۵ دلیل قانع کننده برای تایید موجودات فضایی

آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ این سوالی است که سالها بی پاسخ مانده و ذهن بشر را به خودش مشغول کرده است. بسیاری از افراد به وجود آنها اعتقاد دارند و نظریه های خود را با دلایل مختلف مطرح می کنند. از طرفی وارد شدن موجودات فضایی (آدم فضایی) به زمین و دوست شدن آنها با انسان و یا نابود کردن نوع بشر، موضوع بسیاری از فیلم های علمی-تخیلی همانند “آواتار” است و بعد از تماشای این فیلم ها دوباره به سوال نخست برمیگردیم، آیا آدم فضایی واقعا وجود دارند؟!

از فیلم که بگذریم، شواهد علمی دال بر وجود موجودات فضایی وجود دارند و ممکن است در آینده پاسخ قطعی این سوال مشخص شود. در این مطلب دلایل مطرح شده برای وجود موجودات فضایی را بیان میکنیم.

تعداد زیاد ستارگان و سیارات

با وجود ستاره ها و سیاره های بسیار زیادی که وجود دارند، زندگی موجودات دیگر در فضا به غیر از انسان محتمل به نظر میرسد، گرچه نمی توان به طور ۱۰۰% و قاطع این مساله را بیان کرد ولی مطالعات نجومی نشان دهنده این می باشد که نزدیک ۵۰% یعنی نیمی از سیارات موجود در کل عالم هستی، سیاراتی هستند که قابلیت زندگی و رشد گیاهان را دارا هستند. بنابر تخمین دانشمندان تنها در کهکشان راه شیری تریلیونها سیاره وجود دارد و غیرمنطقی نیست که انتظار داشته باشیم یکی از این سیارات هم مانند زمین دارای حیات باشد.

آب و مایعات

آب در سایر سیارات به غیر از زمین هم وجود دارد، همانطور که همه میدانند، این مایع برای زندگی بسیار حیاتی و مهم است. شواهد نشان دهنده ی وجود آب در سطح مریخ بدست آمده است و همچنین یوروپ (یکی از قمرهای سیاره مشتری) دارای اقیانوسی از مایعات است. همینطور در ونوس (زهره) ، تایتان و انکلاجوس (از اقمار زحل) و چند قمر دیگر آب مشاهده شده است.

aliens

سرعت توسعه حیات

زندگی در سطح زمین به سرعت توسعه پیدا کرد، سن زمین به طور تخمینی در حدود ۴٫۵ بیلیون سال بیان شده است. با توجه به شواهد موجود از زندگیهای پیشین و اولیه، از حدود ۳٫۴ بیلیون سال پیش حیات در استرالیای امروزی در قالب زندگی باکتریایی آغاز شده است که از آنها با نام استروماتولیت یاد میکنند. دانشمندان اعتقاد دارند که باکتری ها از نظر بیولوژیکی و زیست شناختی ساختار پیچیده ای دارند و همین باعث ایجاد نظریه ای شده است که حیات حتی قبل از این باکتری ها در سطح کره ی زمین وجود داشته که منجر به وجود این باکتریها گردیده است.

شرایط محیطی

حیات در شرایط طاقت فرسا نیز وجود دارد، هرکجا که قدم بگذارید حتی در اعماق زمین (مهم نیست چقدر عمیق و تاریک باشد) آثاری از حیات مشاهده شده است. حیات میتواند در هر شرایطی وجود داشته باشد و این دلیلی است برای اینکه امیدوار باشیم تا موجودات دیگری در جای دیگری از این جهان بی انتها وجود دارند و زندگی میکنند. گفته شده است مریخ شرایط آب و هوایی بسیار نامساعدی برای زندگی دارد ولی میکروبهایی در سطح زمین وجود دارند که به سادگی میتوانند با شرایط مریخ سازگار شوند و در آن شرایط زنده مانده و تولید مثل کنند.

پیام های دریافت شده

پیام های دریافت شده از منابع ناشناس، سالهاست که دانشمندان را به خود مشغول ساخته است. به همین منظور و در پی یافتن پاسخ این سوال رادیو تلسکوپ های بسیار بزرگی ساخته شده اند تا پیامها و سیگنالهای ناشناخته را دریافت کنند. این احتمال وجود دارد که توسط سایر موجودات برای برقراری ارتباط با بشر پیامهایی ارسال شده باشند. از معروفترین این سیگنالها در ۱۵۵ آگوست سال ۱۹۷۷ در دانشگاه اوهایو امریکا ثبت شده است. این سیگنال هرگز شرح داده نشد ولی زمانی که ثبت شد، دانشمندان را به قدری شگفت زده کرد که در تمام دستنوشته های موجود عبارت “WoW” (به معنی تعجب خیلی زیاد) قابل مشاهده است!!

نگاهی به این دلایل و نظریه های موجود، احتمال وجود موجودات فضایی را بیشتر میکند. در این موارد، همیشه افراد شکاک و یا برخی اعتقادات مذهبی تحت هر شرایط این دلایل را رد می کنند ولی چیزی که وجود دارد شواهدی است که روز به روز روشنتر میشوند و به نظر میرسد خیلی زود، در آینده ای نزدیک این سوال را که آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ با اطمینان پاسخ دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *