۵ شغلی که برای دورکاری مناسب هستند

وب سایت توسعه

اگر در جستجوی کار در خانه هستید، با نگاهی به فهرست زیر می توانید مناسب ترین مشاغل برای دورکاری را بشناسید.

۱- دستیار مجازی

کارآفرینان، متخصصان و تیم های کاری دیگر اغلب برای کمک در انجام امور اداری به دستیاران مجازی احتیاج دارند.
این می تواند شامل برنامه ریزی جلسات، برقراری تماس با مشتریان و سرمایه گذاران، دنبال کردن سفارشات، ایجاد اسناد تجاری مانند ارائه انواع پاورپوینت و صفحات اکسل، مدیریت وبلاگ و وب سایت ها و… باشد.
دستیارهای مجازی (VAs) از راه دور با چنین مشتریان در تماس خواهند بود.
تبدیل شدن به VA می تواند به برخی از دوره های آموزشی یا جلسات، بسته به مدارک تحصیلی شما احتیاج داشته باشد. با این حال اگر شما مهارت های ارتباطی خوبی دارید و قادر به استفاده از برنامه های کاربردی مانند MS Office هستید، می توانید برای تبدیل شدن به VS از همین لحظه گام بردارید.

۲- ترجمه

اگر شما دو زبانه یا سه زبانه هستید، ممکن است این بهترین فرصت برای شما باشد تا از فن ترجمه استفاده کرده و به عنوان یک فریلنسر مترجم تازه کار وارد دنیای ترجمه شوید.
اگر تصور می کنید که به یک زبان خارجی مسلط بوده اما به اندازه ی کافی نسبت به ترجمه اشراف ندارید، توصیه می کنیم که حتما از دوره های آموزشی ترجمه استفاده نمایید.
ترجمه حتی در ساعت های اضافی روزانه و به عنوان شغل دوم می تواند به میزان قابل توجهی بر درآمد شما بیفزاید.
اگر بتوانید مهارت خود در ترجمه را ثابت نمایید، بسیاری از کسب و کارهای بین المللی، دانش پژوهان و نویسندگان مایل به همکاری با ما خواهند بود.
برای شروع کار می توانید در یک وب سایت جذب فریلنسرها ثبت نام کرده و منتظر دریافت پروژه ترجمه باشید.

۳- وبلاگ نویسی

برای کسب درآمد از وبلاگ خود می توانید در Google Adsense ثبت نام نمایید که تبلیغات شما را در وبلاگ خود قرار دهد.
به طور کلی شما می توانید از طریق وبلاگ نویسی خود بازاریابی وابسته ( تبلیغ محصولات دیگر فروشنده ها در وبلاگ خود) یا فروش محصول را انجام داده و درآمد داشته باشید.
همین طور با دریافت آگهی های تبلیغاتی مختلف، درآمد ماهیانه ی قابل اتکایی به دست می آورید.

۴- توسعه دهنده ی وب

اگر در زمینه ی طراحی و برنامه نویسی وب تخصص دارید، بهترین موقعیت برای دورکاری و فریلنسر شدن را پیش روی خود خواهید داشت.

۵- تولید محتوا

یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد از طریق دورکاری تولید محتواست. تولید محتوا حرفه ای ست که در تمام مشاغل جهان ریشه دوانده و به جرات می توان گفت که تمامی مشاغل و سازمان ها به نوعی به آن احتیاج دارند.
همیشه تقاضای زیادی برای تولید محتوا در شاخه های گوناگون وجود داشته و می توان گفت که کارشناسان و فریلنسرهای تولید محتوا به ویژه اگر حرفه ای باشند، هرگز بیکار نخواهند ماند.
اگر شما درک خوبی از دستور زبان داشته و دارای یک سبک نوشتاری جذاب هستید، و البته اگر از ساعت های طولانی نوشتن لذت می برید، کاندیدای خوبی برای فریلنسر تولید محتوا خواهید بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *