۱۰ اتفاق عجیب و باورنکردنی تاریخ که هیچ توضیحی برای آنها وجود ندارد!

تقریبا همه‌ی ما اتفاقات عجیب و غریبی را در زندگی خود تجربه و مشاهده کرده‌ایم. برخی از این اتفاقات هر چند که حقیقت دارند اما به‌سختی می‌توان آنها را باور کرد. در ادامه‌ی مطلب به ۱۰ اتفاق عجیب و باورنکردنی تاریخ می‌پردازیم.

۱۰ اتفاق عجیب تاریخ که باورشان بسیار سخت است

زندگی مشابه دوقلوها

unbelievable-historic-coincidences (1)

این دوقلوها که متولد اوهایو بودند بدون اینکه از وجود یکدیگر باخبر شوند، در همان کودکی از یکدیگر جدا شدند. زندگی این ۲ برادر شباهت بسیاری عجیبی نسبت به‌ هم دارد؛ هر دو آنها به سرپرستی گرفته شده بودند، هر دو افسر پلیس بودند، با زنی به نام لیندا ازدواج کرده بودند، پسرانی به نام جیمز آلن (James Allan) داشتند و همچنین سگی به نام توی (Toy) داشتند. بعد از اینکه این دو برادر از همسران خود جدا شدند، هریک با زنی به نام بتی ازدواج کردند.

ماشین زمان

اتفاق عجیب و باورنکردنی

ادگار آلن پو (Edgar Allan Poe)، از بنیانگذاران سبک رمانتیسم ادبی در آمریکا به شمار می‌رود. ادبیات و سبک نوشتاری پو تاثیر چشمگیری بر ادبیات در جهان گذاشته است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که ادگار آلن پو ماشین زمان داشته است و از رویدادی که نیم قرن بعد رخ داده بود، خبر داشت. او در کتاب خود تحت عنوان “The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket” توضیح می‌دهد ۴ ملوان بعد از اینکه از کشتی غرق شده‌ی خود جان سالم به در بردند، برای زنده ماندن خود مجبور شدن از گوشت مستخدم کشتی تغذیه کنند. اگرچه پو ادعا می‌کرد که این داستان برگرفته از حقیقت است، ولی این اتفاق عجیب تا آن زمان صحت نداشت. ۴۶ سال بعد از تالیف این کتاب، یک کشتی واقعی در دریا غرق شده و خدمه‌‌های کشتی که نجات یافته بودند، برای بقای خود مجبور شدن گوشت خدمتکار کشتی را بخورند.

پیش‌بینی تاریخ مرگ

اتفاق عجیب و باورنکردنی

مارک تواین (Mark Twain) درست در روز پدیدار شدن دنباله‌دار معروف «هالی» به دنیا آمد. اما عجیب‌تر این است که او پیش‌بینی کرده بود زندگی‌اش با آمدن دوباره این جرم فضایی به پایان خواهد رسید و چنین هم شد! «آلبرت بیگلو» در کتاب زندگی‌نامه تواین از زبان وی نقل کرده: من در سال ۱۸۳۵ با دنباله‌دار هالی به دنیا آمدم، چند سال دیگر دوباره می‌آید و انتظار دارم من هم با او بروم، اگر با هالی از دنیا نروم، بزرگ‌ترین سرخوردگی عمرم خواهد. تواین در سال ۱۹۱۰ یک روز پس از این که دنباله‌دار هالی به نقطه سمت‌الراس برسد‌ چشم از این جهان فرو بست. زندگی تواین یکی از ۱۰ اتفاق عجیب جهان است.

دوشیزه‌ی غرق نشدنی

اتفاق عجیب و باورنکردنی

ویولت جیساپ (Violet Jessup) از خوش شانس‌ترین زنان تاریخ است. او به عنوان مهماندار هواپیما و پرستار در کشتی آرام‌اس المپیک (RMS Olympic) حضور داشت که بعد از برخورد با زیردریایی اچ‌ام‌اس هاوک (HMS Hawke) غرق شد. او در کشتی بریتانیایی نیز بود که در اثر برخورد با مین دریایی غرق شد. همچنین در کشتی تایتانیک نیز که در اثر برخورد با کوه یخی غرق شد، حضور داشت. او از تمامی این حادثه‌ها جان سالم به در برد و جای تعجب نیست که لقب «دوشیزه غرق نشدنی» را به او داده‌اند.

کتاب نایاب هاپکینز

اتفاق عجیب و باورنکردنی

هنگامی که آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) برای ایفای نقش خود در فیلمی به نام «دختری در پتروفکا» آماده می‌شد، او قصد داشت قبل از شروع فیلمبرداری کتاب اصلی این داستان را بخواند. اون نتوانست کتاب اصلی این داستان را پیدا کند؛ تا اینکه روزی هنگام مسافرت، آنرا در مترو دیده بود. این پایان ماجرا نیست، هاپکینز بعدها با نویسنده این کتاب ملاقات کرده و متوجه می‌شود او نیز هیچ نسخه‌‌ای از این کتاب را ندارد و آخرین کپی کتابش رو به دوست خود قرض داده بود که او  نیز آنرا در مترو گم کرده بود.

تناسخ ارواح

اتفاق عجیب و باورنکردنی

انزوز فراری (Enzo Ferrari) بنیانگذار شرکت فراری، در آگوست سال ۱۹۸۸ درگذشت. بعد از گذشت یک ماه از درگذشت فراری، مسعوت اوزیل (Mesut Özil)، بازیکن فعلی آرسنال، متولد شد. اگر به تصاویر این دو به دقت نگاه کنید شباهت زیادی را در آنها می‌بینید. آیا اتفاق عجیب تصادف است یا اینکه تناسخ ارواح شکل گرفته است؟!

پیش‌بینی کارتون سیمپسون‌ها

اتفاق عجیب و باورنکردنی

پیش‌بینی رئیس جمهور شدن ترامپ یکی از ۱۰ اتفاق عجیب تاریخ جهان است. سیمپسون‌ها (The Simpsons)، کارتون (انیمیشن) آمریکایی ساخته مت گرونینگ (‬‎Matt Groening) است که برای شبکه Fox ساخته شده بود. این مجموعه نمایشی طنز از سبک زندگی خانواده سیمپسون‌ها است که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد و از سال ۱۹۸۹ تا به امروز ادامه داشته است. در یکی از قسمت های این سریال در سال ۲۰۰۰، دونالد ترامپ که در آن دوران همم میلیاردری مشهور بود به عنوان رییس جمهور منتخب آمریکا سخنرانی می‌کند که به‌طرز عجیبی شبیه به اتفاقات چند ماه پیش در آمریکا است که باعث شده این انیمیشن پس از ۱۶ سال مورد توجه قرار بگیرد و خیلی ها از این اتفاق عجیب به عنوان یک پیش‌گویی یاد کنند!

دوچرخه‌سوار خوش شانس

اتفاق عجیب و باورنکردنی

دوچرخه‌سوار هلندی “Maarten de Jonge” چندین بار از مرگ نجات پیدا کرده است. او بعد از اولین پرواز خود یعنی ۳۷۰ مالزی که تمام سرنشیناش در سانحه‌ای کشته شدند، تصمیم گرفت با هواپیمای دیگری که یک ساعت زودتر از پرواز قبلی خود به مقصد می‌رسدد، سفر کند. همچنین او قرار بود با پرواز شماره ۱۷ به مالزی سفر کند که به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، پرواز خود را متوقف کرد.

پیش‌بینی غرق شدن کشتی تایتانیک

اتفاق عجیب و باورنکردنی

۱۴ سال قبل از غرق شدن کشتی تایتانیک، مورگان رابرتسون (Morgan Robertson) یک نویسنده فانتزی اهل ایالات متحده، در سال ۱۸۹۸ در مورد غرق شدن کشتی‌ به نام «تایتان» رمانی با عنوان “Futility” نوشته بود. روایات این رمان بسیار شبیه تایتانیک است. در این کتاب کشتی تایتان همانند تایتانیک به عنوان کشتی غرق نشدنی توصیف شده بود که هردوی آنها قایق نجات کافی نداشتند و هر دو به علت برخورد با کوه یخی در اقیانوس آتلانتیک شمالی غرق شده بودند.

شباهت کندی و لینکلن

اتفاق عجیب و باورنکردنی

آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) و جان اف کندی (John F Kennedy) دو نفر از روسای جمهوری آمریکا هستند که به دلایل نامعلومی ترور شدند. شباهت‌های جالبی بین این دو وجود دارد. هردو این افراد از پشت سر هدف تیراندازی قرار گرفتن و در زمان مرگ، همسران هردو در کنارشان بودند. هم جان اف کندی و هم آبراهام لینکلن در روز جمعه ترور شدند. اسم منشی آبرهام لینکلن شخصی به نام کندی، و اسم منشی جان اف کندی، خانم لینکن بود! هر دوی آنها صاحب ۴ فرزند بودند و همچنین دوستی به نام  بیلی گراهام  داشتند. جالبتر اینکه هر دو آنها معاونی به اسم جانسون داشتند که بعدا جانشین آنها شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *