۱۹۶۸،ماجرای عجیب ناپدید شدن ده دقیقه ای هواپیمای ۷۲۷ خطوط هوایی ملی از صفحه رادار …… رازی که سر به مهر ماند

غیب شدن هواپیما

در اواخر دهه ۶۰ میلادی ماجرایی عجیب و غیرقابل توضیح اتفاق می افتد . ماجرا از این قرار است که هواپیمای ۷۲۷ خطوط هوایی ملی در حال نزدیک شدن به فرودگاه میامی است . همه چیز نرمال است و هیچ مشکلی وجود ندارد هوا نیز صاف و آفتابی است اما ناگهان این هواپیما بدون هیچ دلیلی از صفحه رادار محو می شود .

محو شدن یک هواپیما از صفحه رادار کابوس هر مسئول برج مراقبتی است . دلایل متعددی ممکن است برای این امر وجود داشته باشد یا یک مشکل الکترونیکی باعث تداخل در ارتباطات شده و رادار نمی تواند آن را ببینید یا ممکن است کسی سهوا کلید موقعیت هواپیما را خاموش کرده باشد و بدترین سناریو سقوط هواپیما است . بمحض ناپدید شدن این هواپیما ، خدمه برج کنترل دست و پاچه شده و پیام اضطراری به قسمت های مختلف صادر نمودند . آنها از هواپیماهای نزدیک میامی خواستند دور و بر شان را ببینند و اگر ان هواپیما را دیدند گزارش نمایند .

غیب شدن هواپیما

حتی تیم جستجو و نجات نیز به اخرین موقعیت هواپیما اعزام شدند . اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد . دقیقا درست پس از ده دقیقه هیجانی هواپیما درست در همان موقعیت قبلی اش در صفحه رادار نمودار شد ! هیچ چیز کوچکترین تغییری نکرده بود همه سرجایشان بودند . خدمه هواپیما و مسافران هیچ چیز عجیبی را احساس نکرده بودند و هیچ اتفاقی نیز نیفتاده بود . اما زمانی که هواپیما فرود آمد آنها متوجه شدند که ساعت هایشان ، بعلاوه تمام نشانگرهای زمانی دقیقا ۱۰ دقیقه عقب است یعنی ساعت فرود ۲:۴۵ دقیقه بود اما ساعت های آنها ۲:۳۵ دقیقه را نشان می داد .

مسئولان برج مراقبت و خدمه هواپیما که از این موضوع شدید ا متحیر شده بودند ابزارهای زمانی شان را چک کردند اما هیچ اشکالی در انها دیده نشد .  اما عملا هواپیما برای مدت ده دقیقه انگار از این دنیا محو شده و دوباره برگشته بود . چطور ممکن بود هواپیما ده دقیقه بعد در همان نقطه ده دقیقه قبلش باشد ؟ این ماجرا با وجود تحقیقات فراوان تا این لحظه حل نشده و تبدیل به یک راز شده است . در سال ۱۹۹۴ یک تحقیق جامع در مورد این ماجرا انجام شد که تمام جزییات در ان درج شده است . اما نتوانست منجر به حل موضوع شود . جالب اینجا این بود که بعد از اینکه خدمه هواپیما و مسافران فرود امدند بعد از چند ساعت متوجه قضیه شدند وقتی فهمیدند که برای مدت ده دقیقه ناپدید بوده اند .

نکته عجیب دیگر این بود که در طی این ده دقیقه درست در همان موقعیتی که غیب شده بودند و دوباره در همان موقعیت ظاهر شده بودند حداقل ۶ هواپیما از همان موقعیت عبور کرده بودند . یعنی اگر ان هواپیما در ان موقعیتش فرضا ایستاده بوده باید با هواپیمای دیگری برخورد می نمود . برخی از نظریه پردازان توطئه مدعی شده اند که برخی سازمان های امنیتی اجازه تحقیقات کامل را در این موضوع نداده اند و اگر این درست باشد ، آیا آنها از حقیقت ماجرا باخبر بوده اند و تلاش کرده اند روی آن سرپوش بگذارند ؟ همه این ها و سوالاتی دیگر تا این تاریخ بی جواب مانده اند و کسی نمی داند در آن روز چه بر سر این هواپیما آمد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *