۱۴ مقصد گردشگری ارزان در آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی با فرهنگی متفاوت و جاذبه‌هایی هیجان‌انگیز، در مقایسه با کشورهای اروپایی، مقصدی ارزان و مناسب به شمار می‌رود. ۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی را بشناسید و با صرف کمترین هزینه‌های اقامت، حمل‌و‌نقل و غذا آمریکای جنوبی را بگردید.

هرچند آمریکای جنوبی در مقایسه با اروپا از مقاصد کم‌هزینه گردشگری به شمار می‌رود؛ اما سفر به برخی شهرهای این قاره نیازمند بودجه قابل توجهی است. پس اگر قصد دارید با سرمایه‌ای کم سفر کنید، بهتر است قبل از گشت‌‌و‌گذار در این قاره جذاب، با ارزان‌ترین مقاصد گردشگری آشنا شوید. در این مقاله به معرفی و بررسی اجمالی ۱۴ مقصد گردشگری ارزان در آمریکای جنوبی می‌پردازیم.

لاپاز، بولیوی

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

با لاپاز، بزرگ‌ترین منطقه شهری در ارزان‌ترین کشور آمریکای جنوبی، بولیوی آشنا شوید. در لاپاز برای لذت بردن از تفریحات فوق‌العاده شبانه، نیاز نیست پولدار باشید. همچنین‌ می‌توانید با هزینه‌ای کم در کوه‌های بی‌نظیر اطراف با گاری سفر کنید یا تنها نمای خیره‌کننده این شهر مرتفع را در شب به تماشا بشینید.

اویونی، بولیوی

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

هرچند که تورهای جیپ‌سواری در فضای سو‌ررئال اویونی و جاذبه‌های ماورایی اطرافش نیازمند پرداخت هزینه است؛ اما این تنها پولی است که باید برای این مکان شگفت‌انگیز پرداخت کنید.

سوکره، بولیوی

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

اگر مشتاق هستید تا عظمت و شکوه امپراطوری اسپانیا را ببینید، بدون صرف هزینه‌های هنگفت می‌توانید به سوکره بروید. غذاهای این شهر به طرز باورنکردنی ارزان هستند و اقامتگاه‌ها و تورهای متنوع و کم‌هزینه به راحتی در دسترس مسافران قرار دارد. اگر در آمریکای جنوبی هستید، بازدید از این جواهر باشکوه دوران استعمار را از دست ندهید.

روره‌ناباکه، بولیوی

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

گشت و گذار در جنگل بزرگ آمازون، تقریبا آرزوی هر گردشگری است که پا به آمریکای جنوبی می‌گذارد. برای تحقق این آرزو ارزان‌ترین مکان، شهر جنگلی روره‌ناباکه است. اقامتگاه‌های جنگلی شیک و بسیار گران را فراموش کنید و با تورهای چند روزه در علفزارهای جنگل آمازون، زندگی هیجان‌انگیز دنیای وحش را تجربه کنید.

دریاچه تیتیکاکا، بولیوی و پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

از آنجا که «دریاچه تیتیکاکا» (Lake Titicaca) در فقیرترین منطقه در کشورهای بولیوی و پرو واقع شده است، بازدید از آن هزینه زیادی دربر نخواهد داشت. این دریاچه بیشترین ارتفاع را در میان دریاچه‌هایی دارد که امکان قایق‌رانی در آن‌ها موجود است. شما در بازدید از دریاچه تیتیکاکا می‌توانید از مناطق باستانی امپراطوری اینکاها دیدن کنید و همچنین از تماشای تصویر بومی‌ها با لباس‌های رنگارنگ بر سطح پرتلالو آب لذت ببرید.

لیما، پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

هرچند کافه‌های سطح بالا و رستوران‌های شیک منطقه میرافلورس تنها درخور اعیان و ثروتمندان است، اما بقیه مناطق لیما برای توریست‌های مقتصد گزینه‌ای کاملا مناسب محسوب می‌شود. شما می‌توانید از دکه‌های فروش غذا، سویچ خوشمزه بخرید، نوشیدنی‌های محلی را با قیمتی بصرفه تهیه کنید و از گشت و گذار در نقاط دیدنی این شهر خارق‌العاده لذت ببرید؛ و در همه حال هزینه‌های خود را تحت کنترل داشته باشید.

هواکاچینا، پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

روستای کویری هواکاچینا در دل شن‌های داغ، بهشت کوله‌پشت‌گردها است تا گوشه‌ای آسوده بشینند و از منظره زیبای هواکاچینا لذت ببرند. شما با پرداخت هزینه‌ای کم می‌توانید در تپه‌های شنی ماشین‌سواری کنید و اگر به فعالیت‌ هیجان‌آورتری علاقه دارید، اسکی روی ماسه با بالا بردن آدرنالین، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

کوزکو، پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

یکی از مهم‌ترین شهرهای امپراطوری اسپانیا و امپراطوری اینکاها، شهر مدرن کوزکو است. هرچند این شهر با استاندارد‌های پرویی کمی گران به نظر می‌رسد، اما هنوز برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند به تاریخ باستانی، جاذبه‌های فرهنگی و تفریحات شبانه می‌تواند گزینه‌های مقرون به صرفه‌ای داشته باشد.

دره مقدس، پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

منطقه «دره مقدس» (Sacred Valley) با جاذبه‌های باستانی حیرت‌انگیزی انباشته شده است و گردشگران باتجربه و زیرک می‌توانند با استفاده از سرویس‌های حمل و‌ نقل عمومی و اقامتگاه‌های خانگی هزینه سفر و گشت و‌ گذار را کاهش دهند. مانند ماچو پیچو، به راحتی می‌توان از اتوبوس‌های محلی به جای قطارهای گران‌قیمت توریستی استفاده کرد و از هزینه‌ها به اندازه‌ چشمگیری کاست.

ارتفاعات پرو، پرو

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

با انتخاب یک مقصد متفاوت، از تورهای رایج و گران‌قیمت دوری کنید

با انتخاب یک مقصد متفاوت، از تورهای رایج و گران‌قیمت دوری کنید و در مناطق کمتر شناخته‌شده پرو به گشت و گذار بپردازید؛ به عنوان مثال در ارتفاعات فراموش‌‌نشدنی آند. گشتن در منطقه کوهستانی که از آیاکوچو آغاز می‌شود و تا کاجامارکا ادامه می‌یابد، هزینه بسیاری کمی برای شما ‌خواهد داشت و مناظر فوق‌زیبای اطراف نفس را در سینه‌ی شما حبس خواهد کرد.

کیتو، اکوادور

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

بلندترین پایتخت جهان در اکوادور، کیتو، یکی از مقاصد ارزان در آمریکای جنوبی به شمار می‌رود. علاوه بر قیمت‌های مقرون به صرفه، اکثر جاذبه‌های بی‌نظیر این شهر در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته‌اند و همین موضوع موجب می‌شود تا هزینه‌های رفت و آمد درون‌شهری بخصوص با استفاده از اتوبوس‌های عمومی تا اندازه زیادی کاهش پیدا کند.

بانیوس، اکوادور

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

اگر قصد دارید با هزینه‌ای کم در آمریکای جنوبی به ماجراجویی، فعالیت‌‌های مهیج و ورزش بپردازید، بانیوس بهترین مقصد برای شما است. این روستای استوایی با امکانات زیادی مانند دوچرخه‌سواری کوهستان، کوهنوردی، صخره‌نوردی و قایق‌سواری، بهشت موعود کوله‌پشت‌گرد‌ها به شمار می‌رود.

مونتانیتا، اکوادور

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

مسلما بهترین سواحل شنی در آمریکای جنوبی را می‌توان در برزیل پیدا کرد؛ اما برای گردشگران مقتصد این گزینه اصلا مناسب نیست. به جای آن، می‌توانید شهر ساحلی مونتانیتا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید. این شهر رو به ترقی، با میزبانی خونگرم بوهمی و هزینه‌های کم اقامت، مقصدی عالی برای اقامت‌های طولانی به شمار می‌رود.

پاتاگونیا، آرژانتین و شیلی

۱۴ مقصد گردشگری ارزان آمریکای جنوبی

هرچند پاتاگونیا در آرژانتین و شیلی یکی از گران‌ترین مقاصد گردشگری در آمریکای جنوبی به شمار می‌رود؛ اما برای آن دسته از گردشگران ماجراجو و طبیعت‌دوست اوضاع می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید با اقامت در چادر هزینه‌های خود را به حداقل برسانید. همچنین با هیچهایک و سواری رایگان با ماشین‌‌ محلی‌های خونگرم، می‌توان از تمام جاذبه‌های شگفت‌انگیز اطراف بازدید کرد. در نظر داشته باشد بهترین زمان برای این سفر فصول گرم است؛ در غیر این صورت امکان چادرزنی وجود نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *