های متفاوت در اینستاگرام حضور دارند که برخی از آنها به عکس و برخی دیگر به ویدئو علاقه دارند. اگر شما مرتباً عکس و همچنین ویدئوهای متفاوتی را اشتراک‌گذاری کنید، می‌توانید همه نوع افراد را در نزدیکی خود نگه دارید.

نوع برند خود را شناخته و مطالب منحصربه‌فردی را به اشتراک بگذارید

یکی از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام این است که برند خود را شناخته و متناسب با آن، پست بگذارید. افراد زیادی برای شخصیت شما و محصولاتی که با آنها به اشتراک می‌گذارید، شما را دنبال می‌کنند.

ازاین‌رو، تلاش کنید تا برند خود را دقیق شناخته و مطالبی که برای پست کردن انتخاب می‌کنید، کاملاً منحصربه‌فرد و خاص باشند. توجه داشته باشید که هر محتوایی برای هر برندی مناسب نیست و بهتر است مطالب پیج شما با محصولات آن همخوانی داشته باشد.

 

کپشن‌های زیبا بنویسید

نوشتن کپشن‌های زیبا و منحصربه‌فرد، تأثیر بسیاری بر افزایش فالوور اینستاگرام شما دارد. همان‌طور که مردم با دیدن عکس‌های زیبا به پیج شما جذب می‌شوند، کپشن‌های منحصربه‌فرد و زیبا نیز موجب ماندگاری آنها در پیج شما می‌شود. یک کپشن خوب، به شما کمک می‌کند تا بتوانید جزئیات بیشتری درباره عکس یا ویدئوی خود به مخاطبان نشان دهید. اینستاگرام به شما این اجازه را می‌دهد تا کپشنی به‌اندازه ۲۲۰۰ کاراکتر زیر پست خود اضافه کنید. البته اگر کپشن شما کوتاه‌تر باشد، افراد بیشتری آنها را مطالعه می‌کنند.

از هشتگ استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مسائل در افزایش فالوور اینستاگرام و رسیدن به موفقیت، استفاده از هشتگ‌ها می‌باشد. استفاده از هشتگ می‌تواند موجب دیده شدن شما شود و افراد بیشتری با شما تعامل برقرار کنند.

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای متفاوت، هشتگ مناسب و مرتبط با پست خود را پیدا کنید. جذب فالوور با هشتگ یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به فالوورهای بیشتر است. زیرا به‌جز افرادی که شما را فالو کرده‌اند، افرادی که هشتگ شما را جست‌وجو کرده‌اند نیز می‌توانند پست شما را مشاهده نمایند.

 

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

برای افزایش فالوور اینستاگرام و نگهداری از فالوورهای موجود، داشتن تعامل با مخاطبان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل هم از هر فرصتی برای تعامل با مخاطبان خود استفاده کنید.

برای مثال، استوری یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌توانید برای افزایش تعامل با فالوورهای خود از آن استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید، استوری‌ها حالت رسمی کمتری دارند و ازآنجاکه در بالای صفحه اینستاگرام قرار دارد، بیشتر افراد آن را مشاهده می‌کنند.

با سایر پیج‌ها همکاری کنید

یکی دیگر از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام این است که با سایر پیج‌ها که با کسب‌وکار شما مرتبط هستند، همکاری کنید. این همکاری‌ها می‌تواند از طریق استوری یا حتی کمپین‌های متفاوت باشد.

شما می‌‌توانید از کسانی که کسب‌وکاری مرتبط با کسب‌وکار شما دارند، بخواهید که پیج شما را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند و بدین ترتیب، فالوورهای آنها نیز به سمت شما هجوم می‌آورند. با بهترین مشاغل خانگی پردرآمد آشنا شوید.

سخن نهایی
افزایش فالوور اینستاگرام برای بسیاری از کسب‌وکارها اهمیت دارد و با استفاده از فالوورهای بیشتر، می‌توانند فروش بیشتری داشته باشند. اگر شما روش‌های افزایش فالوور را بدانید، می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بیشترین فالوور را به دست آورید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *